Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl
Obsługa Twojej PolisyCentrum Pomocy
Kontakt >+48 519 902 560

Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online


Komunikacja

Ubezpieczenie OC - porównanie ofert

Ubezpieczenie OC - porównanie ofert

Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej, czyli tak zwane OC dla właściciela pojazdu to obowiązek, który nałożony został na właścicieli pojazdów odgórnie. To powoduje, że każdy musi się takim ubezpieczeniem zainteresować i wykupić dla siebie. Nie ma natomiast ograniczeń, jeżeli chodzi o wybór firmy, która to ubezpieczenie dostarczy. To, kto będzie otaczał ochroną, należy do decyzji właściciela i nikt nie ma możliwości ani wywierania wpływu, ani narzucenia wyboru. Warto więc porównać dostępne oferty, żeby zapoznać się z różnicami, z jakimi można się spotkać.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Porównanie ofert

Porównanie ofert możliwe jest wyłącznie wtedy, gdy przedmiotem ubezpieczenia jest ten sam samochód i ten sam właściciel. Tak właśnie zostały przygotowane przybliżone kalkulacje. Wszystkie zostały wykonane dla sześcioletniego pojazdu marki Kia Rio, którym kieruje trzydziestoletnia kobieta. Oczywiście, przy wnioskowaniu o kalkulację dla siebie trzeba się liczyć z tym, że będzie ona wyglądała inaczej. Ta jednak została przygotowana wyłącznie poglądowo, dla ułatwienia analizy i wskazania, na co warto zwrócić uwagę.

Cecha / towarzystwoLink4AXA directAVIVALiberty
Naliczona zniżka7%15%4%5%
Zakres ofertyOC + ASSOC + ASSOC + ASSOC + ASS
składka915,12zł969zł976zł1220,20zł
AssistanceTakTakTakTak
Auto zastępczeTakNieTakNie
Pomoc przy kolizjiTakTakTakTak

To proste zestawienie już w dużym stopniu informuje o różnicach obowiązujących w różnych towarzystwach. Przede wszystkim, ten sam kierowca uzyskuje zniżkę o różnej wartości w poszczególnych firmach. Najmniejsza wyliczona to 4%, najwyższa zaś jest ponad trzykrotnie wyższa i wynosi 15%.

Zakres assistance również jest bardzo zróżnicowany. Dla porównania zostały przytoczone wyłącznie dwie najważniejsze usługi, czyli udostępnienie auta zastępczego i pomoc przy kolizji. Część firm w swojej ofercie udostępnia taką pomoc, część nie. Wiele zależy od polityki firmy i tego, jak organizuje ona swoje usługi. Powyższe zestawienie pokazuje też, że nie koniecznie najniższa składka musi też oznaczać najmniejszy zakres usług. W tej konkretnej sytuacji wypadło to zupełnie inaczej.

Ubezpieczenie OC, jako ubezpieczenie obowiązkowe warto wybrać starannie i połączyć niską cenę z wysoką jakością. Przygotowane zestawienie wskazuje, że taka opcja jest możliwa i to przy minimalnym wysiłku. Oczywiście niezbędne są tutaj różnego rodzaju porównywarki i kalkulatory ubezpieczeń, które w sposób automatyczny przeprowadzają kalkulację i przesyłają zainteresowanemu gotowe zestawienie, które może sobie samodzielnie przeanalizować.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty