Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Podróż

Jak szukać tanich lotów? Poznaj 5 skutecznych sposobów

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Porówneo: Jak szukać tanich lotów? Poznaj 5 skutecznych sposobów

Zaczęły się wakacje, a tym samym czas letnich podróży. Marzysz o tym, aby polecieć na urlop, jednak Twój budżet nie jest zbyt duży? Nie martw się! Mnóstwo osób, które regularnie podróżują, ma swoje patenty na to, jak szukać tanich lotów. Dzięki temu mogą odwiedzać wiele miejsc za niewielkie pieniądze. Poznaj pięć sposobów na szukanie tanich lotów i wybierz się w podróż, która nie obciąży za bardzo Twojego budżetu, a jednocześnie pozwoli Ci przeżyć wspaniałą, wakacyjną przygodę.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Bądź elastyczny w kwestii terminu podróży

Zdarza się, że niektóre linie lotnicze oferują tańsze bilety w konkretnych terminach – na przykład wtedy, kiedy zainteresowanie lotem jest mniejsze. W okresie wakacyjnym lub przed świętami ceny są najwyższe, lecz przed sezonem i zaraz po jego zakończenia można znaleźć tańsze bilety. Dotyczy to również ofert last minute – czasem na kilka dni przed wyjazdem można znaleźć prawdziwe perełki, na przykład bilety za pół ceny.

Kupuj bilety z wyprzedzeniem

Jeśli masz pewność co do terminu swojej planowanej podróży i wiesz, że nie ulegnie on zmianie, możesz kupić bilet z dużym wyprzedzeniem. Na pewno bilet kupiony sześć miesięcy przed lotem będzie sporo tańszy niż taki, którego zakup dokona się na tydzień przed podróżą. Bilet kupiony w wyprzedzeniem potrafi być nawet trzykrotnie tańszy. Oczywiście na takie rozwiązanie można zdecydować się tylko wtedy, kiedy ma się pewność co do terminu podróży. Jeśli okaże się, że ulegnie on zmianie, mogą pojawić się problemy z przebukowaniem lub zwrotem biletu.

Szukaj promocji na bilety lotnicze

Wiele linii lotniczych oferują od czasu do czasu promocje, które są naprawdę korzystne. Mogą to być loty tańsze o 50%, a nawet bilety w cenie kilku złotych na konkretny przelot. Jak znaleźć takie promocje? Przede wszystkim śledzić linie lotnicze. Można zapisać się do newslettera lub obserwować je w mediach społecznościowych. W wielu przypadkach to właśnie osoby, zapisane do newslettera, jako pierwsze otrzymują informację o obowiązującej promocji. W okresie wakacyjnym pojawia się więcej ciekawych ofert i okazji, dlatego planując podróż warto poświęcić nieco czasu na znalezienie, a raczej na upolowanie, tej najlepszej okazji dla siebie.

Korzystaj z wyszukiwarek tanich lotów

Obecnie w sieci nie brakuje różnego rodzaju wyszukiwarek – dotyczy to także tanich lotów. Wystarczy wpisać tam miejsce startu, miejsce docelowe i termin podróży, aby wyszukiwarka przygotowała listę lotów. Kolejny krok to posortowanie ich według ceny. Być może okaże się, że różnica pomiędzy najtańszym a najdroższym lotem będzie zaskakująco duża. Oczywiście korzystając z wyszukiwarek tanich lotów, warto upewnić się, że wszystkich proponowane przez nią linie lotnicze są bezpieczne i godne zaufania.

Szukaj alternatywnych połączeń

Wybierasz się w daleką podróż samolotem i przeraża Cię cena biletu? Spróbuj znaleźć inne połączenia. W większości przypadków linie lotnicze oferują popularne połączenia przez punkty, które są najbardziej oblegane. Czasem lepiej zdecydować się na przesiadkę na mniejszych lotnisku lub w innej miejscowości (lub kraju). Może to pozwolić na znaczne obniżenie kosztów. Nawet jeśli okaże się, że trzeba będzie zaczekać nieco dłużej, bo przerwa pomiędzy dwoma lotami będzie wynosiła więcej niż w przypadku najbardziej popularnych połączeń, warto przekalkulować sobie, co opłaca się bardziej.

Jak szukać tanich lotów – podsumowanie

Jak widać, istnieje kilka ciekawych sposobów na szukanie tanich lotów. Przede wszystkim warto trzymać rękę na pulsie i obserwować promocje, organizowane przez linie lotnicze. Dobrym pomysłem jest również szukanie alternatywnych tras i korzystanie z wyszukiwarek tanich lotów. Dzięki tym sposobom bilet możesz być nawet 50% tańszy, a to z pewnością spora oszczędność – szczególnie jeśli chcesz podróżować często, ale za jak najmniejsze pieniądze.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty