Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Podróż

Assistance medyczne przy ubezpieczeniu turystycznym

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Lekarz jako assistance medyczny przy wyjeździe za granicę

Pozornie zbędny wydatek na pakiet Assistance medycznego przy ubezpieczeniu turystycznym może się okazać kołem ratunkowym w przypadku problemów na wakacjach. W razie nagłego zachorowania lub wypadku dzięki temu pakietowi otrzymasz natychmiastową, całodobową pomoc medyczną. Zakres ochrony i świadczonych usług medycznych zależy od oferty ubezpieczyciela i potrzeb ubezpieczającego się.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Assistance medyczne w ubezpieczeniu medycznym

Najpowszechniejszym rodzajem jest Assistance medyczne w ramach kosztów leczenia. Oferują ten produkt wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe. Dzięki niemu w przypadku nagłego zachorowania na wakacjach ubezpieczony uzyskuje całodobową informację poprze centrów alarmowe czy infolinię ubezpieczyciela na temat najbliższego szpitala, lekarza czy punktu doraźnej pomocy medycznej. Konsultant dokładnie objaśni, jakie dokumenty należy zabrać ze sobą, jak najszybciej dotrzeć do danej placówki lub specjalisty oraz objaśni dalszą procedurę wsparcia dla turysty, który zachorował lub uległ wypadkowi. Wsparcie obejmuje również organizację przyjazdu i zakwaterowania osoby towarzyszącej choremu w szpitalu oraz zakwaterowanie i wyżywienie za granicą na czas choroby i rekonwalescencji. Dodatkowym proponowanym składnikiem Assistance jest organizacja dalszego leczenia po powrocie do Polski. Ubezpieczyciele oferują również opiekę nad niepełnoletnimi dziećmi w przypadku choroby, wypadku lub śmierci ubezpieczonego. Ubezpieczenie można też rozszerzyć o pomoc tłumacza.

Warto wykupić Assistance medyczne na wakacje

Z danych ubezpieczycieli wynika, że podczas ostatnich wakacji (lipiec-sierpień 2017), że korzystanie z Assistance medycznego wzrosło w porównaniu do 2016 r. o 27%. Najczęściej potrzebna była pomoc w nagłych zachorowaniach - 81% za granicą i 60% w kraju oraz wypadków - odpowiednio 17% i 35%. Ubezpieczeni korzystali również ze wsparcia w postaci pomocy w zakupie leków (za granicą 55%, w Polsce 11%). Jak wybrać i wykupić Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne z Assistance medycznym? Wystarczy skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń turystycznych u poszczególnych ubezpieczycieli lub internetowej porównywarki ubezpieczeniowej. Wypełniając krótki formularz zgłoszeniowy można wybrać najlepszą dla siebie ofertę spośród kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu propozycji. Po kliknięciu konkretnej oferty widać szczegóły, cenę i zakres ubezpieczenia medycznego zagranicą. Należy przeczytać też Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Dobra polisa musi zawierać NNW i koszty leczenia, a przede wszystkim dokładne wyszczególnienie rodzaju pomocy, na jaką możemy liczyć.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty