Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Ubezpieczenie OC w kiosku - sprawdź, czy warto!

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Porówneo: Ubezpieczenie OC w kiosku - sprawdź, czy warto!

Firmy ubezpieczeniowe szukają coraz to nowszych metod dotarcia do swoich klientów. Wśród nich znajdują się więc propozycje spotkań z klientami w miejscu ich zamieszkania, tak by klienci nie musieli się fatygować.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Udostępniane są możliwości dokonania zakupu przez telefon czy internet. Im więcej możliwości, tym większa szansa, że klient zostanie namówiony do dokonania zakupu. Obecnie największą popularnością cieszą się kalkulatory OC, czyli porównywarki ubezpieczeń, które pozwalają na znalezienie idealnej oferty OC w ciągu kilku minut.

Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe idą nawet o krok dalej, dając klientom możliwość zakupu OC w kiosku. Które rozwiązanie jest najlepsze i pozwala na znalezienie najkorzystniejszej oferty ubezpieczenia komunikacyjnego?

Ubezpieczenia komunikacyjne – jak kupić OC szybko i wygodnie?

W dzisiejszych czasach jedną z największych korzyści, jakie można zaoferować klientom, jest oszczędność czasu. Staje się ona również ważna jak możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. Codzienny pośpiech i nadmiar obowiązków sprawiają, że wiele osób nie ma wystarczająco dużo czasu, aby poświęcić go na załatwianie dodatkowych spraw – a do takich z całą pewnością należy konieczność corocznego zakupu ubezpieczenia komunikacyjnego.

Właśnie dlatego tak ogromną popularnością cieszą się porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych, ubezpieczeń turystycznych czy innych. Pozwalają one w ciągu kilku minut porównać ceny polisy w różnych firmach ubezpieczeniowych i wybrać ofertę, która będzie najkorzystniejsza. Porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych umożliwiają również wygodne dokonanie zakupu – całkowicie online, bez wychodzenia z domu. Wystarczy kilka kliknięć i samochód jest ubezpieczony na kolejny rok.

Porównywarki ubezpieczeń pozwalają na szybki i wygodny zakup OC czy innych rodzajów polisy – podobnie jak w kiosku, gdzie na dokonaniu zakupu wystarczy krótka chwila. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne dla klientów, którzy cenią sobie swój czas i nie chcą poświęcać go zbyt wiele na poszukiwanie najkorzystniejszego ubezpieczenia OC.

Jakie dane osobowe są potrzebne do zakupu OC?

Kierowcy, którzy mieli już okazję kupować ubezpieczenie OC, z pewnością wiedzą, że towarzystwa ubezpieczeniowe wymagają podania danych osobowych. Na tej podstawie mogą obliczyć wysokość składki. Jakie dane osobowe należy podać, aby kupić OC? To zależy od miejsca, w którym chcesz dokonać zakupu polisy. W przypadku wielu porównywarek ubezpieczeniowych wystarczy naprawdę niewiele danych. Są to podstawowe informacje, dotyczące zarówno samego kierowcy, jak i pojazdu.

Wyliczenie składki następuje po podaniu przez kierowcę wszystkich niezbędnych informacji. Co ważne, są one niemal takie same w przypadku większości towarzystw ubezpieczeniowych, działających na rynku. Podczas zakupu OC w kiosku czy w porównywarce OC dane te przekazywane są do ubezpieczycieli, którzy dokonują wyliczenia składki. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, a przy tym w pełni bezpieczne.

To bardzo ważne – firmy ubezpieczeniowe dbają o to, aby dane osobowe przechowywane były w sposób całkowicie bezpieczny, tak abyś nie musiał martwić się, że podczas przetwarzania danych osobowych informacje na Twój temat dostaną się w niepowołane ręce. To priorytet dla wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych.

Kiosk jako nowoczesna porównywarka ubezpieczeń

Zakup ubezpieczenia komunikacyjnego w kiosku działa na podobnej zasadzie, jak kupno OC w porównywarce ubezpieczeń. Kierowcy mają możliwość zakupu nie tylko obowiązkowego ubezpieczenia OC, ale też innych rodzajów polisy: AC, ubezpieczenia NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków czy Assistance.

Co ciekawe, obecnie istnieje także możliwość zakupu ubezpieczenia turystycznego, co dla wielu osób – szczególnie tych, które sporo podróżują – jest ogromnym ułatwieniem. A zatem nie ma wątpliwości, że kiosk jako porównywarka ubezpieczeń to naprawdę ciekawe rozwiązanie – nie tylko dla właścicieli samochodów.

Od czego zależy cena ubezpieczenia?

W tym miejscu warto przez chwilę zastanowić się, jakie czynniki wpływają na cenę ubezpieczenia komunikacyjnego. Większość kierowców będzie najbardziej zainteresowana tym, co wpływa na cenę OC – w końcu to ta polisa jest obowiązkowa, w związku z czym każdy właściciel samochodu musi dokonać jej zakupu raz na 12 miesięcy.

Na cenę OC wpływa przede wszystkim to, jak długo kierowca (czyli właściciel pojazdu) ma prawo jazdy i czy może pochwalić się bezszkodową jazdą, czy też ma na swoim koncie jakieś stłuczki. Ogromne znaczenie ma również wiek – im starszy jest kierowca, tym niższe ceny zaoferuje mu firma ubezpieczeniowa.

Niestety, młodsi i mniej doświadczeni kierowcy muszą liczyć się z tym, że za ubezpieczenie OC zapłacą więcej. Rozwiązaniem dla nich może być skorzystanie z porównywarki OC lub z kiosku – dzięki temu w kilka minut sprawdzą, w jakiej firmie otrzymają najbardziej korzystną ofertę ubezpieczenia. W niektórych firmach pod uwagę przy wyliczaniu składki brane są również takie czynniki, jak miejsce zamieszkania, stan cywilny czy wykonywany zawód.

Ogromne znaczenie ma również sam pojazd – a dokładniej to, na ile jest on bezpieczny. Właśnie dlatego ubezpieczyciele biorą pod uwagę markę i model pojazdu, rok produkcji, pojemność silnika itp. Na tej podstawie firmy są w stanie oszacować, jakie jest ryzyko – a im będzie ono wyższe, tym większa będzie cena ubezpieczenia.

Kierowcy, którzy mają świadomość tego, jak wiele czynników wpływa na cenę ubezpieczenia, chętnie korzystają z kalkulatora OC lub z kiosku, w którym mogą porównać różne polisy. To najlepszy sposób na to, aby mieć 100% pewności, że wybrana polisa jest najtańsza i że to najlepszy wybór!

A może warto zdecydować się na pakiet ubezpieczeń?

Bardzo ciekawym rozwiązaniem – w szczególności dla kierowców, którzy nie chcą przepłacać, ale są zainteresowanie zakupem także innych rodzajów polisy, a nie tylko OC – może być pakiet ubezpieczeń. Na czym to polega? Otóż wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje bardzo korzystne promocje dla osób, które zdecydują się na zakup więcej niż jednej polisy.

Przykładowo: jeżeli interesuje Cię zakup OC i AC, jest ogromna szansa na to, że dostaniesz sporą zniżkę na Autocasco, dzięki czemu będziesz mógł zaoszczędzić pewną kwotę. To doskonała alternatywa dla zakupu różnych rodzajów ubezpieczenia osobno, a tym bardziej – w różnych firmach ubezpieczeniowych. Jeśli chcesz kupić więcej niż jedną polisę, koniecznie dowiedz się, jaka będzie cena, jeśli zdecydujesz się na pakiet ubezpieczeń.

Co ważne, jeśli jesteś zainteresowany zakupem pakietu OC i AC lub innych rodzajów polisy, również możesz skorzystać z kiosku i porównywarki ubezpieczeń. W tej sytuacji to także najlepszy sposób na znalezienie najtańszego ubezpieczenia.

Zakupy w kiosku – co oferują firmy ubezpieczeniowe?

Niektóre firmy ubezpieczeniowe idą o krok dalej, oferują zupełnie nowe metody zakupu ubezpieczenia OC. Doskonałym przykładem może być Benefia, która umożliwia zakup ubezpieczenia w kiosku! Chodzi tutaj o kiosk w tradycyjnym znaczeniu – czyli o miejsce, w którym dokonujemy zakupu prasy czy biletów autobusowych.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Benefia pracuje nad wprowadzeniem tego rodzaju rozwiązania do kiosków Ruchu. Ma to służyć z jednej strony klientom, którzy i tak odwiedzają te placówki, więc niejako przy okazji będą mogli również ubezpieczyć swój samochód. Z drugiej strony ma ułatwić firmie Benefia znacznie szersze objęcie rynku swoimi produktami. Jak to będzie wyglądało i czy takie rozwiązanie jest rzeczywiście opłacalne?

Zakup ubezpieczenia w kiosku – alternatywa dla porównywarki?

W związku z tym, że ubezpieczenia nie będzie sprzedawał doświadczony agent, a pracownik kiosku ruchu, procedura zostanie maksymalnie uproszczona i ułatwiona. Zainteresowany zakupem klient będzie zobowiązany do okazania dowodu rejestracyjnego auta. Dane z dowodu zostaną wprowadzone do specjalnego, elektronicznego formularza, który będzie zaprogramowany na wyliczanie składki. Uzyskaną z wyliczenia składkę trzeba będzie opłacić na miejscu, w kiosku, bez tego bowiem nie zostanie wydrukowane potwierdzenie ubezpieczenia. Procedura nieco wydłuży zakupy w kiosku (wprowadzanie danych, analiza i wydruk potwierdzenia nabycia ubezpieczenia). Zdecydowanie jednak ułatwi to ubezpieczenie aut przez klientów. Nie będą już musieli udawać się specjalnie do firmy ubezpieczeniowej, a przy okazji zakupu swojej ulubionej prasy, będą mogli kupić też polisę.

Kwestie formalne – na jakie formalności należy się przygotować?

Sprzedaż polis ubezpieczeniowych OC jest kontrolowana i nadzorowana przez Komisję Nadzoru Finansowego, dlatego też agenci sprzedający w kioskach Ruchu są zobligowani do odbycia specjalnego szkolenia i zdania egzaminu państwowego, który pozwoli im na uzyskanie licencji i nabycie prawa do sprzedaży polis. Agenci, którzy tego szkolenia nie skończą i nie zaliczą egzaminu, nie będą mieli w swojej ofercie polis. W niektórych punktach sprzedażowych będzie wprowadzona maksymalna automatyzacja sprzedaży, która będzie się opierać na skanowaniu kodów QR, które od niedawna drukowane są na dowodach rejestracyjnych. Dzięki temu procedura będzie znacznie szybsza i prostsza.

Co ważne, cena takiej polisy nie będzie wyższa niż przy zakupieniu jej u agenta. Jest to więc dla klientów czysta korzyść. Osoby zarządzające siecią kiosków Ruchu nie widzą nic złego we wprowadzeniu polis do oferty swoich placówek. Wręcz przeciwnie, uważają, że jest to naturalna konsekwencja rozwoju sieci tych obiektów, który od kilku lat obrał bardzo dynamiczne tempo. Obecnie w kioskach można nie tylko zakupić prasę, ale również zapłacić rachunki, czy nawet nadać paczkę. Wykupienie polisy ubezpieczeniowej będzie po prostu kolejnym wyjściem do klienta.

Ubezpieczenie OC w kiosku – porównywarka OC to doskonały wybór!

Jeśli szukasz najbardziej korzystnej oferty ubezpieczenia swojego samochodu, koniecznie wykorzystaj wszystkie dostępne możliwości. Bez wątpienia narzędziem, które jest najbardziej doceniane przez kierowców, są porównywarki ubezpieczeń. Pozwalają one bowiem na szybkie i wygodne porównanie różnych ofert ubezpieczenia, a także na dokonanie zakupu najtańszego OC – przez internet, czyli bez wychodzenia z domu. Alternatywą może być zakup OC w kiosku – to rozwiązanie działa na zasadzie podobnej do porównywarki ubezpieczeń. Towarzystwa ubezpieczeniowe starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów i dają im wiele ciekawych i wygodnych możliwości dokonania zakupu ubezpieczenia, więc z pewnością znajdziesz najlepsze rozwiązanie dla siebie!

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty