Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Tanie ubezpieczenie OC – jak szybko zaoszczędzić kilkaset złotych?

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Porówneo: Tanie ubezpieczenie OC – jak szybko zaoszczędzić kilkaset złotych?

Kończy się Twoja polisa OC i lada moment zaczniesz rozglądać się za nowym ubezpieczeniem? Zależy Ci na tym, aby było jak najtańsze, bo chcesz zaoszczędzić kilkaset złotych? Poznaj kilka sprawdzonych sposobów na znalezienie taniego ubezpieczenia OC. Dzięki nim możesz oszczędzić naprawdę sporą kwotę, i to bez większego wysiłku.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Skąd biorą się tak duże różnice w cenach OC?

Jeśli już od kilku lat ubezpieczasz samochód, to z pewnością wiesz, że ceny ubezpieczenia OC mogą znacząco się różnić – w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego. W niektórych firmach cena OC może wynosić 800 zł, a w innych – za ubezpieczenie tego samego auta – musimy zapłacić ponad dwa tysiące złotych. Dlaczego różnice w cenach ubezpieczenia OC są tak ogromne?

Zacznijmy od tego, że zakres OC jest regulowany prawnie przez przez Ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych, a także przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny i Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ustawa ta, pochodząca z 22 maja 2003 roku, reguluje zakres, jednak nie ma tam wzmianki o cenie polisy. W ten sposób towarzystwa ubezpieczeniowe mają pełną dowolność w ustalaniu wysokości składek. W efekcie różnice w cenach ubezpieczenia OC przekraczają często 1000 złotych – mimo że zakres jest identyczny. Warto więc poznać kilka sposobów na to, aby znaleźć tanie ubezpieczenie OC. Tym bardziej, że nie ma tutaj powodu, aby przepłacać, bo w każdej firmie ubezpieczeniowej otrzymujesz taką samą polisę.

Jak znaleźć tanie ubezpieczenie OC?

Jeśli czujesz, że cena Twojego OC jest zbyt wysoka, najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie innej firmy ubezpieczeniowej. W wielu przypadkach kierowcy, którzy ubezpieczają auto w tej samej firmie przez wiele lat, mogą liczyć na korzystne zniżki – nie jest to jednak regułą. Czasem lepszym rozwiązaniem będzie zmiana ubezpieczyciela – najlepiej na takiego, który zaproponuje Ci najtańsze OC.

Niższa cena ubezpieczenia przy zakupie pakietu na OC i AC

Jeszcze kilka lat temu większość kierowców decydowała się jedynie na zakup obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dziś jednak coraz więcej osób kupuje dobre, drogie auta, które chce dodatkowo zabezpieczyć – na przykład kupując Autocasco. Większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje bardzo korzystne rabaty klientom, którzy kupują u nich nie jeden, a kilka rodzajów ubezpieczenia, na przykład OC, polisę na życie, Autocasco czy ubezpieczenie mieszkania. Jeśli korzystasz z usług tej samej firmy ubezpieczeniowej przy zakupie każdej polisy, koniecznie wspomnij o tym agentowi – prawdopodobnie zaoferuje Ci rabat. Jeżeli natomiast planujesz zakup pakietu OC i AC, zrób to w tej samej firmie – czasem cena Autocasco zostaje obniżona nawet o kilkanaście procent, co z pewnością pozwoli zaoszczędzić kilkaset złotych.

Zadbaj o dobrą historię ubezpieczeniową

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego ubezpieczyciele sprawdzają, jakie stłuczki spowodowałeś do tej pory? Firmy ubezpieczeniowe mają swoje własne algorytmy, na podstawie których oceniają ryzyko konieczności wypłacenia odszkodowania. Im jest większe, tym droższe będzie ubezpieczenie. Kierowca, który nigdy nie spowodował żadnej stłuczki, zapłaci za polisę OC mniej niż taki, który ma na koncie dwie lub trzy kolizje. To w pełni zrozumiałe – ubezpieczyciele chcą się zabezpieczyć, dlatego kierowcy, którzy mają nienajlepszą historię ubezpieczeniową, muszą liczyć się z koniecznością opłacania wyższych składek – i to nawet przez kilka lat. Postaraj się zatem jeździć ostrożnie i bądź uważny na drodze – to najlepsza metoda na wypracowanie zniżek, które mogą sięgać nawet 50%.

Kalkulator OC – najlepszy sposób na najtańsze ubezpieczenie

Od pewnego czasu korzystanie z kalkulatora OC stało się bardzo popularne wśród kierowców. To obecnie najbardziej skuteczny sposób na znalezienie najtańszego OC. Sposób działania kalkulatora OC jest bardzo prosty. Wystarczy wypełnić formularz, podając najważniejsze informacje, takie jak model i rok produkcji auta czy okres posiadania prawa jazdy. Na podstawie tych informacji firmy ubezpieczeniowe wyliczają wysokość składki dla kierowcy. Dzięki temu może on w ciągu kilku minut dowiedzieć się, jakie są ceny ubezpieczenia samochodu w różnych firmach i wybrać to, które będzie najtańsze.

Korzystanie z kalkulatora OC to idealna alternatywa dla innych form poszukiwania taniego OC, na przykład odwiedzania placówek towarzystw ubezpieczeniowych czy spotkań z agentami. Dzięki kalkulatorowi nie tylko nie trzeba dzwonić do firm, ale też nie ma potrzeby wychodzenia z domu – wystarczy usiąść przed komputerem i skorzystać z wygodnej porównywarki ubezpieczeniowej. Jest to dobra metoda na to, aby zaoszczędzić nie tylko trochę czasu, ale też pieniędzy.

Tanie ubezpieczenie OC – Twój sposób na oszczędności

Dzięki znalezieniu najtańszego OC można w bardzo łatwy sposób zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Wystarczy skorzystać z kalkulatora OC, aby móc cieszyć się ubezpieczeniem, które będzie najtańsze na rynku. Oczywiście bardzo ważna jest również bezszkodowa jazda – to dzięki niej będziesz mógł liczyć nawet na 50% zniżek.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty