Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Porównywarka OC Rankomat.pl – opinie i recenzja

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
Porówneo: Porównywarka OC Rankomat.pl – opinie i recenzja

Rankomat to jedna z najlepiej rozpoznawalnych porównywarek ubezpieczeniowych w Polsce. Jest to narzędzie, które pozwala na sprawdzenie oferty OC, AC i innych rodzajów ubezpieczenia komunikacyjnego, a także ubezpieczeń nieruchomości, życia i zdrowia czy polis turystycznych. Jakie są największe zalety kalkulatora OC Rankomat, a jakie ma wady?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie OC może sporo kosztować

Konieczność corocznego zakupu ubezpieczenia OC dla wielu kierowców może być bardzo problematyczna. Niejednokrotnie koszt polisy sięga 1000 zł czy nawet 2000 zł, co stanowi spore obciążenie dla portfela. A przecież to nie koniec wydatków. Serwis, przeglądy, pielęgnacja czy drobne naprawy – nie bez powodu mówi się, że samochód to skarbonka.

Nic dziwnego, że kierowcy szukają oszczędności, na przykład przy zakupie ubezpieczenia pojazdu. Kalkulatory OC od pewnego czasu cieszą się bardzo dużą popularnością. Pozwalają one na znalezienie najtańszego OC w kilka minut, a przy tym są narzędziami w pełni darmowymi. Jednym z takich kalkulatorów jest Rankomat – i zdecydowanie jest jedną z najbardziej popularnych porównywarek ubezpieczeniowych w Polsce.

Rankomat – najważniejsze informacje

Rankomat powstał w 2008 roku. Od tego czasu firma pomaga Polakom w poszukiwaniu najtańszego ubezpieczenia na rynku. Firma skupia się przede wszystkim na zapewnieniu użytkownikom bezpieczeństwa, pełnego wsparcia i poufności. Obecnie liczba produktów Rankomatu jest bardzo duża – od kalkulatora OC aż po porównywarkę produktów finansowych (Rankomat Finanse) i telekomunikacyjnych (Komórkomat).

Kalkulator OC/AC Rankomat to świetne narzędzie dla kierowców. Pozwala na wyliczenie składki obowiązkowego OC, ale też AC, NNW czy Assistance. Podobnie jak w przypadku innych porównywarek, wystarczy wypełnić formularz. Następnie można otrzymać informację, jaka będzie wysokość polisy w poszczególnych firmach ubezpieczeniowych. Na stronie internetowej Rankomatu można znaleźć także mnóstwo artykułów z poradami na temat ubezpieczeń – i nie tylko!

Największe zalety porównywarki

Największą zaletą kalkulatora OC Rankomat z pewnością jest możliwość bardzo szybkiego i wygodnego znalezienia najtańszego ubezpieczenia. Firma oferuje kompleksowy dostęp do ofert wielu firm ubezpieczeniowych, takich jak Aviva, Allianz, AXA czy Benefia. Pozwala to w kilka minut znaleźć najtańsze OC na rynku, i to bez wychodzenia z domu. Zakupu polisy można dokonać bezpośrednio na stronie Rankomatu lub przez telefon. Możliwość zakupu wybranej polisy online to kolejna, bardzo duża zaleta Rankomatu, ponieważ pozwala na ogromną oszczędność czasu. Warto także wspomnieć o tym, że na stronie internetowej firmy znaleźć można mnóstwo ciekawych porad i ważnych informacji, nie tylko na temat ubezpieczeń komunikacyjnych, ale też nieruchomości, zdrowia czy życia. Obecnie na stronie Rankomatu można również znaleźć wiele ciekawych informacji o promocjach, które z pewnością zachęcą spore grono nowych klientów. Widać więc, że Rankomat dba o komfort użytkowników i o to, aby zapewniać klientom kompleksową obsługę na wysokim poziomie.

A co z wadami?

Większość kierowców będzie pewnie zgodna co do tego, że formularz kalkulatora OC wydaje się być dość długi i skomplikowany. Niestety, nie każdy kierowca zna aż tak szczegółowo ubezpieczony pojazd, co może być sporym utrudnieniem podczas korzystania z narzędzia. Dzisiaj, kiedy każdemu z nas zależy na tym, aby wszystko szło sprawnie i by nie tracić zbyt wiele czasu, taki długi i skomplikowany formularz może się nie spodobać. Szczególnie zaskakujące mogą być pytania o zawód czy stan cywilny. Należy jednak pamiętać, że wiele towarzystw ubezpieczeniowych bierze te informacje pod uwagę podczas wyliczania składki.

Opinie użytkowników

Wśród kierowców, którzy korzystają z kalkulatora OC Rankomat, przeważają dobre opinie. Kalkulator działa sprawnie i pozwala na znalezienie najtańszego OC – doskonale spełnia więc swoje zadanie. Oczywiście wśród użytkowników pojawiają się też opinie negatywne, tak samo jednak, jak w przypadku innych porównywarek ubezpieczeniowych, działających na rynku. Warto pamiętać, że choć Rankomat OC cieszy się dużą popularnością, istnieją także inne kalkulatory OC, które mogą okazać się lepsze i bardziej dopracowane.

Kalkulator OC/AC Rankomat – podsumowanie

Kalkulator Rankomat to bardzo przydatne narzędzie, które pozwala na szybkie znalezienie najtańszego OC, a także na porównanie innych rodzajów ubezpieczenia, produktów finansowych czy nawet telekomunikacyjnych. To jeden z najbardziej kompleksowych kalkulatorów, dostępnych na polskim rynku. Nie bez powodu cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników. Osoby, które szukają dobrego kalkulatora OC, z pewnością będą zadowolone. A jeśli nie – na przykład z uwagi na stopień skomplikowania formularza – mogą skorzystać z innych, dostępnych kalkulatorów OC, które mogą okazać się pozytywnym zaskoczeniem.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty