Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Ranking ubezpieczeń minicasco 2017

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
Ranking ubezpieczeń minicasco 2017

Ubezpieczenie mini casco to doskonała forma rozwinięcia, rozszerzenia obowiązkowego ubezpieczenia OC o dodatkowe zdarzenia i dodatkową ochronę, której OC po prostu nie oferuje. To również doskonały sposób na rozszerzenie ubezpieczenia dla osób, które jeszcze nie mają zniżek za bezszkodową jazdę, więc pełne ubezpieczenie byłoby zbyt kosztowne lub też dla tych, którzy po prostu nie czują potrzeby kupowania pełnej polisy, a częściowe rozwiązanie uważają za w pełni zadowalające.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie mini casco

Ubezpieczenie mini casco jest to rodzaj ubezpieczenia jak auto casco, czyli ubezpieczenie komunikacyjne dobrowolne, z tą różnicą, że zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela jest tutaj znacząco okrojony. To oznacza, że nie wszystkie zdarzenia są objęte ochroną ubezpieczeniową i nie wszystkie zdarzenia objęte są odpowiedzialnością ubezpieczyciela. Innymi słowy, za część nieszczęśliwych zdarzeń komunikacyjnych i tak trzeba będzie zapłacić z własnych pieniędzy. Jest to jednak i tak lepsze rozwiązanie, niż gdyby nie było w ogóle ubezpieczenia. W przypadku mini casco, chociaż niektóre wypadki pokrywa ubezpieczenie.

Zakres i odpowiedzialność towarzystwa

W kwestii zakresu ochrony i odpowiedzialności towarzystwa, nie ma tu jednoznacznych wskazań i nie da się jednoznacznie nic powiedzieć. Jest to ubezpieczenie stosunkowo nowe, młode na polskim rynku ubezpieczeń, a przez to jeszcze nie ukonstytuowane zbyt stabilnie. Co to oznacza? Każde towarzystwo i każda firma interpretuje je na swój sposób. Przez to, występują bardzo duże różnice w ofercie mini casco, zależnie od tego, kto to ubezpieczenie sprzedaje. W niektórych towarzystwach jest darmowym dodatkiem do OC, w innych można je dokupić mając już OC w tej firmie, a w jeszcze innych, można je dokupić niezależnie od posiadanego OC. Zakres jest równie zróżnicowany. Niektóre towarzystwa oferują zaledwie jedno lub dwa zdarzenia, inne wprowadzają ograniczenie kwotowe. Trudno jest więc jednoznacznie zdefiniować czy opisać to ubezpieczenie, tak bardzo jest ono różnorodne. Warto na pewno zapoznać się z ofertą dostępną u różnych towarzystw.

Mini casco w towarzystwach ubezpieczeniowych

Ubezpieczenie mini casco oferowane jest przez sześć towarzystw ubezpieczeniowych działających na polskim rynku. Jednym z nich jest PZU, które oferuje ubezpieczenie mini casco, jako jeden ze swoich produktów, obok OC i AC. Co więcej, jest ono niezależne od tego, gdzie zostało wykupione OC. Może być również w PZU, a może być w zupełnie innej firmie. Link 4 również oferuje mini casco, które tam nazywa się smart casco, ale kupione być może wraz z ubezpieczeniem OC, samo w ogóle tam nie funkcjonuje. AXA oferuje również przy OC ubezpieczenie dodatkowe od pożaru i kradzieży. To tamtejsza wersja mini casco. Ergo oferuje You Can Drive. W Compensie mini casco stanowi część OC. Jest udostępniane jako nagroda za bezszkodową jazdę i uzyskanie 60% zniżki. W MTU mini casco mogą wykupić wyłącznie właściciele aut, których minimalna wartość jest równa lub większa 8000 zł brutto. Widać zatem jak duże są różnice między ubezpieczeniami i zasadami ich udzielania. Właśnie dlatego, przed podjęciem ostatecznej decyzji, zawsze trzeba dokładnie i szczegółowo sprawdzić zakres i wszystkie zasady związane z tym ubezpieczeniem.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty