Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Zalety pakietu OC AC

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Zalety pakietu OC AC

Co można zyskać kupując OC i AC w pakiecie? Jakie są zalety takiego pakietu i jak na tym można zyskać?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Składka w pakiecie OC i AC

Decydując się na zakup ubezpieczenia w ramach rozwiązania pakietowego towarzystwo rozwiązuje tę sprawę w taki sposób, że płacić trzeba tylko jedną składkę. Wszystkie elementy ubezpieczenia, i OC i AC zostają połączone w jedną polisę, które składa się niejako z dwóch części. Dzięki temu, wystarczy odprowadzić jedną wspólną składkę na obydwie polisy, a towarzystwo już sobie samodzielnie dokona odpowiedniego podziału. To znaczne ułatwienie. Dzięki temu bowiem płaci się wyłącznie raz, a opłacone są dwa produkty ubezpieczeniowe. A po drugie, oszczędza to czas, który trzeba byłoby przeznaczyć na opłacenie dwóch. Spięte są w jeden, więc jest znacznie łatwiej. Dodatkowo, bardzo ważne jest to, że składka za opłacana za produkt zakupiony pakietowo, bardzo często jest po prostu niższa niż przy kupowaniu dwóch produktów osobno. Warto więc takie rozwiązanie rozważyć również z tego powodu.

Zniżki w ubezpieczeniu OC i AC

Wspomniane właśnie zniżki to bardzo atrakcyjna propozycja. Kupując OC i AC jako dwa odrębne produkty można się po prostu niepotrzebnie wykosztować. Za każdą z tych umów trzeba bowiem zapłacić składkę wynikającą z kalkulacji, a to nie zawsze jest najlepsze rozwiązanie. Decydując się na zakup ubezpieczenia w pakiecie, poza zwykłymi zniżkami wypracowanymi przez bezpieczna jazdę, można również zyskać zniżki, które wynikają właśnie z zakupu pakietowego. To zniżka, której celem jest po prostu zachęcenie do łączenia swoich produktów. Dzięki temu, obydwie składki są nieco niższe. To, czy ta obniżka jest odczuwalna zależy w dużej mierze od jej podstawowej wysokości. Zniżka jest bowiem zwykle liczona procentowo od kwoty bazowej. Tak czy inaczej, jest to po prostu możliwość zyskania kolejnej zniżki. Skoro tak, to warto z tego skorzystać. Zawsze to kolejne oszczędności, które można na coś ciekawego przeznaczyć.

Zarządzanie ubezpieczeniem OC i AC

Każdą polisą trzeba w większym lub mniejszym stopniu zarządzać. Trzeba pilnować opłacania składek, terminu jej wygaśnięcia, przedłużenia czy też wnioskowania o wypłatę świadczenia. Mając jedną polisę, pakietową, zawsze robi się to po prostu jeden raz, w jednym miejscu. Nie trzeba powielać dokumentów, składać ich podwójnie, bo są dwa ubezpieczenia. Zebrane w pakiet stanowią jedną całość i nie wymagają ich zwielokrotniania. To bardzo dobre i praktyczne rozwiązanie, które doskonale się sprawdza. Przedłużenie umowy, jej opłacenie, czy na przykład zmiana warunków, zawsze jest wtedy przeprowadzana dla obydwu produktów za jednym razem.

Zakres ochrony OC i AC

Nie można zapomnieć też o tym, że wykupienie pakietu OC i AC to również, może przede wszystkim, znaczne rozszerzenie ochrony danego pojazdu. OC działa przecież tak, że gdy to ubezpieczony jest sprawcą zdarzenia, to poszkodowany przez niego dostaje pieniądze. Nie ma więc z tego żadnej korzyści. AC natomiast jest wypłacane po prostu dla właściciela ubezpieczenia, nawet, gdy to on doprowadził do szkody. Dzięki temu można sfinansować naprawę swojego auta, a nie trzeba opłacać jej z własnej kieszeni.

Zainteresuje Cię również:

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty