Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Ubezpieczenie OC kampera

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
Kamper z dwoma rowerami na tle gór

Ubezpieczenie OC to polisa obowiązkowa dla każdego właściciela pojazdu. Wszyscy kierowcy, którzy chcą się poruszać po drogach publicznych pojazdami mechanicznymi muszą być wyposażeni w tę polisę. W przeciwnym razie, nie wolno w ogóle wyjeżdżać na ulice. Kamper, to również jest pojazd mechaniczny i on również wymaga wykupienia dla niego odpowiedniego ubezpieczenia OC. Jakie będzie najlepsze? O czym należy pamiętać chcąc ubezpieczyć kampera? Oto najważniejsze informacje.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Jak wybrać odpowiednie OC kampera?

Szukając ubezpieczenia OC dla swojego kampera trzeba w pierwsze kolejności dobrze sprawdzić, co zostało zamieszczone w dowodzie rejestracyjnym. To, co się tam znajduje zadecyduje bowiem o tym, w jaki sposób zostanie to auto potraktowane i jak zostanie ubezpieczone. Nie każde towarzystwo oferuje ubezpieczenie kampera czy innego samochodu kampingowego. Niektóre zaś traktują je jako po prostu samochody kampingowe, inne zaś traktują jako samochody specjalne. W niektórych towarzystwach kamper traktowany jest wyłącznie jako zwykły samochód. To, jaka kwalifikacja auta zostanie przyjęta wpływa nie tylko na sposób ubezpieczenia pojazdu i na to, czy dana firma przyjmie go do swojego ubezpieczenia, ale również znacząco wpływa na składkę ubezpieczeniową. Właśnie dlatego tak istotne jest podejście do tego tematu w sposób bardzo staranny i dokładny. Różnice w składce mogą być naprawdę bardzo odczuwalne, nawet kilkukrotne.

Na jakie koszty należy się przygotować?

Tu różnice bywają wyjątkowo duże. Wszystko zależy od tego, jakie towarzystwo zostanie wybrane, w jakim stanie jest samochód, jaki ma przebieg i jakie informacje ma wpisane w dowodzie rejestracyjnym. Jeżeli jest zarejestrowany jako samochód specjalny można bardzo dużo zaoszczędzić. Jeżeli jednak auto nie jest zakwalifikowane jako pojazd specjalny, warto sprawdzić, czy dostępne opcje są rzeczywiście jedynym wyjściem. Im więcej czasu poświęci się na staranne poszukiwania, tym większa szansa, że ubezpieczenie będzie tańsze. Polisy kształtują się w bardzo różnych cenach. Niektóre towarzystwa za nowe kampery liczy nawet 1600 zł składki, inne zaś oferują polisę w cenie nawet 280 zł. To przeszło pięciokrotna różnica. Możliwość oszczędzenia tej kwoty, to sposób na zapewnienie sobie środków na kolejne lata ubezpieczenia.

Na co warto zwrócić uwagę

Przede wszystkim istotne znaczenie ma tutaj składka i to, czy da się w tej cenie zawrzeć polisę. Jeżeli chodzi o OC to jest ono dla każdego takie samo, niezależnie od tego, jaka firma je oferuje i gdzie jest zawierane. Jego warunki i specyfikę definiują przepisy prawa, a nie indywidualne reguły panujące w danej firmie. Właśnie dlatego jedynym czynnikiem, na który warto tutaj zwrócić uwagę jest właśnie cena. Oczywiście tego rodzaju polisy stale i systematycznie się zmieniają, warto więc śledzić tę sprawę, by stale być na bieżąco.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty