Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Ubezpieczenie OC i AC samochodu w AXA

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
Porówneo: Ubezpieczenie OC i AC samochodu w AXA

AXA to jedno z najbardziej popularnych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce. Powstało we Francji i do dzisiaj funkcjonuje tam jako jedna z największych firm, które sprzedają ubezpieczenia. W Polsce AXA rozpoczęła działalność w 2006 roku. Firma oferuje klientom między innymi ubezpieczenie OC i AC, a także ubezpieczenie domu i mieszkania, życia i zdrowia czy turystyczne. Sprawdź, dlaczego warto kupić OC i AC w AXA i jakie są warunki tego ubezpieczenia.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie OC w AXA

W związku z tym, że każdy właściciel samochodu w Polsce jest zobowiązany do posiadania ważnego ubezpieczenia OC, raz do roku kierowcy są zmuszeni do znalezienia ubezpieczenia. Część z nich co roku kupuje polisę w tej samej firmie, a inni zmieniają firmy ubezpieczeniowe w poszukiwaniu tej najlepszej. Nie ma jednak wątpliwości, że to AXA jest jedną z najbardziej znanych firm ubezpieczeniowych – i to nie tylko w Polsce, ale też na świecie.

Ubezpieczenie OC obejmuje wszystkie szkody, związane z udziałem auta w ruchu drogowym – zarówno te, w których doszło do zniszczenia mienia, np. uszkodzenia samochodu, jak i te, gdzie uszczerbek na zdrowiu ponieśli uczestnicy wypadku drogowego. W każdej sytuacji osoby, posiadające ubezpieczenie OC w AXA, mogą mieć pewność, że poszkodowany otrzyma odpowiednie odszkodowanie. Dzięki posiadaniu OC kierowca, który spowoduje stłuczkę, nie będzie musiał płacić za naprawę samochodu lub za rehabilitację i leczenie osoby poszkodowanej z własnej kieszeni.

AXA bardzo dba o najwyższy standard usług, dlatego już po krótkim czasie można liczyć na spotkanie z rzeczoznawcą, który oceni straty i oszacuje, jaka wysokość odszkodowania pozwoli na naprawę pojazdu. Ceny ubezpieczenia OC w AXA zaczynają się już od 363 zł/ rok.

Usługi dodatkowe w ramach OC

Co prawda kierowcy nie są zobowiązani do posiadania innego ubezpieczenia samochodu niż OC, jednak wielu z nich decyduje się na zakup usług dodatkowych do obowiązkowej polisy. Co mogą otrzymać osoby, które kupiły ubezpieczenie OC samochodu w AXA? To zależy przede wszystkim od samej polisy, a także od kanału sprzedaży.

Wśród najbardziej popularnych usług dodatkowych, kupowanych do ubezpieczenia samochodu, wymienić można między innymi ubezpieczenie Assistance. Obejmuje ono takie usługi, jak naprawa samochodu na miejscu zdarzenia, holowanie zarówno pojazdu ubezpieczonego, jak i poszkodowanego, a także pomoc informacyjną. Dodatkowo, do ubezpieczenia OC dołożyć można Zieloną Kartę, niezbędną w przypadku wyjazdu do niektórych krajów. Inna usługa dodatkowa to m.in. możliwość Bezpośredniej Likwidacji Szkód. Klienci, posiadający OC w AXA, mogą skorzystać z BZL, aby szkody zostały zlikwidowane przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

AXA – polisa Autocasco

Autocasco to dodatkowe ubezpieczenie samochodu, które jest coraz częściej wybierane przez kierowców. Co prawda AC nie jest obowiązkowe, jednak gwarantuje ono o wiele szerszą ochronę. Decydują się na nie w szczególności posiadacze nowych, drogich aut, które mogą zostać skradzione lub zniszczone, a szkody z takiej straty byłyby bardzo duże.

Jeśli chodzi o Autocasco w AXA, zapewnia ono bardzo szeroką ochronę w wielu sytuacjach na drodze. Ubezpieczenie zadziała nie tylko w przypadku kradzieży, ale też wtedy, kiedy dojdzie do stłuczki z winy ubezpieczonego, kiedy powstanie szkoda całkowita, na przykład w wyniku pożaru lub też gdy samochód zostanie skradziony. Jak informuje AXA na stronie internetowej, ceny AC są bardzo korzystne i zaczynają się już od 551 zł/ rok.

Assistance – pomoc w każdej sytuacji

Osoby, które chcą ubezpieczyć samochód w AXA, mogą również wykupić Assistance. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć zapewnioną pomoc w sytuacji, kiedy samochód odmówi posłuszeństwa. W ramach polisy Assistance AXA oferuje szybką pomoc, na przykład kiedy dojdzie do awarii, ale też do kradzież, a nawet w sytuacji, kiedy w baku skończy się paliwo i dalsza jazda będzie niemożliwa. Pomoc udzielana jest przez całą dobę, również w niedziele i święta, na terenie Polski i poza jej granicami – to bardzo ważne dla osób, które dużo podróżują. Wystarczy skontaktować się z firmą, a pomoc zostanie udzielona tak szybko, jak tylko będzie to możliwe.

Zakres ubezpieczenia Assistance różni się od tego, jaki wariant zostanie wybrany. Najtańsze ASS kosztuje już od 71 zł/ rok. W droższych pakietach oprócz szybkiej pomocy można liczyć między innymi na opłacenie noclegu (na przykład gdy powrót do domu nie jest możliwy). Przed podjęciem decyzji warto dokładnie zapoznać się ze wszystkimi wariantami i wybrać ten najlepszy.

Kalkulator OC – ubezpieczenie AXA i nie tylko

Aby sprawdzić, jaka będzie cena ubezpieczenia OC, AC czy Assistance w AXA, warto skorzystać z kalkulatora OC Porówneo.pl. Oprócz oferty firmy AXA będzie można poznać ceny ubezpieczenia w różnych firmach, a następnie wybrać to, które będzie najbardziej korzystne. Na stronie internetowej firmy AXA również znajduje się specjalny kalkulator – można dzięki niemu dowiedzieć się, jaki będzie koszt polisy w tej firmie.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty