Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Komunikacja

Zalety ubezpieczenia drugiego samochodu w tej samej firmie

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
Zalety ubezpieczenia drugiego samochodu w tej samej firmie

Coraz częściej zdarza się tak, że w jednym gospodarstwie domowym są dwa lub więcej samochody. Mąż ma swój pojazd, żona swój, każde się może swobodnie i dowolnie poruszać. To bardzo dobre i korzystne rozwiązanie, które powoduje, że swoboda poruszania nie jest w żaden sposób w rodzinie ograniczona. Jednakże, mając więcej niż jeden samochód należy też opłacać kolejne ubezpieczenia. Jak to dokładnie wygląda i czy dobrze jest ubezpieczyć drugie auto w tej samej firmie?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Zniżki ubezpieczeniowe

Zasadniczo, towarzystwa ubezpieczeniowe nie honorują zniżek za ubezpieczenie więcej niż jednego auta w danej firmie. Można zyskać zniżki na pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych, ale w obrębie tego jednego, danego samochodu. To bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ można oszczędzić nawet kilkanaście procent na wykupieniu całego pakietu komunikacyjnego. Zniżki można również zyskać na ubezpieczenia poza komunikacyjne. Można na przykład ze zniżką ubezpieczyć sobie dom, jeżeli ma się OC w danym towarzystwie. Można również skorzystać z tańszego ubezpieczenia turystycznego dzięki takim połączeniom. Nie ma jednak możliwości, by drugi samochód miał tańsze ubezpieczenie wyłącznie z racji tego, że pierwsze auto jest w tej firmie ubezpieczone.

Zalety ubezpieczenia drugiego samochodu w tej samej firmie

Są jednak mimo wszystko zalety takiego rozwiązania, szczególnie jeżeli firma jest już dobrze znana i przy pierwszym samochodzie współpraca z nią trwa już jakiś czas. Przede wszystkim, ubezpieczenie w tej samej firmie, to pewność i gwarancja wypłaty. Mowa oczywiście o sytuacji, gdy firma została już przetestowana przez pierwszy samochód. Dzięki temu wiadomo, dlaczego trzeba zapłacić taką składkę, znane są procedury zawierania polisy, jej przedłużania czy też wnioskowania o wypłatę ubezpieczenia. Znajomość tych wszystkich formalnych aspektów, a przy tym pewność co do samego ubezpieczyciela to ogromna oszczędność czasu i nerwów, a to są rzeczy, których nikt nie zwrócić. Skoro więc można oszczędzić sobie niepotrzebnego stresu, to warto z tego skorzystać. Druga rzecz, która jest nie mniej ważna to konieczność regulowania opłat i przedłużania ubezpieczenia. Jeżeli wszystko się znajduje w jednym miejscu i w jednej firmie, jest po prostu łatwiej. Chodzi przede wszystkim o to, że takie rozwiązanie również pozwala oszczędzać czas. Ubezpieczającym może być bowiem jedna osoba, która przesyła składki do danego towarzystwa. Z drugiej strony, gdy trzeba już wykupić nowe ubezpieczenie, bo poprzednie, trwające, za chwilę się skończy, to znacznie łatwiej wybrać się w jedno miejsce, do jednego towarzystwa i podczas jednego spotkania ustalić wszystkie szczegóły odnośnie dwóch aut. Podsumowując, ubezpieczenie drugiego samochodu w tej samej firmie nie niesie ze sobą żadnych obniżek ani korzyści finansowych. Jest jednak sporą wygodą i dość dużym ułatwieniem, jeżeli chodzi o zarządzanie swoimi polisami.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty