Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Ubezpieczenie OC online - czy warto?

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Mężczyzna przed komputerem

Ubezpieczenie OC online to sposób na samodzielne wykonanie dla siebie wyceny ubezpieczenia komunikacyjnego OC, ale również na dokonanie wyboru, który będzie rzeczywiście najbardziej korzystny i najlepszy. Dzięki temu, że ubezpieczenie OC online udostępnia również możliwość dokonania porównań, Twój wybór może być bardziej przemyślany i bardziej świadomy.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Jak wybrać ubezpieczenie online

Przede wszystkim warto wiedzieć, że ubezpieczenie OC jest dla wszystkich użytkowników takie samo, jeżeli chodzi o kwoty sum ubezpieczenia i zasady wypłaty odszkodowania. Nie ma tutaj różnic, które wynikałby z polityki towarzystwa ubezpieczeniowego. Wszystkie towarzystwa oferują to samo, ponieważ jest to odgórnie uregulowane przez przepisy prawne i ustawy. Prawdą jednak jest, że nie wszystkie polisy OC są w tej samej cenie. Dzieje się tak dlatego, że w kwestii wyceny, przepisy dają już towarzystwom pełną swobodę i kwota składki zależna jest od tego, jak do wyceny podchodzi dana firma. W związku z tym mamy do czynienia z ubezpieczeniami droższymi i tańszymi. Niektóre firmy oferują dodatkowe usługi, by przekonać do swojego droższego OC. Może to być ciekawy pakiet assistance czy drobna usługa z zakresu ubezpieczeń AC wliczona jednak w koszt OC. Tu towarzystwa mają pełną swobodę i polityka firmy odgrywa istotną rolę.

Ubezpieczenie samochodu przez Internet

Właśnie z uwagi na występujące różnice w ofertach, warto zdecydować się na ubezpieczenie samochodu przez Internet. Dlaczego to jest korzystne? Pierwszym powodem jest to, że można samodzielnie wycenić składkę na ubezpieczenie OC i na spokojnie porównać oferty, których autorami są różne firmy. To wygodne i bardzo praktyczne podejście. Sprawdzenie OC online można wykonać w dowolnym, wybranym przez siebie momencie, co powoduje, że nie trzeba być uzależnionym od godzin, w których pracuje agencja ubezpieczeniowa. Możliwość porównania dostępnych ofert to również korzyść i argument, który przemawia za tym, że warto zdecydować się na ubezpieczenie OC online. Nie trzeba się spotykać z przedstawicielami różnych towarzystw. Nie trzeba się spotykać nawet z przedstawicielem multiagencji. Można samodzielnie przygotować sobie wycenę i usiąść do jej analizowania w dogodnym dla siebie momencie. Nie ma presji, poganiania, ani napięcia, które bardzo często występuje w czasie spotkania z agentem.

Przeczytaj więcej: Umowa OC zawarta przez Internet - czy można odstąpić?

Ubezpieczenie OC online jest też często znacznie tańsze niż polisa wystawiana przez towarzystwo ubezpieczeniowe czy jej reprezentanta. Obsługa takiego procesu jest dla firmy ubezpieczeniowej znacznie tańsza, można więc wygenerować nieco niższą składkę. Brak konieczności opłacania agenta, brak prowizji i uproszczenie procesu pozyskania klienta i zawarcia umowy są korzyścią dla klienta z uwagi na prostotę, a z drugiej strony z uwagi na fakt, że mogą być po prostu tańsze. Ubezpieczenie OC online warto sobie wykupić. Jest prościej, wygodniej, a często również taniej.

Zainteresuje Cię również:

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty