Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Ubezpieczenie OC i AC samochodu w Benefia

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
Porówneo: Ubezpieczenie OC i AC samochodu w Benefia

Towarzystwo ubezpieczeniowe Benefia znane jest przede wszystkim z bardzo tanich ubezpieczeń komunikacyjnych, których zakupu można dokonać na stronie internetowej firmy. Oprócz polisy samochodowej, w ofercie towarzystwa dostępne są ubezpieczenia na życie, domu i mieszkania czy podróżne. Dowiedz się, czy warto kupić ubezpieczenie OC/ AC samochodu w Benefia i jak zrobić to najwygodniej.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie OC – wybierz najtańsze!

Ubezpieczenie OC pojazdu jest w Polsce obowiązkowe. Właśnie dlatego raz na 12 miesięcy każdy kierowca jest zobowiązany do wykupienia polisy dla swojego samochodu czy motocykla. Większość kierowców poszukuje najtańszego OC. Dlaczego? Otóż zakres obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego jest regulowany prawnie. Oznacza to, że jego zakres jest zawsze identyczny – niezależnie od tego, w jakiej firmie ubezpieczeniowej kierowca kupi polisę. Ubezpieczenie OC zadziała w momencie, gdy posiadacz polisy spowoduje stłuczkę i uszkodzi inny pojazd lub spowoduje uszczerbek na zdrowiu innej osoby. W takiej sytuacji ubezpieczyciel wypłaci należne odszkodowanie osobie poszkodowanej – nie będzie tego musiał robić kierowca, który spowodował stłuczkę. Ubezpieczenie OC obowiązkowe jest właśnie z tego powodu, aby osoby poszkodowane mogły zawsze otrzymać swoje odszkodowanie, które pozwoli na naprawę samochodu lub na rehabilitację i leczenie. Gdyby to sprawca miał wypłacać odszkodowanie z własnej kieszeni, mogłoby być różnie – szczególnie gdyby koszty leczenia sięgały kilkudziesięciu lub kilkuset tysięcy złotych.

Jednocześnie jednak ceny OC są bardzo zróżnicowane. Zdarza się, że różnica pomiędzy polisą dla tego samego auta (i tego samego kierowcy!) różni się nawet o tysiąc lub dwa tysiące złotych w różnych firmach. Wielu kierowców zastanawia się, jak to możliwe? Otóż, o ile zakres OC jest regulowany, a tyle w kwestii ustalania składek firmy ubezpieczeniowe mają pełną dowolność. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę, że zakres OC jest zawsze identyczny, warto poszukać ubezpieczenia, które będzie najtańsze na rynku – tym bardziej, że często można w ten sposób zaoszczędzić niemałe pieniądze.

Benefia – OC dla kierowców, którzy szukają dobrej oferty

Benefia to firma ubezpieczeniowa, która słynie z taniego ubezpieczenia OC. Właśnie dlatego tak wielu kierowców decyduje się na ubezpieczenie swojego samochodu właśnie w tej firmie. Z roku na roku rośnie również popularność firmy Benefia. Na stronie internetowej Benefia24.pl można sprawdzić, jaki jest zakres i cena ubezpieczenia OC samochodu w Benefia. Aby sprawdzić cenę ubezpieczenia, wystarczy skorzystać z kalkulatora OC. Dzięki temu już po dwóch minutach kierowca może dowiedzieć się, jaka będzie cena ubezpieczenia komunikacyjnego – a następnie, jeśli się na to zdecyduje – dokonać wygodnego zakupu online.

Pakiet eMoto w Benefia – wygodne ubezpieczenie auta

Na stronie dostępny jest specjalny pakiet eMoto – jest to pakiet ubezpieczeń samochodu, którego zakupu można dokonać przez internet. To bardzo ciekawa oferta, której zdecydowanie warto przyjrzeć się nieco bliżej. W ramach pakietu można kupić nie tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC, ale też Autocasco, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW oraz Assistance. Co bardzo ważne, kierowcy którzy szukają takiego kompleksowego ubezpieczenia, mogą sporo zaoszczędzić. Decydując się na pakiet OC, AC, ASS i NNW w Benefia, można liczyć na bardzo korzystne zniżki – jak informuje firma, w pakiecie jest taniej.

W ramach ubezpieczenia eMoto kierowcy mogą liczyć na szereg korzyści, między innymi na szybką likwidację szkód. Odszkodowanie wypłacane jest w ciągu 30 dni od daty zdarzenia. Dodatkowo dostępne są różne wygodne formy płatności, a sam proces zakupu jest prosty i nieskomplikowany. Oprócz tego Benefia działa na jasnych zasadach – umowy napisane są w sposób bardzo przejrzysty, co dla wielu kierowców jest szczególnie istotne przy zakupie polisy.

Kalkulator OC – nie tylko Benefia

Na stronie internetowej Benefia24.pl dostępny jest specjalny kalkulator OC, w którym można obliczyć cenę ubezpieczenia. Dobrą alternatywą może być jednak porównywarka ubezpieczeń, która pozwala na sprawdzenie cen ubezpieczenia samochodu w różnych firmach. Porówneo.pl pozwoli kierowcy na sprawdzenie, jaka będzie cena OC nie tylko w firmie Benefia, ale też w wielu innych. Dzięki temu może on szybko znaleźć najtańsze ubezpieczenie samochodu na rynku i zyskać pewność, że polisa, którą kupuje, pozwoli mu na naprawdę duże oszczędności. Co prawda Benefia oferuje wyjątkowo korzystne ceny ubezpieczenia OC/ AC samochodu, jednak kalkulator OC Porówneo.pl to 100% gwarancji, że wybrane OC jest najtańsze. Nie bez powodu z roku na rok coraz więcej kierowców decyduje się na korzystanie z porównywarki ubezpieczeniowej. Dołącz do tego grona i ciesz się tanim OC w firmie Benefia lub innym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty