Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Ubezpieczenie OC i AC samochodu w MTU Ergo Hestia

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
Porówneo: Ubezpieczenie OC i AC samochodu w MTU Ergo Hestia

Ergo Hestia to jeden z liderów na rynku ubezpieczeniowym w Polsce. Każdego roku do grona klientów firmy dołącza około trzech milionów osób, co świadczy o ogromnym zaufaniu, jakim cieszy się towarzystwo ubezpieczeniowe. Jednym z najczęściej wybieranych produktów ubezpieczeniowych Ergo Hestia jest OC/ AC samochodu. Sprawdź szczegóły oferty i dowiedz się, czy warto zdecydować się na polisę Ergo Hestia.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

MTU Ergo Hestia – kilka słów o firmie

Ergo Hestia to towarzystwo ubezpieczeniowe z tradycjami. Swoją działalność rozpoczęło już 30 lat temu – i przez ten czas zyskało uznanie i cieszy się mianem zaufanego partnera zarówno dla osób indywidualnych, jak i dla małych i średnich firm. Grupę tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Oprócz ubezpieczenia komunikacyjnego, Ergo Hestia oferuje między innymi ubezpieczenie na życie, majątkowe, a także ochronę dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu.

Warto wiedzieć, że popularna w Polsce firma ubezpieczeniowa You Can Drive również działa w ramach grupy Ergo Hestia. You Can Drive oferuje ubezpieczenia komunikacyjne, skierowane przede wszystkim do młodych osób, które nie przekroczyły jeszcze 30 roku życia.

Ubezpieczenie OC w Ergo Hestia

Ubezpieczenie OC to rodzaj polisy, do której zakupu zobowiązany jest każdy posiadacz pojazdu mechanicznego w Polsce. Zakres ubezpieczenia OC jest szczegółowo regulowany przez Ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych, przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny i Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Według tej ustawy, pochodzącej z 22 maja 2003 roku, każdy właściciel samochodu musi mieć ważne OC. Ubezpieczenie zadziała w momencie spowodowania szkody. Osoba poszkodowana otrzyma ubezpieczenie z firmy ubezpieczeniowej, a nie z kieszeni sprawcy. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby każdy użytkownik drogi miał polisę OC. Gwarantuje ona bezpieczeństwo innym osobom, które poruszają się po ulicach.

Oferta ubezpieczeniowa OC w MTU Ergo Hestia jest bardzo korzystna. To zdecydowanie jeden z najczęściej wybieranych rodzajów polisy, zaraz obok ubezpieczenia majątkowego i polisy na życie. Klienci, którzy decydują się na zakup OC w tej firmie, mogą liczyć nie tylko na dobrą cenę, ale też na bardzo wysoką jakość usług.

Młodzi kierowcy, którzy szukają swojego pierwszego ubezpieczenia OC, mogą skorzystać z usług firmy You Can Drive, która działa w ramach grupy Ergo Hestia. YCD oferuje bardzo dobre ceny na ubezpieczenie komunikacyjne dla młodych kierowców, którzy nie ukończyli jeszcze 30 roku życia. Jak widać, firma Ergo Hestia stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom wszystkich grup klientów – również tych nieco mniej doświadczonych kierowców, którzy niedawno zdali egzamin na prawo jazdy.

Ergo Hestia – polisa AC

Autocasco to nieobowiązkowy rodzaj ubezpieczenia komunikacyjnego, który gwarantuje ochronę na przykład w przypadku kradzieży samochodu, wystąpienia szkody całkowitej czy pożaru. Każdy kierowca, który chce wykupić AC, powinien dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, ponieważ te mogą różnić się w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego.

Ubezpieczenie AC w MTU Ergo Hestia dostępne jest zarówno w formie samodzielnego produktu, jak i jako część większego pakietu, na który może składać się na przykład ubezpieczenie OC, NNW czy ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Autocasco Ergo Hestia obowiązuje w większości krajów europejskim, jednak są tutaj pewne wykluczenia. To kolejna rzecz, którą trzeba sprawdzić przed zakupem – szczególnie jeśli ktoś często podróżuje autem do krajów takich jak Białoruś, Rosja lub Ukraina.

Ergo 7 – pakiet ubezpieczeniowy dla osób świadomych swoich potrzeb

Na szczególną uwagę zasługuje jeden z produktów ubezpieczeniowych, przygotowanych przez MTU Ergo Hestia, a mianowicie pakiet ubezpieczeń Ergo 7. Na pakiet składa się między innymi ubezpieczenie domu, mieszkania, domku letniskowego, domu w budowie, a także samochodu (OC, AC i NNW) czy OC w życiu prywatnym. Taki pakiet gwarantuje pełne bezpieczeństwo i kompleksową ochronę.

Do pakietu Ergo 7 można dokupić dodatkowe rodzaje polisy, na przykład Car Assistance, Ochronę Prawną, Ubezpieczenie Bagażu, SOS Assistance, Ochronę Utraty Zniżek, Home Assistance, Medical Assistance czy OC Najemcy. Jak widać, oferta ubezpieczeniowa Ergo Hestia jest bardzo szeroka.

Ubezpieczenie OC/AC samochodu w MTU Ergo Hestia – podsumowanie

Oferta ubezpieczeniowa firmy Ergo Hestia skierowana jest zarówno dla osób, które szukają pojedynczego ubezpieczenia, na przykład OC/ AC, jak i do tych, którzy potrzebują kompleksowej i naprawdę profesjonalnej ochrony. Kierowcy, którzy szukają OC, mogą przyjrzeć się bliżej ofercie You Can Drive, natomiast osoby, które chcą dobrze chronić nie tylko auto, ale też swój dom i zdrowie swojej rodziny, powinny zainteresować się pakietem Ergo 7.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty