Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Podróż

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie podróżne

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Porówneo: Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie podróżne

Planujesz podróż i zastanawiasz się, jakie ubezpieczenie turystyczne będzie najlepsze? Wahasz się pomiędzy kilkoma ofertami towarzystw ubezpieczeniowych i nie do końca wiesz, która polisa zapewni Ci najlepszą ochronę? Sprawdź, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie podróżne i na co zwrócić szczególną uwagę, aby w spokoju cieszyć się podróżą.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Przede wszystkim zakres ochrony i koszty leczenia za granicą

To zdecydowanie najważniejszy element każdego ubezpieczenia turystycznego i właśnie od niego powinieneś zacząć sprawdzanie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. Pamiętaj, aby nie wierzyć w hasła reklamowe czy w zapewnienia agentów. O wiele lepiej będzie, jeśli dokładnie zapoznasz się z OWU i sprawdzić, jakie wykluczenia posiada dana polisa czy na jakieś kwoty odszkodowania możesz liczyć w razie wypadku.

Kluczowy jest tutaj zakres ochrony. Podczas podróży za granicę może wydarzyć się wiele rzeczy, a nie wszystkie z nich będą pozytywne. Zakres ochrony powinien być jak najszerszy. Im więcej zdarzeń obejmuje polisa, tym bezpieczniej możesz czuć się w trakcie podróży za granicę. Sprawdź, czy ubezpieczenie obejmuje leczenie ambulatoryjne, hospitalizację, koszt leków czy transport do kraju. Ważne jest również, czy w ramach polisy możesz skorzystać z pomocy w prywatnych placówkach medycznych. Obecnie coraz więcej ubezpieczycieli oferuje taką możliwość, co z pewnością jest bardzo wygodne. Jeżeli cierpisz na choroby przewlekłe, dopytaj ubezpieczyciela, czy polisa obejmuje pomoc w razie nasilenia objawów choroby lub konieczności skorzystania z pomocy medycznej.

Jeśli chodzi o koszty leczenia, bardzo ważna jest tutaj suma gwarantowana. Na terenie UE nie może ona być niższa niż 30 000 EUR. W krajach poza Unią Europejską kwota gwarantowana to co najmniej 40 000 EUR. Koniecznie sprawdź, w jaki sposób firma ubezpieczeniowa traktuje konkretne usługi medyczne. Może się okazać, że choć suma gwarantowana to 30 000 EUR, po skorzystanie z pomocy stomatologicznej będziesz mógł liczyć na odszkodowanie w wysokości 200 EUR – a to z pewnością nie pokryje ewentualnych kosztów leczenia.

NNW – niezbędny element ubezpieczenia podróżnego

NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, to – zaraz po KL i zakresie ochrony – kluczowy element polisy turystycznej. W razie wystąpienia trwałego uszczerbku na zdrowiu, niezależnie od tego jak poważny on będzie, możesz liczyć na odszkodowanie. Podobnie jak w przypadku kosztów leczenia, tak i tutaj niezwykle ważna jest suma gwarantowana. Im wyższa będzie, tym większe odszkodowanie otrzymasz po nieszczęśliwym wypadku. Co istotne, sumy gwarantowane mogą być bardzo zróżnicowane, w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowe. Niektóre z nich w ramach ubezpieczenia podróżnego oferują sumę gwarantowaną w wysokości 10 000 EUR, a inne – nawet 100 000 EUR. Koniecznie sprawdź stosunek ceny polisy do sumy gwarantowanej NNW. Może się okazać, że za kilka złotych więcej otrzymasz ochronę na kwotę wielokrotnie wyższą, a taka oferta z pewnością będzie bardzo korzystna.

Elementy dodatkowe polisy turystycznej

Coraz więcej firm ubezpieczeniowych oferuje możliwość skorzystania z dodatkowych elementów w ramach ubezpieczenia podróżnego. Może to być na przykład ubezpieczenie bagażu – z reguły kosztuje niewiele, a w czasie wyjazdu bardzo łatwo o zgubienie walizki. Inny turysta może również pomylić się i przez przypadek wziąć naszą walizkę, a my… zostaniemy bez ubrań i ważnych dokumentów. W takiej sytuacji pomoc ubezpieczyciela może być niezbędna. Ciekawym elementem dodatkowym polisy turystycznej jest OC w życiu prywatnym. Jesli przez przypadku uszkodzisz innemu turyście sprzę, np. aparat fotograficzny lub komputer albo Twoje dziecko wybije szybę w hotelu, odszkodowanie zostanie wypłacone z polisy turystycznej. Uwaga: taka polisa może obejmować szkody wyrządzone przez Twoje dzieci i zwierzęta, lecz nie musi – koniecznie to sprawdź.

Jeśli podróżujesz autem, dobrym rozwiązaniem będzie wykupienie ubezpieczenia Auto Assistance, które będzie działało za granicą. W czasie podróży do innego kraju nawet drobna awaria samochodu może okazać się sporym problemem – szczególnie jeśli nie najlepiej radzisz sobie z komunikacją w danym języku. Takie ubezpieczenie również nie będzie bardzo drogie, a w razie awarii możesz liczyć na szybką pomoc lub na auto zastępcze. Zdecydowanie warto skorzystać, aby zapewnić sobie niezbędną pomoc w trudnej sytuacji.

Jak wybrać naklepsze ubezpieczenie podróżne – podsumowanie

Wybór ubezpieczenia podróżnego, szczególnie jeśli po raz pierwszy szukasz tego typu polisy, może być skomplikowany. Kluczowe jest tutaj posiadanie wiedzy na temat tego, na jakie elementy OWU warto zwrócić szczególną uwagę. Postaraj się dokładnie zapoznać ze szczegółami ofert ubezpieczeniowych i dopytać, jeśli będziesz miał jakieś wątpliwości. Jedno jest pewne – im szersza ochrona, tym lepiej, szczególnie że ceny ubezpieczenia podróżnego z reguły są naprawdę korzystne.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty