Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

O jakie opcje warto rozszerzyć OC?

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Porówneo: O jakie opcje warto rozszerzyć OC?

Kupiłeś właśnie kolejne ubezpieczenie samochodu i zastanawiasz się, na jakie dodatki OC warto się zdecydować? A może w końcu kupiłeś swoje wymarzone auto i chcesz zapewnić mu jak najlepszą ochronę? Sprawdź, o jakie opcje warto rozszerzyć OC!

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Autocasco – dodatkowe ubezpieczenie pojazdu

Autocasco to bez wątpienia najbardziej popularna polisa, wybierana przez kierowców jako dodatek do OC. AC nie jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Zapewnia ono ochronę w o wiele większej ilości sytuacji, niż standardowa polisa OC. W zależności od rodzaju i zakresu AC, właściciel auta może liczyć na odszkodowanie, gdy pojazd zostanie skradziony, zniszczony, gdy sam spowoduje stłuczkę lub uszkodzi auto lub gdy zostanie ono na przykład zniszczone w pożarze czy przez dzikie zwierzęta. Zakres Autocasco może być bardzo szeroki i może obejmować nawet zniszczenia przez warunki atmosferyczna, jednak im bedzie szerszy, tym cena ubezpieczenia będzie wyższa. Na AC warto zdecydować się w przypadku drogich, nowych samochodów, które mogą zostać skradzione lub zniszczone, a także tych, które parkowane są w niebezpiecznych miejscach – na przykład na ulicy w niebezpiecznej dzielnicy, gdzie często dochodzi do kradzieży samochodów.

NNW – ochrona kierowcy i pasażerów

Ubezpieczenie NNW dla wielu kierowców jest polisą obowiązkową i wykupują je za każdym razem, najczęściej przy zakupie OC – bez niego nie wyobrażają sobie jazdy, szczególnie z pasażerami. NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, zapewnia dodatkową ochronę dla kierowcy i pasażerów. Jeśli dojdzie do wypadku i któraś z osób, które znajdowały się w samochodzie, dozna uszczerbku na zdrowiu, może liczyć na odszkodowanie. NNW zadziała także w przypadku śmierci. Może ono okazać się bardzo pomocne, szczególnie jeśli konieczne będzie leczenie i długotrwała rehabilitacja. Na ubezpieczenie NNW powinny zdecydować się w szczególności osoby, które chcą zapewnić bezpieczeństwo sobie i pasażerom, na przykład członkom rodziny.

Assistance – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie Assistance gwarantuje możliwość skorzystania z pomocy firmy ubezpieczeniowej w sytuacji, gdy auto odmówi posłuszeństwa. Kiedy dojdzie do usterki, nie trzeba samodzielnie szukać pomocy i wzywać lawety – co niejednokrotnie jest bardzo kosztowne, szczególnie jeśli auto zepsuje się wiele kilometrów od domu. Wystarczy skorzystać z Assistance u swojego ubezpieczyciela, a on zadba o odpowiednią pomoc drogową – i kierowca nie będzie musiał za to płacić. Uwaga: w przypadku osób, które sporo podróżują za granicę, warto upewnić się, czy Assistance zadziała także w innych krajach.

Dodatkowe ubezpieczenie opon

Czy warto zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie opon? Od pewnego czasu takie rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne wśród kierowców – szczególnie tych, którzy nie mają polisy Assistance. Osoby, które są posiadaczami ubezpieczenia opon, mogą liczyć na pomoc w sytuacji, gdy opona zostanie uszkodzona. Pomoc drogowa wymieni oponę, a kierowca nie będzie musiał ponosić żadnych kosztów, związanych z taką usługą. W zależności od wyboru polisy, może ona obejmować wymianę opony, zastosowanie zestawu naprawczego, a nawet holowanie do najbliższego warsztatu. To idealna opcja dla osób, które nie chcą kupować Assistance, ale obawiają się, że mogą uszkodzić oponę – gdy na przykład sporo jeżdżą po nierównych drogach lub gdy do ich posesji prowadzi droga gruntowa.

Ochrona szyb – sposób na uniknięcie kosztownej wymiany

Czasem zdarza się, że szyba w samochodzie ulega uszkodzenia. Może się tak stać na przykład w czasie burzy, gdy na auto spadnie gałąź, podczas opadów gradu, a nawet kiedy… grają w piłkę nożną. Czasem zdarzają się także drobne uszkodzenia, na przykład gdy spod kół jadącego z przodu samochodu wyskoczy niewielki kamyk. Rysa na przedniej szybie z pewnością bardzo negatywnie wpłynie na komfort jazdy. Niestety, wymiana szyby w samochodzie może być bardzo kosztowna.Na szczęście dodatkowe ubezpieczenie szyb jest bardzo tanie, warto więc zdecydować się na taki wariant. Szczególnie, jeśli auto parkowane jest pod drzewami, a nie w garażu.

Ochrona wypracowanych zniżek OC

Bardzo ciekawa opcja dla osób, które od wielu lat pracują na zniżki OC i udało im się wypracować zniżki na poziomie 50% czy 60%. Niestety, w wielu przypadkach nawet spowodowanie drobnej stłuczki może skutkować utratą zniżek. Warto więc dopłacić nieco do obowiązkowego ubezpieczenia OC i wykupić sobie ochronę zniżek. Dzięki temu, nawet po spowodowaniu jednej, a czasem i dwóch stłuczek, zniżki OC nie przepadną. Obecnie wielu ubezpieczycieli oferuje ochronę zniżek za niewielką cenę, warto więc wybrać takie rozwiązanie – tym bardziej, że może ono pozwolić na naprawdę spore oszczędności w przyszłości.

Ubezpieczenie samochodu w pakiecie – to się opłaca!

Jeśli planujesz zakup nie tylko obowiązkowego ubezpieczenia OC, ale też Autocasco, NNW, Assistance czy innego dodatku do OC, koniecznie skorzystaj z porównywarki ubezpieczeniowej. Bardzo często ubezpieczyciele oferują korzystne zniżki dla osób, które chcą wykupić pakiet ubezpieczeń, a nie tylko polisę OC. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić – a pozostałą kwotę warto wydać na dodatkowe ubezpieczenie szyb, pon czy ochronę zniżek.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty