Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Ubezpieczenie OC i AC samochodu w Proama

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Porówneo: Ubezpieczenie OC i AC samochodu w Proama

Proama to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm ubezpieczeniowych w Polsce. Nie każdy jednak wie, że jest to część grupy kapitałowej Generali. Zastanawiasz się na zakupem ubezpieczenia OC lub AC w firmie Proama? Sprawdź ofertę towarzystwa ubezpieczeniowego i dowiedz się, czy warto wykupić polisę właśnie w tej firmie.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Proama – co musisz wiedzieć?

Przed zakupem ubezpieczenia, niezależnie od tego, czy jest to OC, polisa na życie lub turystyczna, warto dowiedzieć się nieco więcej o wybranym ubezpieczycielu. Proama, jako część grupy Generali, zasłynęła przede wszystkim z ubezpieczeń komunikacyjnych w korzystnej cenie. Grupa Generali działa od 1831 roku w ponad 60 krajach na całym świecie, a Groupama SA zarejestrowano w Polsce dopiero w 2011 r. Dwa lata później, w 2013 roku, stała się ona częścią grupy kapitałowej Generali. Oferta Proama to nie tylko ubezpieczenia samochodu OC i AC, ale też ubezpieczenia życia i zdrowia, domu i mieszkania, polisy turystyczne oraz ubezpieczenia dla małych i średnich firm.

Ubezpieczenie OC w Proama

Lada moment kończy się Twoje OC i powoli zaczynasz rozglądać się za nową polisą? Chciałbyś zmienić ubezpieczyciela, ponieważ nie jesteś do końca zadowolony z towarzystwa ubezpieczeniowego, z usług którego korzystałeś dotychczas? Z pewnością masz świadomość, że o ile OC jest w Polsce obowiązkowe i jego zakres jest zawsze identyczny, o tyle wysokość składek w różnych firmach ubezpieczeniowych może być bardzo zróżnicowana. Zdarza się nawet, że ubezpieczenie tego samego auta w jednej firmie może być o ponad 1000 zł droższe niż w innej. Jak to możliwe? Otóż towarzystwa ubezpieczeniowe mają całkowitą dowolność w kwestii ustalania wysokości składek dla swoich klientów.

Proama – 70% zniżki na ubezpieczenie samochodu

Jak na tle innych firm ubezpieczeniowych wypadają ceny OC w Proama? Z całą pewnością zakup ubezpieczenia samochodu w Proama będzie opłacalny dla kierowców, którzy mogą pochwalić się bezszkodową jazdą. To jedna z niewielu firm ubezpieczeniowych, w których zniżki za bezwypadkową jazdę sięgają nawet 70%. Aby otrzymać tak wysoką zniżkę, należy mieć za sobą sześć lat bezszkodowej jazdy w przypadku ubezpieczenia OC i cztery lata przy ubezpieczeniu Autocasco.

Oprócz wysokich zniżek na ubezpieczenie, kierowcy mogą liczyć na pomoc doradcy, na możliwość wyboru wygodnej formy płatności oraz na dodatkowe ubezpieczenie Assistance, które działa 24 godziny na dobę. Oprócz tego kierowcy mogą także otrzymać Zieloną Kartę, która może okazać się niezbędna w przypadku wyjazdu za granicę.

Autocasco dla pełnego bezpieczeństwa

Klienci Proama mogą również zdecydować się na ubezpieczenie AC samochodu. W ramach polisy mogą liczyć nie tylko na opcję ALL-RISK, ale też na użycie oryginalnych części w przypadku naprawy bezgotówkowej w ASO czy na brak amortyzacji części w momencie, niezależnie od sposobu rozliczenia szkody. Oprócz tego w przypadku Autocasco również można liczyć na 70% zniżki.

Bardzo ciekawym elementem oferty ubezpieczenia Proama jest możliwość dopasowania pakietu Autocasco – kierowca płaci tylko za to, czego naprawdę potrzebuje. Do wyboru są też dwa warianty polisy:

  • Casco Warsztat Proama dla aut od 6 do 12 lat,
  • Casco ASO dla aut powyżej 12 lat.

Dodatkowa ochrona samochodu w Proama

Oprócz ubezpieczenia OC i AC, klienci Proama mogą również skorzystać z dodatkowych form zabezpieczenia swojego auta. Do wyboru jest kilka opcji, między innymi Super Assistance. Ubezpieczenie zadziała niezależnie od ograniczeń prędkości – to idealna opcja dla kierowców, którzy od czasu do czasu lubią nieco przyspieszyć Super Assistance gwarantuje również holowanie, samochód zastępczy, a nawet dostawę paliwa.

Innym dodatkowym ubezpieczenie auta w Proama jest Midi Assistance – to rozwiązanie przeznaczone dla osób, którym może przytrafić się usterka, związana z jazdą po typowych polskich drogach. W ramach tego pakietu kierowca może liczyć między innymi na holowanie, pojazd zastępczy, zakwaterowanie do trzech dni czy dostarczenie paliwa.

Co jeszcze można znaleźć w ofercie ubezpieczenia samochodu Proama? Na przykład ubezpieczenie AutoSzyby czy Ubezpieczenie NNW z sumą ubezpieczenia 20 000 zł lub 40 000 zł na ubezpieczonego. Opcja dodatkowe mogą być bardzo korzystne, a przy tym ich cena nie jest bardzo wysoka – szczególnie jeśli zostaną zakupione w pakiecie z OC lub AC.

Ubezpieczenie OC i AC samochodu w Proama – podsumowanie

Oferta Proama jasno pokazuje, że towarzystwo ubezpieczeniowe stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom kierowców, na przykład oferując 70% zniżek czy ubezpieczenie Super Assistance. Aby dokładnie sprawdzić cenę ubezpieczenia Proama i innych firm ubezpieczeniowych, warto skorzystać z kalkulatora OC. Wystarczy kilka chwil, aby dowiedzieć się, jaka będzie cena OC, czy AC w Proama i wielu innych firmach.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty