Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Ubezpieczenie samochodu w UK

Zaparkowany samochód w dzielnicy angielskiej

Coraz więcej Polaków wybiera się do Wielkiej Brytanii, by tam ułożyć sobie życie. Warunki zatrudnienia są tam znacznie lepsze. Łatwiej się dorobić i zdobyć stabilizację życiową. Organizacja życia społecznego i sprawy socjalne również kształtują się tam znacznie korzystniej, co powoduje, że osoby wyjeżdżające nie bardzo chcą wracać.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sprawy formalne związane z ubezpieczeniem samochodu

Nie ma problemu by ułożyć swoje życie w Wielkiej Brytanii. Jest to nie tylko możliwe, ale i proste. Język angielski zna już coraz więcej osób, więc jest to wyłącznie kwestia podjęcia decyzji. Trzeba jednak pamiętać, że chcąc układać sobie życie w UK, trzeba dopełnić wszystkich wymaganych przez tamtejszy rząd i urzędy formalności. Chcąc zamieszkać w jakimś kraju trzeba się dostosować do panujących tam reguł. Trzeba też zarejestrować i ubezpieczyć tam swoje auto.

Ubezpieczenie samochodu w UK

Ubezpieczenie samochodu w UK jest tak samo obowiązkowe, jak w naszym kraju. Żeby poruszać się po tamtejszych drogach publicznych należy mieć wykupione Third Party Insurance, które stanowi niejako odpowiednik naszego OC. Chroni ono osoby poszkodowane , gdy właściciel ubezpieczenia spowoduje wypadek, w wyniku którego dojdzie do zniszczenia mienia lub uszczerbku na zdrowiu. Brak takiego ubezpieczenia wiąże się z karą co najmniej 1000 funtów. Wybór właściwego ubezpieczenia nie jest wcale łatwy ani prosty. Towarzystw ubezpieczeniowych jest bardzo wiele, a każde z nich stara się zachęcić do swojej oferty. Wiele więc czasu wymaga znalezienie takiej polisy, która pod każdym względem będzie atrakcyjna, zarówno zakresowo, jak i cenowo. Różnicą wobec polskiego OC jest to, że można zostać na jakiś okres zwolnionym z obowiązku opłacania ubezpieczenia. Należy w tym celu złożyć do odpowiedniego urzędu oświadczenie, że w danym okresie pojazd nie będzie używany. Kierowca może zadeklarować, że nie zamierza nim jeździć i w związku z tym chce zawiesić konieczność opłacania przez siebie składki. Otrzymuje takie zwolnienie i nie musi ponosić kosztów. Jeżeli jednak zostanie złapany na tym, że w czasie okresu zwolnienia z opłacania składek poruszał się swoim autem, wówczas kara grzywny zaczyna się od 2500 funtów. W Polsce jest inaczej, nawet jeżeli auto jest wyłącznie garażowane, to i tak musi być ubezpieczone. Nie ma okresowych zwolnień z opłacania polisy. Poza ubezpieczeniem obowiązkowym można również wnioskować o ubezpieczenie swojego auta na wypadek kradzieży i pożaru. Można też wykupić dodatkowe ubezpieczenie, które jest odpowiednikiem naszego auto casco. Oczywiście w tym zakresie również oferta jest niezwykle bogata i różnorodna, dlatego też warto poświęcić trochę czasu na przeanalizowanie ofert. Jak widać, ubezpieczenie w UK nie wiele różni się od polskich warunków. Trzeba się oczywiście z tymi różnicami zapoznać, ale z pewnością można się do nich bardzo szybko przyzwyczaić.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty