Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Trzy cechy, które powinna mieć najlepsza porównywarka OC

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Porówneo: Trzy cechy, które powinna mieć najlepsza porównywarka OC

Kalkulator OC to obecnie jeden z najlepszych sposobów na znalezienie najtańszego ubezpieczenia. Nie bez powodu porównywarki cieszą się tak ogromną popularnością wśród kierowców – wystarczy kilka minut, aby znaleźć OC i AC tańsze nawet o 50%. Na rynku pojawia się coraz więcej tego typu narzędzi, dlatego warto zastanowić się, jakie cechy powinna mieć najlepsza porównywarka OC? Czym musi się wyróżniać, aby każdy kierowca mógł łatwo i szybko znaleźć najlepsze ubezpieczenie dla siebie?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Jak działa porównywarka OC?

Mechanizm działania kalkulatora OC jest bardzo prosty. Wystarczy wypełnić formularz, podając tam informacje niezbędne do wyliczenia składki. Kalkulatory OC współpracują z firmami ubezpieczeniowymi – to właśnie towarzystwa określają, jakich danych potrzebują, aby mogły wyliczyć składkę. W formularzu znajdują się pytania dotyczące samego kierowcy (na przykład wiek, miejsce zamieszkania, płeć, czas posiadania prawa jazdy), jak i pojazdu (marka i model, rok produkcji, przebieg, pojemność i moc silnika). Dodatkowo należy odpowiedzieć na pytania o swoją historię jazdy – na przykład o spowodowane stłuczki. Jak widać, pytania w porównywarce OC nie różnią się niczym od tych, które zadawane są na przykład przez agenta czy podczas zakupu OC bezpośrednio w towarzystwie ubezpieczeniowym. Po wypełnieniu formularza kalkulator OC przygotowuje szczegółową analizę składek w różnych firmach ubezpieczeniowych. Zawiera ona cenę oraz dodatkowe informacje. W przypadku OC zakres ubezpieczenia jest zawsze identyczny. Regulowany jest przez Ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych, przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny i Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnym z 22 maja 2003 roku. Jeśli chodzi o Autocasco, Assistance czy NNW, różnice pomiędzy poszczególnymi ofertami ubezpieczeniowymi mogą być duże. Na szczęście porównywarka OC pomoże znaleźć tę, która będzie konkurencyjna zarówno pod względem ceny, jak i zakresu ubezpieczenia.

Najlepsza porównywarka OC – przede wszystkim intuicyjny formularz

Z pewnością każdy miał okazję wypełniać formularz, który był bardzo skomplikowany i pochłaniał mnóstwo czas. Szczegółowe pytania o kwestie, o których często nie mamy pojęcia, mogą skutecznie zniechęcić do dalszego wypełniania formularza. Chodzi również o czas – ten jest dzisiaj szczególnie cenny, dlatego każdy chce, aby formularz był prosty. W przypadku porównywarki OC Porówneo.pl kierowcy nie mają powodu do obaw. Wypełnienie formularza nie zajmuje więcej niż pięć minut, a pytania są na tyle proste, że każdy posiadacz pojazdu odpowie na nie bez większego problemu. Co bardzo ważne, najlepsza porównywarka OC powinna również działać sprawnie. Po wypełnieniu formularza musi szybko przygotować analizę ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Ta z kolei powinna być na tyle przejrzysta, aby znalezienie najlepszej oferty nie sprawiło żadnego problemu.

Jak najwięcej towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu

Porównywarka OC, w której można porównać oferty zaledwie kilku firm ubezpieczeniowych, nie byłaby szczególnie przydatna. Podstawowym celem kalkulatora jest zapewnienie kierowcom szybkiego dostępu do największej ilości ofert – nie tylko tych, które pochodzą od największych firm w Polsce, ale też od mniejszych towarzystw ubezpieczeniowych, w których cena często jest niższa. W przypadku porównywarki OC Porówneo.pl kierowcy mogą liczyć na to, że kalkulacja składek będzie zawierała oferty niemal wszystkich najważniejszych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce. Pozwoli to na zaoszczędzenie mnóstwa czasu. W końcu samodzielne poszukiwanie ofert OC na stronach ubezpieczyciela czy u agenta może zająć kilka godzin, a w niektórych przypadkach – nawet kilka dni. Z tego powodu jedną z cech, jakie powinna posiadać najlepsza porównywarka OC, jest bez wątpienia zapewnienie dostępu do jak największej ilości towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki temu można bez problemu znaleźć doskonałą ofertę dla siebie.

Porównywarka OC z dostępem do najbardziej aktualnych ofert ubezpieczeniowych

Każdy, kto choć odrobinę przygląda się rynkowi ubezpieczeniowemu wie, że jest on bardzo dynamiczny i zachodzą na nim częste zmiany. Dotyczy to między innymi obowiązujących przepisów czy zmian polityki w poszczególnych firmach. Nie brakuje również promocji, przygotowywanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Oferują na przykład zniżki na paliwo, darmowy Assistance, dostęp do nawigacji i wiele innych korzyści dla kierowców. Z tego powodu najlepsza porównywarka OC bez wątpienia powinna zapewniać dostęp do najświeższych, najbardziej aktualnych ofert firm ubezpieczeniowych. Jeśli nie będzie posiadała takiej cechy, to korzystanie z niej będzie mijało się z celem. Porówneo.pl i w tym przypadku nie zawodzi i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kierowców. Oferta jest stale uaktualniana, a dzięki byciu w stałym kontakcie z firmami ubezpieczeniowymi posiada ona informacje o wszystkich promocjach i najlepszych ofertach. Dzięki temu kierowcy, którzy skorzystają z kalkulatora, uzyskają dostęp do najnowszych ofert i będą mogli cieszyć się korzyściami, które zapewni tylko najlepsza porównywarka OC.

Najlepsza porównywarka OC – podsumowanie

Jak widać, najlepsza porównywarka OC powinna wyróżniać się trzema podstawowymi cechami. Pierwsza z nich to intuicyjny, prosty formularz, którego wypełnienie nie sprawi żadnego problemu. Druga cecha to oczywiście dostęp do oferty jak największych ilości towarzystw ubezpieczeniowych, a trzecia – informacja o wszystkich aktualnych promocjach i dodatkowych korzyściach. Porównywarka OC, która posiada takie cechy, bez wątpienia zasługuje na uwagę kierowców. Pozwoli ona w prosty i przyjemny sposób znaleźć najlesze ubezpieczenie samochodu.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty