Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

OC Volkswagen Passat – jaka będzie cena ubezpieczenia?

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
zrzut-ekranu-2019-05-14-o-09-27-44

W 1973 roku w salonach Volkswagena pojawiła się nowość – model Passat. Dziś, niemal 50 lat od tego momentu, popularność auta nie słabnie. Kolejne generacje Passata spotykają się z dużym uznaniem, o czym świadczą wyniki sprzedażowe. Zwolennicy Volkswagena niezmiennie twierdzą, że auta tej marki są solidne, bezpieczne i mało awaryjne. Jednym słowem – niezawodne. Z roku na rok na polskich drogach pojawia się coraz więcej Passatów. Dlaczego właśnie ten model jest tak popularny? I przede wszystkim – ile będzie kosztowało OC dla Volkswagena Passata?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Passat – król polskich ulic?

Miniony rok był dla Volkswagena wyjątkowo udany. W 2018 roku marka odnotowała rekordowe wyniki sprzedaży – zarówno w Polsce, jak i na świecie. Według oficjalnych danych firmy, w poprzednim roku koncern dostarczył klientom europejskim aż 4,38 miliona samochodów, co oznacza wzrost o 1,2% w stosunku do 2017 roku. W samej Polsce Volkswagen sprzedał 154 552 samochody osobowe, odnotowując tym samym wzrost o 13,3% w stosunku do 2017 roku. Polscy kierowcy decydują się nie tylko na nowe auta marki Volkswagen. Samochody te królują również w rankingach aut importowanych. Według danych Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar, w ubiegłym roku sprowadzono do Polski 1 003 290 pojazdów osobowych i dostawczych o DMC do 3,5 tony. Volkswagen pojawił się na pierwszym miejscu na liście najczęściej importowanych marek z wynikiem 121 848 pojazdów. Choć najbardziej popularnym sprowadzanym autem było Audi A4, Volkswagen nie pozostaje w tyle. W rankingu najczęściej sprowadzanych modeli Volkswagen Golf pojawił się na drugim miejscu (32 838 samochodów), zaraz po Audi A4. Na piątym miejscu z kolei uplasował się Volkswagen Passat – Polacy sprowadzili 23 616 takich aut.

OC Volkswagen Passat – ile będzie kosztowało?

Podobnie jak w przypadku analiz cen OC dla konkretnych samochodów, i tym razem eksperci Porówneo zdecydowali się na uwzględnienie konkretnego profilu przykładowego kierowcy. W tym przypadku jest nim 56-letni mężczyzna, mieszkający w Piekarach Śląskich (niecałe 58 tysięcy mieszkańców). Prawo jazdy posiada od 40 lat. Co istotne, mężczyzna może pochwalić się dobrą historią ubezpieczeniową. Jest on jedynym użytkownikiem auta. Data urodzenia właściciela auta: 15 listopad 1963 roku. Miejsce zamieszkania właściciela samochodu: 62-060 Piekary. Stan cywilny właściciela auta: żonaty (dzieci: 18 lat, 21 lat). Zawód właściciela samochodu: inny. Data uzyskania prawa jazdy przez właściciela auta: luty 1979 roku. Współwłaściciele oraz inni użytkownicy auta: brak. Data rozpoczęcia ochrony: 15 maj 2019 roku. Zakup polisy przez Internet jako osoba fizyczna, nieprowadząca działalności gospodarczej. W analizie uwzględniono najbardziej popularne modele, takie jak:

  • Volkswagen Passat 1.8 Trendline (125 KM) z 2011 r.,
  • Volkswagen Passat 1.8 Comfortline (160 KM) z 2012 r.,
  • Volkswagen Passat 1.4 Trendline (125 KM) z 2015 r.,
  • Volkswagen Passat 1.6 Trendline (102 KM) z 2008 r.

text

W porównaniu sprawdzono oferty:

  Jak widać, różnice pomiędzy najniższą a najwyższą ceną składki OC dla samochodu Volkswagen Passat są bardzo duże – w niektórych przypadkach najdroższe ubezpieczenie kosztuje niemal cztery razy więcej niż to, które jest najtańsze. Doświadczeni kierowcy doskonale wiedzą, że takie różnice w cenach składkach OC są normalne. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest to, że towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają swoje własne przeliczniki składek. Niektóre z nich oferują niższe ceny doświadczonym kierowcom, a inne skupiają się na mocy silnika, wykonywanym zawodzie czy miejscu zamieszkania. Z tego powodu warto za każdym razem dokładnie sprawdzać, która firma w danym momencie oferuje najtańsze OC – tym bardziej, że zakres obowiązkowego ubezpieczenia jest zawsze taki sam. W tym celu warto skorzystać z kalkulatora OC – wystarczy kilka minut, aby uzyskać szczegółową analizę cen OC w poszczególnych firmach ubezpieczeniowych. Dzięki temu można sprawnie znaleźć najtańszą ofertę. Należy podkreślić, iż analizowany przypadek dotyczy tego samego kierowcy. Jak widać, na najtańsze OC mogą liczyć właściciele aut z najmniejszym silnikiem. Średnia cena OC dla Volkswagena Passata 1.4 Trendline (125 KM) z 2015 roku wynosi 1090 złotych, a najniższe OC można uzyskać już za 534 zł, Z kolei w przypadku samochodów z większym silnikiem ceny OC będą wyższe – co widać na przykładach aut z silnikiem 1.8. Zwolennicy mocniejszych aut powinni zatem poszukać towarzystw ubezpieczeniowych, w których można liczyć na tanie OC – nawet w przypadku silników 1.8 i większych.

Volkswagen Passat – popularne modele a ceny OC

W przeprowadzonej analizie uwzględniono cztery popularne modele Passata. Oto szczegółowe informacje na temat analizowanych samochodów:

  • marka i model samochodu: Volkswagen Passat 1.8 Trendline 125 KM, 4 drzwi (manualna skrzynia biegów), rok produkcji auta: 2011, przebieg całkowity: 180 000 km, szacowany przebieg roczny: 10 000 km, sposób wykorzystania samochodu: na użytek własny tylko w Polsce, kraj pierwszej rejestracji auta: Niemcy, samochód parkowany w garażu indywidualnym (62-060 Piekary), auto jest pozbawione uszkodzeń,
  • marka i model samochodu: Volkswagen Passat 1.8 Comfortline 160 KM, 4 drzwi (manualna skrzynia biegów), rok produkcji auta: 2012, przebieg całkowity: 120 000 km, szacowany przebieg roczny: 8 000 km, sposób wykorzystania samochodu: na użytek własny tylko w Polsce, kraj pierwszej rejestracji auta: Niemcy, samochód parkowany w garażu indywidualnym (62-060 Piekary), auto jest pozbawione uszkodzeń,
  • marka i model samochodu: Vw passat 1.4 Trendline 125KM, 4 drzwi (manualna skrzynia biegów), rok produkcji auta: 2015, przebieg całkowity: 48 000 km, szacowany przebieg roczny: 12 000 km, sposób wykorzystania samochodu: na użytek własny tylko w Polsce, kraj pierwszej rejestracji auta: Polska, samochód parkowany w garażu indywidualnym (62-060 Piekary), auto jest pozbawione uszkodzeń,
  • marka i model samochodu: Volkswagen Passat 1.6 Trendline 102 KM, 4 drzwi (manualna skrzynia biegów), rok produkcji auta: 2008, przebieg całkowity: 140 000 km, szacowany przebieg roczny: 13 000 km, sposób wykorzystania samochodu: na użytek własny tylko w Polsce, kraj pierwszej rejestracji auta: Francja, samochód parkowany w garażu indywidualnym (62-060 Piekary), auto ma drobne uszkodzenia karoserii.

Kalkulator OC – sposób na tanie ubezpieczenie Volkswagena Passata

Przeprowadzona analiza jasno pokazuje, że brak dokładnego sprawdzenia ofert w przypadku różnych towarzystw ubezpieczeniowych może skutkować tym, że kierowca słono przepłaci za OC – w niektórych przypadkach nawet czterokrotnie. Z tego powodu należy dokładnie sprawdzać ceny ubezpieczenia samochodu w różnych firmach. Warto pamiętać o tym szczególnie w przypadku samochodów z mocnym silnikiem, ponieważ ubezpieczenie takich aut często jest najdroższe. W przypadku popularnego auta, jakim jest Volkswagen Passat, na najtańsze ubezpieczenie OC można liczyć w firmach ubezpieczeniowych Aviva i Benefia.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty