Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Samochód na minuty a stłuczka

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Dwa samochody w trakcie stłuczki

Coraz bardziej powszechną usługą, która świadczona jest na razie w dużych miastach jest wypożyczanie samochodu na czas. Takie auto na minuty to rozwiązanie bardzo korzystne dla osób, które nie chcą zajmować się garażowaniem pojazdu, przeglądami, naprawami, a nawet tankowaniem. Auto na czas wypożyczane jest zawsze zatankowane. Zanim jednak wypożyczy się taki samochód warto sprawdzić, jak wygląda u niego kwestia ubezpieczenia.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Wypożyczanie samochodów na minuty

Możliwość wypożyczenia samochodu jest rozwiązaniem bardzo korzystnym i praktycznym. Pozwala uniknąć wielu obowiązków i kłopotów, które są związane z posiadaniem i utrzymywaniem auta. Jednocześnie jest pozwala na sprawne i swobodne poruszanie się po mieście, nie uzależniając się od komunikacji miejskiej czy taksówek. Ciekawostką jest tutaj również fakt, że nawet koszty postoju takiego samochodu są niższe, niż koszty jazdy. Jest to więc samochód, za który należy płacić w zasadzie tylko wtedy, gdy się go rzeczywiście używa. To bardzo ważny element, który stanowi niejako przewagę tego rozwiązania nad innymi.

Ubezpieczenie wypożyczonego samochodu

Generalnie większość szanujących się wypożyczalni oferuje auto ubezpieczone. Wykupiona jest zwykle nie tylko polisa OC, która gwarantuje wypłatę świadczenia poszkodowanym w wypadku czy kolizji, ale bardzo często dodatkowo wykupionym ubezpieczeniem jest również AC, które pozwala też na naprawienie auta, w razie gdyby doszło do kolizji. Przed wypożyczeniem samochodu warto więc sprawdzić, jak właściciel firmy rozwiązał tę kwestię i czy rzeczywiście oferuje jakąś formę ubezpieczenia auta. Jednak na tym nie koniec. W ofercie zwykle są samochody bardzo dobrej jakości, a to oznacza, że składka za ich ubezpieczenie również jest wysoka. Nawet uwzględnienie zniżek może się okazać mało skuteczne i nie spowoduje znaczącego obniżenia ceny. To powoduje, że koszty OC i AC są dla firmy bardzo obciążające. Wypadek lub kolizja, które skutkują między innymi podwyższeniem składki w przyszłości będą powodowały, że to obciążenie będzie jeszcze większe. Firmy, które zajmują się wypożyczaniem w ten sposób samochodów, chcą więc by klienci, którzy powodują taką stłuczkę, partycypowali w koniecznych do poniesienia kosztach. Oczywiście, jeżeli firma ma ubezpieczenie, to odszkodowanie dla poszkodowanych zostanie wypłacone z polisy ubezpieczeniowej. Nie stoi to jednak na przeszkodzie, by również od klienta wyegzekwować część kwoty. A koszty te bywają bardzo wysokie. Niektóre firmy naliczają nawet przeszło cztery tysiące złotych za spowodowanie kolizji. To kwota, która z pewnością przekracza koszty ubezpieczenia, firmy jednak mają prawo oczekiwać takiej zapłaty. Przed podjęciem decyzji o wypożyczeniu auta warto więc zapoznać się ze wszystkimi zasadami i regułami. Szczególnie, jeżeli firma nie oferuje na przykład ubezpieczenia, co raczej nie powinno się zdarzać. W takiej jednak sytuacji, koszt pokrycia zdarzenia może być jeszcze wyższy. Trzeba będzie bowiem zrekompensować poczynione straty i wydatek zależny jest od ich poziomu. Stłuczka autem wypożyczonym na minuty to na pewno bardzo duży wydatek. I trzeba koniecznie pamiętać o wyegzekwowaniu od sprawcy kolizji oświadczenia.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty