Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Posiadacze kabrioletów zapłacą więcej za OC

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Posiadacze kabrioletów zapłacą więcej za OC

Na rynku coraz częściej można dostrzec różnorodne auta. Kierowcy decydują się już nie tylko na klasyczne i bardzo praktyczne rodzaje nadwozia swojego pojazdu. Poza sedanami czy kombi coraz częściej można też zobaczyć modne i nieco luksusowe kabriolety. To oczywiście bardzo specyficzne auta, a okazuje się, że również nieco droższe niż klasyczne. Droższa jest również za nie polisa ubezpieczeniowa.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym i obejmuje wszystkich właścicieli pojazdów, niezależnie od tego, jak często ten samochód jest używany i czy w ogóle. Może nawet stać nieużywany w garażu, jeżeli tylko jest zarejestrowany, to musi być ubezpieczony. Oczywiście, składka za ubezpieczenie zależna jest od wielu różnorodnych czynników. Wpływ na wysokość składki ma wiek kierowcy, jego staż za kierownicą oraz parametry samochodu, jak przejechane kilometry, pojemność silnika, czy też wiek pojazdu. Oczywiście, każdy z tych czynników może zmienić składkę w obydwie strony. Może spowodować, że będzie ona znacznie niższa lub znacznie wyższa. Na składkę wpływ również ma historia ubezpieczeniowa kierowcy. Im bardziej bezpiecznie on prowadzi swój samochód i nie korzysta z ubezpieczenia, tym niższa będzie składka dla niego. Jeżeli w historii jego ubezpieczenia pojawiają się stłuczki i kolizje, to jego składka będzie wyższa.

Ubezpieczenie OC kabrioletu

Według przeprowadzonych badań i analiz, właściciele aut typu kabriolet płacą za ubezpieczenie OC więcej niż posiadacze samochodów typu sedan czy kombi. Różnice sięgają nawet kilkuset złotych na jednej składce, jest to więc dość odczuwalna kwota. Biorąc pod uwagę, co w znacznej mierze wpływa na wysokość składki, nasuwa się więc pytanie, dlaczego te różnice są takie duże i skąd się one w ogóle biorą?

Skąd się biorą różnice w ubezpieczeniu OC

Ubezpieczenie kabrioletu jest wyższe z reguły z zupełnie innych powodów niż sam rodzaj nadwozia. Analitycy zajmujący się cenami polis ubezpieczeniowych i czynnikami, które wpływają na ich wysokość dostrzegają, że jednym z powodów, dla których cena ubezpieczenia kabrioletu jest wyższa jest to, że zwykle są to pojazdy o większej mocy silnika, a ta z kolei generuje wyższą składkę. Druga rzecz jest taka, że samochody typu kabriolet częściej są w posiadaniu osób młodych, które mają krótki staż za kierownicą – to czynnik podnoszący składkę oraz osób, które jeżdżą dosyć brawurowo i odważnie, a to wiąże się z tym, że miewają też stłuczki i kolizje, więc pojawia się kolejny element, który powoduje, że składka jest wyższa. I na koniec, bardzo istotna rzecz, to fakt, że posiadacze kabrioletów to często osoby samotne, single. Tacy kierowcy płacą wyższe stawki, ponieważ statystycznie jeżdżą mniej ostrożnie. Osoby, które mają dzieci, są odpowiedzialnymi rodzicami, wybierają samochody innego typu. Taki splot sytuacji powoduje, że składka za ubezpieczenie OC dla posiadaczy kabrioletów jest znacznie wyższa, a różnice są tak bardzo odczuwalne

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty