Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Samodzielne holowanie samochodu a assistance. Co się bardziej opłaca?

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Mężczyzna podłącza linę holowniczą

W ramach obowiązkowego ubezpieczenia OC można również wykupić jako dodatkową formę ochrony także assistance. Niektóre towarzystwa dołączają tę opcję w cenie, ponieważ chcą przekonać do siebie potencjalnych klientów. Inne towarzystwa proponują je za dodatkową opłatą. Jeżeli jest to opcja dodatkowo płatna, powinno się rozważyć, czy warto ją wykupić? Czy opłacenie dodatkowego ubezpieczenia będzie tańsze niż pokrycie kosztów samodzielnie.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie assistance

Ubezpieczenie assistance to polisa, która doskonale się sprawdza w sytuacjach awaryjnych, gdy trudno sobie samemu poradzić. W ofercie najczęściej znajduje się holowanie, wymiana opon, pomoc w przypadku awarii czy nawet zapewnienie ubezpieczonemu noclegu, jeżeli awaria jego samochodu miała miejsce daleko od domu. Dobrze dopasowane i dobrze dobrane ubezpieczenie typu assistance może być naprawdę doskonałym ratunkiem w trudnej chwili. Tym bardziej, że uzyskanie pomocy, czyli świadczenia nie wymaga oczekiwania. Wystarczy jeden telefon, by pomoc natychmiast została przesłana. W czasie rozmowy telefonicznej z infolinią należy podać swoje nazwisko i numer polisy, by ubezpieczenie zostało uruchomione.

Koszty ubezpieczenia

To, w jakiej cenie jest ubezpieczenie assistance zależy od wielu różnorodnych czynników. Jednym z nich jest na pewno kwestia zakresu takiego ubezpieczenia. Im szerszy zakres, tym wyższe koszty. Warto jednak wiedzieć, że nie tylko zakres ma tutaj znaczenie. To, jakie auto jest objęte ochroną, czy to ochrona podłączona do OC, czy to indywidualna opcja, jaki to pakiet – te wszystkie elementy powodują, że assistance nabiera zupełnie innego charakteru, a przez to właśnie wartości. Biorąc to pod uwagę warto się zastanowić zatem, czy tańsze będzie wykupienie ubezpieczenia, czy ewentualne samodzielne opłacenie ewentualnych działań. Przykładem niech posłuży tutaj holowanie. Holowanie jest usługą płatną. Należy zamówić specjalny samochód, który jest do tego przystosowany i to on sprowadza nieczynne auto do miejsca docelowego. Oczywiście, jeżeli jadą dwa auta, które mają hak i linkę holowniczą, to można to zrobić we własnym zakresie. Rzadko jednak to się zdarza. Częściej trzeba wzywać specjalistów, a ci liczą opłatę za każdy przejechany kilometr. Przy czym dla nich przejechany kilometr jest liczony do miejsca zdarzenia i do punktu docelowego. Nie liczą wyłącznie samego procesu holowania. Jeżeli zaś chodzi o ubezpieczenie, to w tym zakresie dotarcie na miejsce zdarzenia nie ma żadnego znaczenia. Wezwany pojazd musi się po prostu tam stawić. Natomiast, jeżeli chodzi o samo holowanie, to warto sprawdzić czy ubezpieczenie nie ma jakichś ograniczeń. Jeżeli są ograniczenia to warto wiedzieć jakie. Jeżeli limit holowania jest do 5 czy 10 kilometrów – i takie bywają, to jest to bardzo nieduża odległość. Jeżeli jednak holowanie obejmuje również dłuższe trasy, to kalkuluje się to znacznie bardziej. Podsumowując, czy wybrać samodzielne holowanie samochodu czy zdecydować się na assistance to wiele zależy od zakresu assistance i jego ceny. Trzeba to dobrze policzyć, pokalkulować i porównać ewentualne koszty. Trzeba również mieć na uwadze fakt, że assistance to nie tylko holowanie. To również inne usługi, które mogą być bardzo pomocne.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty