Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Ubezpieczenie OC w Łowiczu

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Porówneo: Ubezpieczenie OC w Łowiczu

Już niebawem kończy się Twoje OC i powoli zaczynasz rozglądać się za dobrymi ofertami ubezpieczenia? Jesteś mieszkańcem Łowicza i obawiasz się, że obowiązkowa polisa dla Twojego auta będzie bardzo droga? Sprawdź, jakie są średnie ceny OC w Łowiczu. Przy okazji dowiesz się, w jaki sposób możesz zaoszczędzić na ubezpieczeniu auta.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Co wpływa na cenę ubezpieczenia samochodu?

Ubezpieczenie OC auta jest w Polsce obowiązkowe, a jego a jego zakres regulowany jest przez Ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych, przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny i Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Według tej ustawy, pochodzącej z 22 maja 2003 roku, każdy właściciel pojazdu mechanicznego zobowiązany jest do posiadania OC. Jest to szczególny rodzaj ubezpieczenia, który zapewnia ochronę nie tylko właścicielowi pojazdu, ale też innym użytkownikom drogi. W momencie, kiedy kierowca spowoduje stłuczkę lub kolizję, osoby poszkodowane otrzymają odszkodowanie z polisy OC sprawcy. Dzięki temu kierowca-sprawca, nie musi płacić odszkodowania z własnej kieszeni.

Obowiązek posiadania ubezpieczenia OC oznacza, że każdy kierowca raz do roku musi wykupić taką polisę. W wielu przypadkach jest to spory wydatek dla właścicieli aut, dlatego często szukają oni sposobów na obniżenie ceny składki. A jakie dokładnie czynniki wpływają na cenę OC? Jednym z najważniejszych elementów jest wielkość miejscowości, w której mieszka kierowca. Przykładowo ubezpieczenie OC w Warszawie czy w Krakowie będzie droższe niż w Łowiczu czy w Sochaczewie. Co jest tego przyczyną? Otóż w mieście takim, jak Warszawa, nieustannie jest duży ruch, a kierowcom stale towarzyszy pośpiech i stres, przez co wzrasta ryzyko stłuczki. W spokojnej miejscowości, jak Łowicz, ryzyko to jest mniejsza, dzięki czemu firmy ubezpieczeniowe mogą nieco obniżyć cenę OC.

Oczywiście na cenę obowiązkowego OC wpływa wiele innych czynników, jak doświadczenie kierowcy, spowodowane stłuczki, a także marka i model pojazdu czy pojemność silnika. Duży wpływ na wysokość składki ma też wiek i – jak się okazuje – płeć kierowcy.

Ubezpieczenie OC w Łowiczu drogie dla młodych kierowców

Z danych, przygotowanych przez Porówneo wynika, że młodzi kierowcy w Łowiczu nie mają łatwo, jeśli chodzi o cenę ubezpieczenia. Oczywiście nie jest tajemnicą, że świeżo upieczeni kierowcy z reguły muszą opłacać wysokie składki, przynajmniej przez pierwszych kilka lat, dopóki nie zgromadzą zniżek i nie osiągną odpowiedniego wieku, na przykład 26 lat – w zależności od firmy ubezpieczeniowej.

Jeśli chodzi o Łowicz, ubezpieczenie OC dla młodych kierowców jest szczególnie drogie. Województwo łódzkie jest w pierwszej trójce województw w Polsce, gdzie średnia składka OC dla młodych kierowców jest najwyższa. Wynosi ona 2035 zł.

Co ciekawe, młode kobiety w Łowiczu wykazują zdecydowanie mniejsze zainteresowanie kupnem ubezpieczenia. Większość z nich pierwszą polisę kupuje dopiero po przekroczeniu 30. roku życia, a wśród młodych kierowców praktycznie nie ma kobiet.

Łowicz – średnie ceny OC dla kobiet i mężczyzn

Jak pokazują dane Porówneo, średnie ceny ubezpieczenia OC nie należą do najniższych. Co zaskakujące, kobiety w Łowicz płacą za OC prawie dwa razy więcej niż mężczyźni. Średnia cena składki OC dla kobiet wynosi 850 zł, podczas gdy mężczyźni płacą przeciętnie 464 zł. Różnica jest ogromna.

A co z pakietem ubezpieczeń OC+AC? Tutaj różnice nie są już tak duże. Kobiety za pakiet OC+AC w Łowiczu płacą średnio 735 zł, podczas gdy mężczyźni płacą 746 zł. Różnica wynosi więc 11 złotych.

Najtańsze OC w Łowiczu? Skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń!

Poszukiwanie najtańszego OC w Łowiczu nie musi być jednak trudnym zadaniem – nawet w przypadku świeżo upieczonych kierowców. Doskonałym pomysłem jest skorzystanie z kalkulatora OC. Dzięki temu nowoczesnemu narzędziu już w kilka minut można znaleźć tanie OC w Łowiczu czy jakiejkolwiek innej miejscowości w Polsce.

Wystarczy wypełnić prosty formularz, podając podstawowe informacje na temat kierowcy i samochodu. Na tej podstawie kalkulator OC obliczy, jaka będzie cena polisy w poszczególnych firmach ubezpieczeniowych. Zakupu również można dokonać przez porównywarkę – a to wszystko całkowicie za darmo. Nie ma więc powodu, aby kierowcy przepłacali za ubezpieczenie OC w Łowiczu – bo dzięki porównywarce ubezpieczeń tanie OC jest na wyciągnięcie ręki!

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty