Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Ubezpieczenie samochodu elektrycznego

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
Ubezpieczenie samochodu elektrycznego

Po polskich drogach poruszają się przede wszystkim samochody z silnikami benzynowymi lub diesla, ale coraz częściej natknąć się można na hybrydy i auta elektryczne. Bez względu na rodzaj napędu, każde auto musi posiadać ubezpieczenie OC, a w wyborze taniego ubezpieczenia na pewno pomoże kalkulator OC. Sprawdź co wpływa na stawkę ubezpieczenia auta!

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Jak obliczane jest ubezpieczenie auta elektrycznego?

Chociaż w takim samochodzie nie można podać takiego parametru, jak pojemność silnika, to okazuje się, że sposób wyliczania OC nie różni się specjalnie od stosowanego do pojazdów benzynowych lub z silnikiem diesla. Pod uwagę brana jest przede wszystkim moc silnika, która najczęściej wynosi 60-90KM. Ponadto duże znaczenie mają takie parametry jak:

Jak więc widać, nie ma dużej różnicy w obliczaniu stawki OC dla aut benzynowych, diesli i elektrycznych. Niestety polscy ubezpieczyciele nie są odpowiednio przygotowani do ubezpieczania takich pojazdów i nie mają określonych stawek dla poszczególnych modeli. Ubezpieczenie auta elektrycznego często znacznie bardziej opłaca się za granicą, gdzie dla właścicieli aut elektrycznych przygotowano atrakcyjne zniżki na OC.

Gdzie można kupić OC na samochód elektryczny?

Auta elektryczne to na naszym rynku nadal pewna nowość, dlatego nie wszystkie pojazdy znajdują się w bazach towarzystw ubezpieczeń i wykupienie OC może wcale nie być takie proste. Najlepszym sposobem jest skorzystanie z porównywarek internetowych, mających kalkulatory OC i AC online poszczególnych firm ubezpieczeniowych. Niestety może zdarzyć się tak, że poprzez taką stronę uda się znaleźć konkretną ofertę na dany pojazd elektryczny, ale do zrealizowania transakcji niezbędne będzie skontaktowanie się z ubezpieczycielem przez telefon. Jednak najlepsze wyszukiwarki pozwalają na zakup OC na auto elektryczne przez internet. Można też skorzystać z usług pośredników ubezpieczeniowych, którzy pomogą wybrać najlepszą ofertę. Wówczas umowę można podpisać od razu.

Jakie są koszty OC na auto elektryczne?

Skoro polisa na samochody elektryczne i hybrydy jest obliczana podobnie jak na auta benzynowe, to i jej koszt jest podobny. Wysokość składki zależy przede wszystkim od zniżek i stażu kierowcy. Zawsze trzeba jednak pamiętać, że koszt OC jest obliczany indywidualnie. Znacznie więcej trzeba natomiast zapłacić za autocasco (AC), ponieważ koszt zakupu części do takich aut jest wyższy niż do samochodów spalinowych. Wynika to z faktu, iż części należy zazwyczaj sprowadzać, gdyż w Polsce są trudno dostępne.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty