Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Podróż

Ile Polacy zapłacili za ubezpieczenie turystyczne w 2017 r.?

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
Ubezpieczenie turystyczne jest bardzo ważne w podróży

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd wakacyjny nie jest ubezpieczeniem obowiązkowym, ale zdecydowanie warto się w nie wyposażyć. To ogromne wsparcie w czasie ewentualnego wypadku czy innego poważnego zdarzenia, które będzie wymagało interwencji służb ratowniczych czy służb medycznych. Koszty leczenia za granicą mogą być naprawdę zaskakująco wysokie. Właśnie dlatego warto się przed tym uchronić poprzez dobrze dobraną polisę ubezpieczeniową.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Cena za ubezpieczenie turystyczne w 2017 r.

W roku 2017 Polacy wykupywali znacznie więcej ubezpieczeń niż w latach ubiegłych, co jest bardzo pozytywnym zjawiskiem i świadczy o tym, że świadomość ubezpieczeniowa w naszym kraju rośnie. Jednocześnie też polisy nie były w cale aż tak drogie. Za ubezpieczenie na wyjazd do 3 dni Polacy płacili nieco ponad 5 złotych za osobę za dzień. Gdy wyjazd ten się wydłużał, cena automatycznie stopniowo malała, aż do kwoty niewiele ponad 4 złotych za wyjazdy powyżej piętnastu dni. Zagraniczny pobyt, który trał ponad miesiąc wiązał się z kosztem 3,4zł za jeden dzień za osobę. To nie są wysokie koszty, zważywszy, gdy spojrzy się na to, jak wielkie zabezpieczenie one dają.

Zakres ochrony ubezpieczenia turystycznego

Ogromne znaczenie miał też zakres wybieranej ochrony. Jeżeli wakacje koncentrowały się na plażowaniu i spacerach, to polisa za taki wypoczynek była znacznie niższa. Jeżeli ubezpieczony planował dodatkowo uprawianie sportów ekstremalnych, jak na przykład nurkowanie, to ubezpieczenie rosło nawet dwukrotnie. To bardzo istotna kwestia, przy czym, dla samego obniżenia składki nie warto zatajać planowanych aktywności. Przy zatajeniu, gdy do zdarzenia dojdzie właśnie w czasie aktywności, firma ubezpieczeniowa może nie wypłacić świadczenia z uwagi na to, że swoją ochroną nie obejmowała uprawiania sportów. Oczywiście, im bardziej wymagający sport, tym wyższa składka i przez to wyższy koszt ubezpieczenia. Polisy turystyczne to nie są drogie produkty ochronne. Ich koszt nie jest wysoki, ale za to działanie ma ogromne znaczenie. Warto więc zainwestować w ubezpieczenie na te kilka dni i cieszyć się pełnią relaksu i poczuciem bezpieczeństwa.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty