Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Porównywarka OC – najlepsze oferty na rynku

Porównywarka OC – najlepsze oferty na rynku

OC to ubezpieczenie obowiązkowe, które każdy kierowca musi wykupić. Zabezpiecza go ono finansowo, ale jednocześnie zabezpiecza potencjalną ofiarę wypadku, do którego może dojść z winy ubezpieczonego. OC jest ubezpieczeniem standardowym i cena nie bardzo wpływa na zakres udzielanej ochrony. Skoro tak, to nie warto przepłacać. Oczywiście, warunkiem jest to, że nie jest kupowane ubezpieczenie AC. Jeżeli podstawowa ochrona ma być rozszerzona o dodatkowe, dobrowolne ubezpieczenie, to znaczenia nabiera to, gdzie ten zakup zostanie zrealizowany. Jeżeli decyzja dotyczy samego OC, cena może być czynnikiem decydującym.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Jak znaleźć najlepszą ofertę na rynku?

W tym celu najlepiej skorzystać z dostępnych w sieci wyszukiwarek i porównywarek. Pozwalają one na zestawienie cen dostępnych w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych, a to właśnie jest najlepszym sposobem na dokonanie wyboru. Nie trzeba samodzielnie prowadzić poszukiwań, nie trzeba samodzielnie zbierać informacji. Wszystko, co jest potrzebne do podjęcia decyzji znajduje się w jednym miejscu. Oczywiście trzeba tutaj pamiętać o tym, że porównywanie musi się opierać na tych samych danych. Staż za kierownicą, wiek kierowcy, model auta, jego przebieg, pojemność silnika i wszystkie inne dane muszą być niezmienne. Szacunki muszą być wykonywane na tych samych parametrach. Jedynie cena może być zmiennym wskaźnikiem i wybrane towarzystwo ubezpieczeniowe. Tylko w ten sposób wykonane porównanie będzie rzetelne. W przeciwnym razie, trudno mówić o porównaniu. Na cenę ubezpieczenia OC wpływa bowiem wiele różnorodnych czynników, wśród których znajdują się właśnie wcześniej wymienione, jak rodzaj i model samochodu oraz jego parametry, czy wiek kierowcy i jego staż w charakterze kierowcy.

Porównanie OC na rok 2017

Jak zatem w bieżącym roku kształtują się składki roczne za ubezpieczenie OC? Warto się nad tym nieco zastanowić. Zaprezentowane kwoty zostały wyliczone dla mężczyzny w wieku 36 lat. Jest to mężczyzna żonaty, z jednym dzieckiem. Prawo jazdy ma od lat 16. Za bezszkodową jazdę ma przyznane wszystkie możliwe zniżki. Auto, dla którego przygotowane zostały szacunki to VW Golf z roku 2007. Przebieg tego auta to 200.000 km. Silnik samochodu to silnik Diesla o pojemności 1.9. W tym miejscu warto również zwrócić uwagę, że szacunki dla innego auta mogą wyglądać zupełnie inaczej, dlatego, że towarzystwa inaczej wyceniają ryzyko w związku z określonymi markami samochodów. W przygotowanym zestawieniu ceny są takie, jak widać poniżej. Gdy podstawione zostanie inne auto, kolejność towarzystw może się diametralnie zmienić. I tak, w opracowanym porównaniu najtańszym towarzystwem okazało się Towarzystwo Ubezpieczeniowe Proama ze składką 782 zł. Natomiast najdroższą propozycję przedstawiła Uniqua 1449, niemalże dwa razy więcej niż Proama. A tak wygląda zestawienie:

Towarzystwo ubezpieczenioweSkładka OC
 Generali 797
 AXA  807
 Liberty Direct  831
 Link  866
 Warta  918
 MTU  928
 Allianz  941
 Benefia  949
 Compensa  972
 HDI  987
 Ergo Hestia  1019
 PZU  1052
 Inter Risk  1301
 Gothaer  1303
 AVIVA  1386

Tak wygląda w przybliżeniu zestawienie. Widać, które towarzystwa plasują się wśród tych tańszych, a które należą do droższych. Różnica jak widać jest spora, bo wynosi przeszło 600 złotych, co w odniesieniu do tego, że najtańsza składka wynosi 782 zł daje niemalże drugie ubezpieczone auto w tej kwocie.

Warto szukać jak najkorzystniejszych rozwiązań i warto poszukiwać tanich ubezpieczeń, szczególnie tam, gdzie cena tego ubezpieczenia nie wpływa na jego zakres, a wynika wyłącznie z charakteru towarzystwa ubezpieczeniowego i jego założeń ubezpieczeniowych.

Sprawdź podobne:

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty