Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Ubezpieczenia AC - najczęściej zadawane

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
Ubezpieczenia AC - najczęściej zadawane pytania

Ubezpieczenie Auto Casco to forma dobrowolnego dodatkowego ubezpieczenia. Nie ma obowiązku by je zawierać. Nie ma też konieczności wykupowania go dla swojego samochodu. Warto jednak wiedzieć, że jest to polisa bardzo pomocna, która w razie zdarzenia może pokryć, niejednokrotnie bardzo wysokie koszty naprawy. Oczywiście, sama też jest kosztowna, jednak wypłata świadczenia często wielokrotnie przewyższa wpłaconą składkę. Co należy wiedzieć o polisie AC zanim się dokona ostatecznego wyboru?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Czego dotyczy ubezpieczenie AC?

Ubezpieczenie AC to polisa ubezpieczeniowa, która zabezpiecza majątek właściciela samochodu. Zabezpiecza go na wypadek konieczności poniesienia kosztów naprawy samochodu, który został uszkodzony, przy czym szkoda ta powstała z winy samego ubezpieczonego. Druga rzecz, ubezpieczenie AC zabezpiecza również przed koniecznością pokrycia kosztów wynikających z uszkodzenia samochodu przez nieznanego sprawcę lub na skutek aktu wandalizmu. I tak nie wiadomo, kto ma zapłacić za zniszczenie samochodu. Skoro tak, to zapłacić musi sam właściciel zniszczonego samochodu lub właśnie towarzystwo ubezpieczeniowe. Szkody wyrządzone przez działanie sił natury również jest objęte ochroną ubezpieczeniową w ramach polisy Auto Casco. To także ochrona, która działa w sytuacji kradzieży. Jeżeli auto zostanie skradzione, a było ubezpieczone, to jego właściciel nie poniesie aż tak dużej straty.

Na jaki okres zawierana jest polisa AC?

Polisa ubezpieczeniowa AC zawierana jest tak samo jak ubezpieczenie OC, czyli na okres jednego roku. Jest to niejako uzupełnienie polisy podstawowej, dlatego też okres trwania takiego ubezpieczenia jest taki sam. Zwykle AC i OC zawierane jest w jednej firmie i taka synchronizacja to po prostu ułatwienie dla klienta.

Co wpływa na składkę ubezpieczeniową AC

Składka za polisę auto casco to splot kilku różnorodnych czynników. Przede wszystkim znaczenie ma rok produkcji ubezpieczanego samochodu, pojemność jego silnika czy też wysokość ubezpieczenia. Dla wielu towarzystw ubezpieczeniowych znaczenie ma również marka i model ubezpieczanego auta. Na wysokość składki wpływa także to, jak długo jego właściciel ma już prawo jazdy, ile ma lat, ile kilometrów ma przejechanych dany samochód oraz jakie zniżki ma już uzbierane kierowca. Oczywiście splot tych czynników ostatecznie decyduje o tym, jaką składka będzie miała wysokość. Nie mniej, wszystkie te elementy mogą ją znacznie podnieść lub obniżyć. Wszystko zależy od tego, jak się będą kształtowały.

Czy w ubezpieczeniu AC są jakieś wyłączenia?

Każda polisa ubezpieczeniowa ma w sobie jakieś wyłączenia. Czasem jest tych punktów więcej, czasem mniej. Warto się z tymi informacjami zapoznać zawczasu, by już po podpisaniu umowy nie doznać zaskoczenia. Z reguły wyłączenia dotyczą narażania siebie lub swojego majątku na szkodę, czyli na przykład prowadzenie auta pod wpływem alkoholu stanowi podstawę do tego, by zwolnić towarzystwo ubezpieczeniowe z odpowiedzialności za powstałą szkodę. Jeżeli auto nie zostało poddane obowiązkowemu badaniu technicznemu, to wtedy również towarzystwo może zrezygnować z wypłacenia odszkodowania. Inne podstawy to działanie lekkomyślne, czyli na przykład pozostawienie kluczyków w stacyjce, ucieczka z miejsca wypadku, brak uprawnień do prowadzenia samochodu, celowe spowodowanie szkody dla uzyskania odszkodowania. Wszystkie powyższe informacje można znaleźć w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia i warto się z nimi zapoznać przed rozpoczęciem współpracy z danym ubezpieczycielem. Im więcej wiedzy na temat danego ubezpieczenia, tym bardziej świadomie i właściwie można podjąć decyzję.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty