Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Ranking najlepszych ubezpieczeń OC w 2022 roku | Porówneo

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
ranking

Jak widzisz, w 2022 roku kierowcy również mają powody do zadowolenia, jeśli chodzi o ubezpieczenie OC. Zdecydowanie warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń, bo to najlepszy sposób na znalezienie najtańszego OC w 2022 roku!

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Co sprawia, że ubezpieczenie OC jest tak ważne?

Jak wiadomo, ubezpieczenie OC jest w Polsce obowiązkowe. To oznacza, że każdy kierowca – a właściwie każdy właściciel pojazdu – jest zobowiązany do posiadania takiej polisy. Co istotne, ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych nie tylko reguluje kwestię obowiązku posiadania OC, ale też szczegółowo określa, co dokładnie obejmuje taka polisa.

Ubezpieczenie OC jest gwarancją bezpieczeństwa nie tylko dla właściciela ubezpieczonego pojazdu, ale też dla innych użytkowników drogi. Jak to możliwe? Otóż w sytuacji, gdy kierowca spowoduje zdarzenie drogowe, na przykład kolizję lub wypadek, osoba poszkodowana otrzyma odszkodowanie z polisy OC sprawcy. Dzięki temu każdy poszkodowany może mieć pewność, że otrzyma stosowne do szkody odszkodowanie. Jednocześnie kierowca również jest zabezpieczony, ponieważ nie musi wypłacać odszkodowania z własnej kieszeni. Jest to bardzo ważne, gdyż bardzo często odszkodowania są bardzo wysokie – szczególnie jeśli niezbędne jest leczenie i długotrwała rehabilitacja. W takim przypadkach wysokość odszkodowania może sięgnąć kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Właśnie dlatego warto mieć ubezpieczenie OC – w przeciwnym wypadku konieczność wypłaty odszkodowania może negatywnie wpłynąć na domowy budżet kierowcy, który był sprawcą zdarzenia.

Auto

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie OC?

Wielu kierowców zadaje sobie pytanie, jak znaleźć najlepsze, a przede wszystkim najtańsze ubezpieczenie OC. Jak się okazuje, nie jest to trudne. Wystarczy skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. Kalkulator OC to proste i nowoczesne narzędzie, dzięki któremu w kilka minut porównasz oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych, a następnie wybierzesz tę, która będzie dla Ciebie najbardziej atrakcyjna.

Co istotne, korzystanie z kalkulatora OC jest w pełni darmowe. Dodatkowo osoby, które zdecydują się na skorzystanie z kalkulatora OC Porówneo, mogą liczyć na bezpłatną pomoc agenta – i to na każdym etapie. Korzystanie z kalkulatora OC to doskonała propozycja dla kierowców, którzy nie mają zbyt wiele czasu na szukanie taniego OC, a jednocześnie nie chcą przepłacać. Taka porównywarka to idealny sposób na oszczędność czasu i pieniędzy.

Co oferują towarzystwa ubezpieczeniowe?

Niektórzy zastanawiają się, jaki jest sens porównywania ofert OC, skoro ich zakres jest szczegółowo regulowany przez ustawę, a poszczególne oferty różnią się wyłącznie ceną. Jak się okazuje, towarzystwa ubezpieczeniowe coraz częściej starają się zachęcić kierowców do skorzystania z ich oferty, przygotowując ciekawe usługi dodatkowe, które kierowca otrzymuje w ramach ubezpieczenia OC – czyli bez dodatkowych kosztów. Poniżej przygotowaliśmy kilka przykładów takich usług.

Link4

Towarzystwo ubezpieczeniowe przygotowało specjalną ofertę dla kierowców, którzy zdecydują się na zakup ubezpieczenia OC. W cenie obowiązkowej polisy otrzymają oni dostęp do Programu Pomocy, który obejmuje następujące elementy:

 • pomoc drogowa średnio w 30 minut od zgłoszenia,
 • usprawnienie pojazdu na miejscu lub holowanie do 100 km,
 • samochód zastępczy na 3 dni w razie wypadku lub kradzieży,
 • przekazanie informacji o wypadku wybranej osobie,
 • pomoc informacyjną 24 godziny na dobę,
 • wymianę uszkodzonego koła na miejscu, jeśli w aucie znajduje się koło zapasowe, lub holowanie do najbliższego warsztatu i naprawę opony, jeśli naprawa na miejscu jest niemożliwa,
 • uruchomienie silnika pojazdu na miejscu zdarzenia w razie rozładowania akumulatora.

Jak widać, skorzystanie z oferty OC w Link4 niesie wiele korzyści, szczególnie dla kierowców, którzy chcą cieszyć się poczuciem bezpieczeństwa.

UNIQA

UNIQA jest kolejnym towarzystwem ubezpieczeniowym, które przygotowało dla kierowców atrakcyjną ofertę. Osoby, które kupią OC w tej firmie, otrzymają darmowe Assistance Midi. Obejmuje ono takie usługi, jak:

 • naprawa auta na miejscu zdarzenia,
 • holowanie pojazdu po kolizji oraz awarii do 75 km od miejsca zdarzenia,
 • infolinia pomocy,
 • uruchomienie auta w przypadku rozładowanego akumulatora,
 • holowanie pojazdu poszkodowanego,
 • samochód zastępczy na 2 doby,
 • transport osób podróżujących,
 • przewóz, opieka i leczenie zwierzęcia domowego (w limitach 400 zł na transport oraz 1000 zł na leczenie.

AVIVA

AVIVA w ramach OC oferuje kierowcom darmowy dostęp do Assistance w wariancie podstawowym.

 • holowanie w Europie laweta po kolizji do 100 km w cenie OC (Europa z wyłączeniem Rosji)
 • samochód zastępczy po kolizji do 3 dni (auto podstawiane jest pod dom).

Dodatkowo kierowcy w ramach OC mogą skorzystać z Akademii Bezpiecznej Jazdy po kolizji. Dostęp do całodniowego kursu jest darmowy – oczywiście dla kierowców, którzy kupili OC w firmie AVIVA.

Pozostałe towarzystwa ubezpieczeniowe, takie jak Generali, Proama, MTU, You can drive, Euroins, Trasti, TUZ, Benefia, BeeSafe czy PZU w ofercie mają tylko podstawowe ubezpieczenie OC. Wszystkie dodatki, jak Assistance, pomoc przy wymianie koła czy transport ludzi oraz zwierząt, są dodatkowo płatne.

Najtańsze OC w 2022 roku – gdzie go szukać?

Za nami początek roku 2022. Jak się okazuje, kierowcy nadal nie mają powodów do narzekania na ceny OC, ponieważ w dalszym ciągu są one przyjazne dla portfela. Dzieje się tak od początku pandemii, która – wbrew wielu początkowym obawom – wcale nie przyniosła wzrostów cen ubezpieczenia OC.

Poniżej przedstawiamy zbiór danych o cenach OC. Z pewnością będą one interesujące dla osób, które szukają najtańszego ubezpieczenia komunikacyjnego na rynku.

Najmniej za ubezpieczenie OC zapłacił w styczniu 2022 roku 58-letni mężczyzna, będący właścicielem pojazdu Nissan Micra o pojemności silnika 1,2 z 2003 roku. Za ubezpieczenie auta zapłacił on zaledwie 330 zł. Warto dodać, że mężczyzna ten jest mieszkańcem Przyborowa. Tak tanie OC kupił on w firmie TUZ.

Powodów do narzekania na cenę OC nie miała również 59-letnia mieszkanka Zawierzbia. Najtańsze OC, którego cena wynosiła zaledwie 337 zł, znalazła ona w firmie Benefia. Ubezpieczane auto to Opel Meriva o pojemności silnika 1,4, wyprodukowany w 2012 roku.

Tyle samo za ubezpieczenie OC zapłacił 34-letni posiadacz Forda Fiesty z 2006 roku. OC w cenie 337 zł zaoferowała tym razem firma Link4, która słynie z tanich ubezpieczeń komunikacyjnych. Na cenę wpływa miała z pewnością pojemność silnika 1,25, a także fakt, że mężczyzna jest mieszkańcem Czarnkowa.

Kolejnym doskonałym przykładem na możliwość znalezienia taniego OC jest 46-letnia kobieta z Wierzchowiska, która szukała ubezpieczenia dla swojego auta Renault Captur z 2014 roku. Najlepszą ofertę znalazła w firmie Benefia – ubezpieczenie kosztowało zaledwie 341 zł.

Niewiele więcej, bo 342 zł, zapłacił 63-letni mężczyzna z miejscowości Widuchowa, który ubezpieczał Skoda Felicia 1,6 z 1998 roku. Tyle samo musiał zapłacić 51-letni posiadacz Forda Fiesty z Wieliczki. Auto wyprodukowano w 2012 roku, a cena OC wyniosła 342 zł. W obydwu przypadkach tanie OC zaoferowała firma MTU.

Co wpływa na cenę ubezpieczenia?

Jak widać na powyższym przykładach, osobami, które mogły liczyć na tanie OC w styczniu 2022 roku, byli przede wszystkim doświadczeni kierowcy z niewielkich miejscowości. Auta charakteryzowało się niewielką pojemnością silnika, co również ma ogromne znaczenie dla towarzystw ubezpieczeniowych. Im mniejszy silnik, tym bezpieczniejsza jazda – a tym samym mniejsze ryzyko spowodowania wypadku. Bez wątpienia ubezpieczyciele cenią sobie doświadczonych kierowców. Nie od dzisiaj wiadomo, że młodzi kierowcy muszą zapłacić więcej za polisę obowiązkową.

czynniki wpływające na cene polis

Najlepszym sposobem na znalezienie taniego OC jest skorzystanie z kalkulatora OC. To dobre rozwiązanie również dla młodych i niedoświadczonych osób, ponieważ pozwala na szybkie znalezienie najtańszego ubezpieczenia auta.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty