Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Zakup polisy OC z domu

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Porówneo: Zakup polisy OC z domu

Grono kierowców, którzy decydują się na zakup OC w domu, stale rośnie. Nic dziwnego – kupując ubezpieczenie samochodu przez internet, można zaoszczędzić nie tylko sporo czasu, ale też pieniędzy. Dowiedz się, dlaczego warto kupić OC, nie wychodząc z domu i jak to zrobić.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Dlaczego warto zdecydować się na zakup OC w domu?

Zastanawiasz się, czy kupno ubezpieczenia komunikacyjnego bez wychodzenia z domu jest dobrym rozwiązaniem dla Ciebie? Dotychczas kupowałeś OC wyłącznie z placówce towarzystwa lub podczas spotkania z agentem ubezpieczeniowym? Oto kilka powodów, dla których zakup OC przez internet jest naprawdę dobrym rozwiązaniem!

Niższa cena ubezpieczenia

Zacznijmy od tego, że zakres OC jest identyczny, niezależnie od towarzystwa ubezpieczeniowego. Jest on regulowany przez Ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych, przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny i Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Zgodnie z ustawą, pochodzącą z 22 maja 2003 roku, każdy właściciel pojazdu mechanicznego zobligowany jest do posiadania ważnego ubezpieczenia OC. Mimo bardzo zróżnicowanych cen (różnice potrafią sięgać nawet 2000 złotych!), każde OC zapewnia identyczną ochronę. Skoro tak, to po co przepłacać? O wiele lepszym rozwiązaniem będzie znalezienie najtańszego OC na rynku – bo tak naprawdę zawsze otrzymujemy identyczny produkt, który może różnić się tylko ceną. Zaoszczędzone pieniądze warto wydać na przykład na Autocasco czy Assistance. Znalezienie najtańszego OC gwarantuje kalkulator ubezpieczeń – daje on 100% pewności, że dane OC rzeczywiście jest najtańsze na rynku. A oszczędności mogą być naprawdę duże! To jedna z największych zalet kupowania OC bez wychodzenia z domu.

Oszczędność czasu

Chyba nikt z nas nie lubi spędzać czasu w korkach samochodowych lub przebijać się przez miasto komunikacją publiczną, szczególnie w godzinach popołudniowych. Niestety, spotkanie z agentem ubezpieczeniowym lub wizyta w towarzystwie może wiązać się z taką koniecznością. Na szczęście istnieje bardzo wygodna alternatywa – zakup OC przez internet. Nie ma tutaj konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy przygotować sobie ulubioną herbatę, usiąść wygodnie w fotelu i uruchomić laptop lub tablet. Skorzystanie z kalkulatora OC zajmuje kilka minut – włącznie z kupnem ubezpieczenia! Prawda, że oszczędność czasu może być naprawdę duża? Co bardzo ważne, porównywarka ubezpieczeń umożliwia nie tylko zakup OC bez ruszania się z fotela, ale też błyskawicznie porównanie różnych ofert ubezpieczenia. Nie musisz już przeglądać stron www firm ubezpieczeniowych czy dzwonić na infolinię, aby zapytać o cenę. Wszystko to zrobisz wygodnie w kalkulatorze, oszczędzając sporo czasu.

Bezpieczeństwo

Kolejnym ważnym powodem, dla którego warto zdecydować się na zakup polisy OC w domu, jest pełne bezpieczeństwo. Wiele osób woli kupić OC bezpośrednio w placówce lub podczas spotkania z agentem, z obawy o swoje dane osobowe lub bezpieczeństwo internetowej transakcji. Należy jednak mieć świadomość, że korzystanie z zaufanego, cieszącego się dobrą opinią kalkulatora OC daje 100% bezpieczeństwa – zarówno jeśli chodzi o dane osobowe, jak i o bezpieczeństwo całej transakcji podczas zakupu polisy. Przykładem może być kalkulator Porówneo.pl. Porównywarka ta współpracuje z największymi towarzystwami ubezpieczeniowymi w Polsce, takimi jak AXA, Aviva, Generali, You Can Drive czy PZU. Każda osoba, która decyduje się na skorzystanie z kalkulatora powinna wiedzieć, że wszystkie dane osobowe przekazywane są wyłącznie do tych ubezpieczycieli, którzy na ich podstawie mogą wyliczyć wysokość składki dla danego kierowcy. Oprócz tego dane są bardzo dokładnie chronione – czuwa nad tym zespół ekspertów ds. bezpieczeństwa danych. Nie ma zatem możliwości, aby numer telefonu czy adres mailowy dostał się w niepowołane ręce. To samo dotyczy transakcji – dzięki Porówneo.pl można dokonać zakupu polisy OC bez wychodzenia z domu. I bez obaw, że coś pójdzie nie tak – bo po kilku minutach od dokonania płatności polisa OC trafia na konto mailowe klienta.

Jak kupić OC przez internet?

Aby dokonać zakupu polisy bez wychodzenia z domu, warto skorzystać ze wspomnianego już kalkulatora OC. To dobre narzędzie również dla osób, które na co dzień niewiele korzystają z komputera i internetu. Kalkulator stworzony został w taki sposób, aby był możliwie najbardziej prosty i intuicyjny – a przy tym oczywiście skuteczny w poszukiwaniu najtańszego OC.

Aby kupić OC przez internet, należy przede wszystkim uzupełnić prosty formularz. Podaje się tam proste dane, takie jak rok produkcji czy model auta, przebieg, okres posiadania prawa jazdy czy datę, od której ma obowiązywać polisa. Następnie dane trafiają do firm ubezpieczeniowych, a po chwili otrzymujesz informację na temat tego, jaka będzie cena ubezpieczenia OC w różnych towarzystwach. W ten sposób może łatwo sprawdzić, gdzie kupisz najtańsze OC. Prawda, że to proste? W podobny sposób może sprawdzić ceny AC czy innych rodzajów ubezpieczenia.

Kiedy dokonasz wyboru najlepszego OC, w kalkulatorze możesz również kupić wybraną polisę. To bardzo proste – i to bez wychodzenia z domu. W razie potrzeby możesz skorzystać z pomocy doradców klienta, którzy nie tylko przeprowadzą Cię przez cały proces, ale też doradzą w kwestii ubezpieczenia. I to wszystko – po wybraniu najtańszego OC i dokonaniu zakupu możesz cieszyć się swoją nową polisą.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty