Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Ubezpieczeniowe mity - młody kierowca płaci wysokie OC

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Ubezpieczeniowe mity - młody kierowca płaci wysokie OC

Ubezpieczenie OC to polisa obowiązkowa, którą wykupić musi każdy właściciel pojazdu. Jednakże, składka ze tę polisę za każdym razem może być inna. Wszystko uzależnione jest bowiem od serii różnorodnych czynników, które wspólnie i w połączeniu kształtują składkę i określają jej wysokość. Pod uwagę brane są cechy samochodu oraz niektóre cechy samego kierowcy.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Co wpływa na wysokość składki OC

Składkę za ubezpieczenie OC kształtuje wiele różnorodnych elementów. To jest zarówno pojemność silnika, marka i model samochodu, ilość przejechanych dotychczas kilometrów, historia samochodu oraz wiele innych elementów. Na wysokość wpływa również doświadczenie kierowcy za kierownicą samochodu, jego wiek i tak, jak w przypadku samochodu, jego historia, tyle że tu chodzi o historię ubezpieczenia. Jeżeli ma na koncie kilka lat bezszkodowej jazdy, to oczywiście składka od takiego kierowcy będzie niższa. Natomiast, jeżeli jego historia usłana jest kolizjami, to towarzystwo ubezpieczeniowe naliczy wyższą składkę. Zgodnie z tymi wytycznymi młody i niedoświadczony kierowca zapłaci za swój pojazd znacznie wyższą składkę, niż kierowca starszy, który może się też wykazać stażem za kierownicą. Można jednak, mając pewną wiedzę, tak zadziałać, by na początku sobie nieco te składki obniżyć, a przez ten czas wypracować procentowe zniżki, za bezszkodową jazdę.

Samochód o mniejszej pojemności

Młody kierowca może sobie na początek kupić samochód o mniejszej pojemności silnika. Takie auto ma nieco mniejszą moc, więc składka za ubezpieczenie jest też przez to nieco mniejsza. To sposób na to, by nieco przyoszczędzić. Jeżdżąc samochodem o mniejszej mocy, taki kierowca zapłaci mniejszą składkę za ubezpieczenie, a jednocześnie będzie wypracowywał sobie kolejne zniżki.

Współwłaściciel ze zniżką OC

Warto również skorzystać ze zniżek, które ma osoba bliska, a nieco starsza stażem za kierownicą. Można taką osobę dopisać do własności pojazdu, a tym samym do polisy ubezpieczeniowej. Dzięki temu zniżki doświadczonego kierowcy nieco zmniejszą składkę za OC. Podczas biegu tego ubezpieczenia młody kierowca będzie mógł sobie wypracować własne ulgi.

Jedź ostrożnie

To chyba najważniejsza zasada, która pozwoli nie tylko uzyskać znaczące zniżki na ubezpieczenie, ale również przez długie lata zachować dobre zdrowie i czyste sumienie. Ostrożna jazda jest nagradzana kolejnymi progami ulg. Można więc dojść nawet do najniższego progu ubezpieczenia i w ten sposób płacić już naprawdę przystępne składki. Znacznie większą jednak nagrodą będzie pewnie fakt, że kierowca ani nikt inny nie zostanie poszkodowany w wypadku. Młody kierowca to rzeczywiście nieco większe ryzyko dla firm ubezpieczeniowych. Jednakże warto pamiętać, że da się i tutaj wygenerować pewne zniżki na początku drogi, a w trakcie trwania historii ubezpieczeniowej, można wypracować sobie własne ulgi.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty