Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Podróż

Czy warto ubezpieczyć bagaż?

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Czy warto ubezpieczyć bagaż

Ubezpieczenie w podróży to zestaw różnorodnych form zabezpieczenia, które w konsekwencji chronią życie, zdrowie i majątek podróżującego. To ważne, ponieważ dzięki temu możliwe jest tak naprawdę pełne i spokojne odpoczywanie. Wiedząc, że wszystko co ważne otoczone zostało ochroną można z czystym sumieniem oddać się relaksowi i cieszyć chwilą. A jakie znaczenie ma w tym zestawie ubezpieczenie bagażu?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie bagażu to jeden z elementów ubezpieczenia podróżnego. Występuje zaraz obok ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenia zdrowia czy odpowiedzialności cywilnej. Dzięki niemu już naprawdę nie ma się o co martwić w czasie swoich wymarzonych wakacji.

Ubezpieczenie bagażu

Ubezpieczenie bagażu polega na tym, że gdyby doszło do jego zagubienia lub kradzieży, firma ubezpieczeniowa gwarantuje rekompensatę za to zdarzenie. Można otrzymać utracone pieniądze, odkupić sobie ubrania czy kosmetyki oraz odkupić sobie sprzęt elektroniczny, który zaginął wraz z bagażem. Oczywiście, jedno ubezpieczenie bagażu nie jest równe drugiemu. I warto sprawdzić za każdym razem jaki jest zakres danej umowy. Jedna polisa może bowiem obejmować rekompensatę do ustalonej kwoty, druga zaś wymaga zgłoszenia zawartości bagażu przed wyjazdem i na podstawie tego zgłoszenia są później rozliczane ewentualne straty i przygotowywane odszkodowanie. Każda firma inaczej rozwiązuje to zagadnienie i właśnie dlatego warto się z tym zapoznać jeszcze przed przystąpieniem do polisy.

Znaczenie ubezpieczenia bagażu

Żeby sobie uświadomić znaczenie polisy jaką jest ubezpieczenie bagażu wystarczy sobie uświadomić pewną prostą sprawę. Wystarczy sobie wyobrazić siebie w podróży. Bagaż podręczny to oczywiście część pieniędzy, dokumenty i rezerwacje. W głównym bagażu znajdują się wszystkie ubrania, kosmetyki, aparat, komputer, laptop, ładowarki do komórek. Na miejscu okazuje się bagażu nie ma, bo ktoś go ukradł lub też gdzieś on zaginął. Podróżny pozostaje na okres wakacji w jednym zestawie ubrań, bez bielizny na zmianę, bez kosmetyków, bez szczoteczki do zębów, bez piżamy. Nie ma nic. Pobyt za granicą to również zupełnie inne ceny niż w kraju, a tymczasem wszystkie przeznaczone na wyjazd pieniądze trzeba wydać na wyposażenie siebie całkowicie od podstaw. Jest to mało zadowalająca perspektywa, ponieważ prawdopodobnie reszta pobytu będzie się wiązała już tylko z zaciskaniem pasa i korzystaniem wyłącznie z dobrodziejstw wykupionego pakietu. Mało rozrywkowa wizja. Ubezpieczenie bagażu powoduje, że te wszystkie kosmetyki, ubrania i bieliznę będzie można odzyskać lub odkupić nie wydając na to ani grosza swoich własnych pieniędzy. Ubezpieczenie powoduje, że jedyne co należy zrobić, to zawiadomić ubezpieczyciela, że doszło do takiego zdarzenia i wnioskować o natychmiastową reakcję. Decyzja wydawana jest szybko i jedyny czas jaki jest zmarnowany na niepokoje i zmartwienia to maksymalnie jeden dzień, a nie cały czas pobytu. Resztę dni można się bawić i cieszyć, tak jak to było zaplanowane. Czy warto więc ubezpieczyć bagaż od kradzieży lub zniszenia? Oczywiście, że warto. Może nie jest to zdarzenie częste, ale ubezpieczenie nie jest też kosztowne. Nawet gdyby miało być bezużyteczne, to są to takie koszty, które warto ponieść, a można się naprawdę uchronić przed nieszczęściem.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty