Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Ubezpieczenie Assistance bez OC

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Porówneo: Ubezpieczenie Assistance bez OC

Od pewnego czasu zastanawiasz się nad wykupieniem ubezpieczenia Assistance? Zależy Ci na dodatkowej ochronie, a w szczególności na możliwości uzyskania sprawnej pomocy w awaryjnej sytuacji? Sprawdź, czy można wykupić ubezpieczenie Assistance bez OC i jakie towarzystwa dają taką możliwość!

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Na czym polega Assistance?

Zacznijmy od tego, na czym dokładnie polega ubezpieczenie Assistance. Otóż jest to rodzaj ubezpieczenia dodatkowego pojazdu. W przeciwieństwie do OC, nie jest ono obowiązkowe. Assistance zapewnia ochronę w awaryjnych sytuacjach – na przykład gdy auto się zepsuje. Nie trzeba wtedy samodzielnie wzywać lawety, ponieważ pomoc otrzymamy właśnie w ramach Assistance. Towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym mamy wykupione ASS, posiada całodobową infolinię, na którą należy zadzwonić, gdy auto się zepsuje.

Na jaką pomoc można liczyć w ramach Assistance?

Towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają bardzo zróżnicowaną ofertę, jeśli chodzi o ubezpieczenie Assistance. W efekcie może ono mieć bardzo różny zakres, od podstawowej pomocy, aż po możliwość skorzystania z samochodu zastępczego na czas naprawy. Oczywiście już na etapie podpisywania umowy z ubezpieczycielem należy dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, aby mieć pewność, w jakich sytuacjach możemy skorzystać z pomocy w ramach Assistance. Niemniej jednak większość dostępnych polis Assistance działa w następujących sytuacjach:

 • pomoc techniczna – może obejmować m.in. usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia, na przykład wymianę opony, drobne naprawy itp.,
 • holowanie do określonej liczby kilometrów,
 • uruchomienie auta z powodu rozładowanego akumulatora,
 • dostarczenie paliwa w określone przez kierowcę miejsce.

To oczywiście tylko niektóre z sytuacji, w których można skorzystać z Assistance. Ich lista jest z reguły o wiele dłuższa, dzięki czemu kierowca może liczyć na kompleksowe wsparcie, kiedy samochód odmówi posłuszeństwa.

Czy można kupić ubezpieczenie Assistance bez OC?

Dla wielu kierowców kluczowa jest kwestia, czy można kupić Assistance bez ubezpieczenia OC. Owszem, jest to możliwe, przynajmniej w niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych. Ubezpieczyciele oferują zarówno możliwość wykupienia pakietów, na przykład OC+AC+ASS, jak i pojedynczych rodzajów ubezpieczenia. Oczywiście wybierając ubezpieczenie należy zapoznać się z różnymi ofertami, aby móc wybrać tę najlepszą – zarówno jeśli chodzi o cenę, jak i zakres ubezpieczenia, który w przypadku Assistance bez OC jest kluczowy.

Gdzie można kupić samo Assistance?

Większość firm ubezpieczeniowych w ramach ubezpieczenia komunikacyjnego oferuje nie tylko obowiązkowe OC, ale też inne rodzaje ubezpieczenia. W których firmach można wykupić Assistance bez OC? Przykładem takich firm mogą być między innymi: AXA (Uniqua) i Link4.

AXA (Uniqua) – Ubezpieczenie w podróży

Uniqua oferuje ubezpieczenie Assistance bez OC, które nazywa się Ubezpieczenie w podróży. Do wyboru są trzy pakiety: ekonomiczny, standardowy i premium, a polisę wykupić można na 7, 15, 30 dni i 1 rok. Są dwie obecnie: Assistance w Polsce i w Polsce + za granicą.

Przykładowo ceny za Assistance za granicą na okres 30 dni wynoszą:

 • pakiet ekonomiczny – 89 zł (holowanie pojazdu do 150 km, holowanie po awarii 150 km, transport podróżnych i nocleg dla podróżnych 2 doby, naprawa na miejscu awarii, wymiana koła, dostarczenie paliwa i pomoc informacyjna),
 • pakiet standardowy – 165 zł (wszystko, co w pakiecie ekonomiczny + holowanie pojazdu do 250 km, holowanie po awarii 250 km nocleg na 3 doby i auto zastępcze na 3 doby, parkowanie pojazdu i usługa tłumacza),
 • pakiet premium – 249 zł (wszystko to, co w pozostałych pakietach + holowanie pojazdu do 500 km, holowanie po awarii 500 km)

Ubezpieczenie w podróży jest dobrą opcją dla osób, które wyjeżdżają za granicę i chcą mieć możliwość dokładnego dopasowania Assistance do swoich potrzeb.

Link4 – Auto Assistance

Link4 również daje możliwość wykupienia Assistance bez OC – jest to polisa Auto Assistance. Do wyboru są trzy pakiety: Auto Assistance, Auto Assistance Plus i Auto Assistance Komfort. W pierwszej wersji można liczyć m.in. na:

 • pomoc techniczną na miejscu,
 • holowanie do 200 km,
 • wymianę koła,
 • uruchomienie po rozładowaniu się akumulatora,
 • dostarczenie paliwa na miejsce,
 • złomowanie
 • pokrycie kosztów parkowania do 2 dni.

Można również wybrać jedno ze świadczeń dodatkowych: \

 • samochód zastępczy do 4 dni,
 • nocleg w hotelu, jeśli znajdujesz się ponad 20 km od miejsca zamieszkania,
 • transport do celu podróży lub miejsca zamieszkania, jeśli odległość ta przekracza 20 km.

W pakiecie Auto Assistance Plus kierowca może liczyć również na samochód zastępczy do 2 dni w razie awarii, z którego można skorzystać jeden raz w okresie ubezpieczenia.

Najszerszy zakres ochrony oferuje Auto Assistance Komfort, w ramach którego Link4 zapewnia m.in. holowanie bez limitu kilometrów, opiekę nad dziećmi lub zwierzęciem, transport ze szpitala czy samochód zastępczy na 10 dni.

Czy warto zdecydować się na Assistance bez OC?

Wykupienie Assistance bez OC może być dobrym rozwiązaniem w niektórych sytuacjach, na przykład gdy planujesz zagraniczny wyjazd i chcesz pojechać swoim autem. Jak wiadomo, samochody lubią psuć się w najmniej oczekiwanych momentach, warto więc wykupić Assistance, w ramach którego zapewniona będzie pomoc drogowa w tym konkretnym kraju. To także dobre rozwiązanie dla osób, które chcą mieć możliwość skorzystania z pomocy, gdy nastąpi awaryjne sytuacja, ale nie chcą samodzielnie szukać pomocy drogowej czy oferty holowania pojazdu.

Należy jednak liczyć się z tym, że cena Assistance bez OC będzie nieco wyższa niż w sytuacji, gdyby oba rodzaje polisy kupowane były w ramach pakietu. W pierwszej kolejności warto więc sprawdzić ofertę ubezpieczyciela, u którego mamy wykupione OC i upewnić się, czy oferuje on także Assistance. To dobry sposób na zaoszczędzenie, gdyż przy zakupie pakietów ubezpieczyciele oferują bardzo korzystne zniżki. A jeśli nie będzie takiej możliwości, pozostaje wykupienie Assistance bez OC.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty