Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Porównywarka OC - sprawdź, czym jest i jak działa

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Trójka ludzi czyta informacje w komputerze

Zakup ubezpieczenia OC warto poprzedzić bardzo gruntownym i skrupulatnym porównaniem ofert. O ile samo ubezpieczenie ma zawsze taką samą konstrukcję – dotyczy ochrony osób poszkodowanych, to jednak firmy ubezpieczeniowe modyfikują swoją ofertę, tak by przekonać do siebie potencjalnych klientów. Proponują więc na przykład dodatkowe opcje w cenie swojego ubezpieczenia, dorzucają assistance lub inne formy ochrony, albo kuszą niskimi składkami.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Jak wybrać dobre OC

Skoro tak kształtuje się sytuacja na rynku i oferty OC nie są tak do końca jednorodne, pojawia się pytanie, w jaki sposób wybrać tę ofertę, która będzie rzeczywiście najlepsza i najbardziej opłacalna? Czym się kierować podejmując decyzję, na co zwracać uwagę i gdzie znaleźć najwięcej informacji, które pomogą wykonać obiektywne i miarodajne porównanie. Przede wszystkim należy się zastanowić, co jest dla danej osoby priorytetowe. Czy głównym czynnikiem decydującym jest cena, czy cena odgrywa mniejszą rolę, ale możliwość dołączenia na korzystnych warunkach opcji dodatkowych jest tutaj decydująca. Każdy oczywiście ma inne podejście i podejmie inną decyzję. Najważniejsze jest jednak to, by wybierając odpowiednie dla siebie OC, kierować się wyłącznie własnymi potrzebami i oczekiwaniami. W przeciwnym razie, przez rok będzie trzeba opłacać częściowo nieprzydatną polisę. Warto również oszacować koszt ubezpieczenia OC, korzystając z dostępnych internetowych kalkulatorów. Oblicz wysokość polisy OC

Jak porównać oferty

Najlepszym sposobem porównania ofert ubezpieczeniowych jest skorzystanie z porównywarki OC. To program, który funkcjonuje w Internecie i pozwala na zapoznanie się z ofertami kilku lub nawet kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych w ciągu zaledwie kilku chwil. Dzięki porównywarce, można zobaczyć, jakie są obecnie ceny na rynku, jakie są oferty, jak kształtuje się w ogóle kwestia ubezpieczeń OC i czego się można spodziewać po towarzystwach ubezpieczeniowych. Sprawdź najlepsze oferty OC

Czym jest porównywarka OC i jak działa?

To bardzo wygodne i bardzo praktyczne rozwiązanie, które daje możliwość podjęcia decyzji szybko, sprawnie i na bazie bardzo szerokiej wiedzy i rzetelnych informacji. Należy w pierwszej kolejności odpowiedzieć na wszystkie pytania, które zawiera w sobie formularz porównywarki. Pytania dotyczą zarówno samego kierowcy, jego wieku, stażu za kierownicą, miejsca zamieszkania i kilku innych kwestii, jaki ubezpieczanego pojazdu. Należy podać wszystkie niezbędne dane z dowodu rejestracyjnego, ale nie tylko. Trzeba podać model, markę auta, jego przebieg, wielkość i moc silnika, to gdzie jest garażowany i w jaki sposób jest użytkowany. Istnieją również specjalne porównywarki OC dla tzw. "anglików", czyli samochodów sprowadzonych z Wielkiej Brytanii, które posiadają kierownicę z prawej strony deski rozdzielczej.

Przeczytaj więcej na temat porównywarki oc dla "anglików": Porównywarka OC dla "anglików"

Na bazie tych informacji porównywarka przygotuje dostępne oferty od różnorodnych ubezpieczycieli. Już po kilku chwilach wyświetlą się propozycje, które można uporządkować, np. względem ceny. Może to być porządek rosnący lub malejący. Niektóre porównywarki wyświetlają już uporządkowane w ten sposób propozycje. Mając cały przegląd można zobaczyć, które towarzystwo jest najtańsze, które jest najdroższe. Można sprawdzić, czy wraz z rosnącą ceną, rosną również opcje dodatkowe. Czy droższa polisa zawiera w sobie podstawowy assistance czy nie. To bardzo ważne informacje. Sama cena tak naprawdę o niczym nie mówi. Dopiero skorelowanie tej ceny ze szczegółami oferty może powiedzieć, które rozwiązanie jest tanie, a które drogie. To pozwala podjąć najbardziej odpowiednią decyzję. Po dokonaniu wyboru można od razu dokonać zakupu, a można też z tymi informacjami udać się do agenta ubezpieczeniowego, by przedyskutować dostępne możliwości.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty