Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Rekordowe odszkodowania OC na świecie

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
Rekordowe odszkodowania OC na świecie

Ubezpieczenie OC ma służyć rekompensowaniu strat poniesionych na skutek wypadku czy kolizji. To bardzo ważna informacja, ponieważ wyklucza tak naprawdę górną granicę tych szkód. Niby każda polisa OC jest zawierana na określoną kwotę, ale nie jest powiedziane, że ta kwota właśnie zostanie wypłacona. Mało tego, niektórzy poszkodowani są w stanie, na drodze sprawy sądowej otrzymać bardzo wysokie kwoty odszkodowania jednorazowego i stałej, dożywotniej renty, która wypłacana jest miesięcznie.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Limity wypłat OC

Teoretycznie limity wypłat powinny być ograniczone rzeczywistymi potrzebami klientów i rzeczywistymi wartościami szkód. O ile w przypadku szkody w mieniu, jej wartość bardzo łatwo oszacować i można to zrobić naprawdę obiektywnie. O tyle, trudno jest jednoznacznie wycenić czyjeś zdrowie, jak trudno również wycenić, czy uszkodzenie tego zdrowia spowodowało takie a nie inne straty dodatkowe, a to właśnie decyduje o wysokości wypłacanych świadczeń. Po zdarzeniu ubezpieczeniowym poszkodowany wnioskuje o dokonanie wypłaty i to on określa żądaną kwotę. Jeżeli towarzystwo się do niej przychyli i zdecyduje na wypłatę, sprawę można uznać za załatwioną. Czasami jednak towarzystwa podejmują decyzję, że żądanie jest zbyt wysokie i odrzucają taki wniosek z propozycją wypłaty mniejszego odszkodowania. W wyniku takiej decyzji poszkodowany ma prawo iść do sądu i wnioskować o to, by to sąd zadecydował o wysokości należnego świadczenia. Niejednokrotnie, wniosek składany do sądu opiewa na kwotę znacznie wyższą niż ta, która była w pierwszym wniosku ubezpieczonego. Jest to spowodowane tym, że poszkodowany liczy na to, że w czasie sprawy sądowej uda mu się uzyskać więcej niż w bezpośredniej konfrontacji z firmą ubezpieczeniową.

Rekordowe wypłaty OC

Rekordzistami w kwestii wypłacanych kwot, ale również w kwestii rozmachu we wnioskowaniu o wypłaty są mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Tam, odszkodowania są nie tylko sposobem na poradzenie sobie z nową sytuacją po wypadku, ale również są doskonałym sposobem na życie. Przykładem może być pewna wdowa po palaczu, która podała do sądu koncern tytoniowy, który oskarżyła o celowe zatajenie informacji o ryzyku związanym z paleniem papierosów. Jej mąż palił 2-3 paczki dziennie i umarł na raka płuc, a koncern musiał wdowie wypłacić 23 miliardy dolarów. To kwota, która powoduje, że kobieta do końca swojego życia nie musi już pracować. Innym przykładem wynegocjowania bardzo wysokiego odszkodowania jest sytuacja pewnego mężczyzny z Nowego Jorku. Był on w publicznej toalecie i załatwiał swoją potrzebę, gdy toaleta się zapadła pod nim. Jemu nic się nie stało, ale upadek ze spodniami spuszczonymi do kostek spowodował u niego bardzo duże zażenowanie. Podał miasto o odszkodowanie i otrzymał 5 milionów dolarów. Za tak niewielkie zdarzenie jest to kwota bardzo wysoka. W Wielkiej Brytanii również niektóre odszkodowania zaskakują swoją wysokością. Rowan Atkinson, bardziej znany jako Jaś Fasola, otrzymał odszkodowanie w wysokości 1,05 miliona dolarów za wypadek własnym autem, w którym to wypadku doznał zaledwie małej kontuzji. Na podstawie przytoczonych przykładów widać wyraźnie, że wypłata odszkodowania może być bardzo dobrym sposobem na zyskanie pieniędzy na życie.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty