Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Podróż

Jak zorganizować wakacje z dzieckiem?

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Porówneo: Jak zorganizować wakacje z dzieckiem?

Pojawienie się dziecka sprawia, że w życiu rodziców następuje prawdziwa rewolucja – zmienia się dosłownie wszystko! Dotyczy to również wakacji – dotychczas para mogła planować wersję urlopu „dla dorosłych", a miejsca przeznaczone dla dzieci właściwie dla nich nie istniały. Z tego powodu niektórzy rodzice mogą mieć problem z zaplanowaniem wakacji z dzieckiem. Lista atrakcji musi być całkowicie odmienna, podobnie jak plan dnia czy nawet miejsca, w których spożywane są posiłki. Sprawdź, jak zorganizować wakacje z dzieckiem w taki sposób, aby zadowolony był zarówno maluch, jak i rodzice.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Wakacje z niemowlakiem? Dlaczego nie!

Wielu przyszłych rodzicom wydaje się, że po narodzinach dziecka będą musieli zrezygnować z wakacyjnych wyjazdów przynajmniej na kilka lat. Po czasie okazuje się jednak, że wakacje z niemowalkiem wcale nie są niemożliwe – wręcz przeciwnie, coraz więcej rodziców decyduje się na taki urlop. Oczywiście zorganizowanie wakacji z niemowlakiem wymaga dużej ilości przygotowań – nie ma tu już miejsca na spontaniczny wyjazd w nieznane!

Jak zaplanować wakacje z kilkumiesięcznym maluchem? Kluczowy jest wybór odpowiedniego hotelu, czyli takiego, w którym znajdują się wszelkie udogodnienia dla dzieci. Oczywiście należy zabrać ze sobą łóżeczko turystyczne i cały asortyment dla dziecka, jednak w wielu hotelach znajdują się m.in. przewijaki czy krzesełka dla dzieci. Przed wyjazdem warto również dopytać, czy dany hotel jest przyjazny rodzinom z dziećmi, aby uniknąć późniejszych nieporozumień. Z całą pewnością nie należy rezerwować pokoju dla dwojga, a w dniu przyjazdu zaskoczyć właścicieli hotelu dodatkowym, małym członkiem rodziny.

Oczywiście w czasie wakacji z niemowlakiem nie należy nastawiać się na wielogodzinne leniuchowanie na plaży czy całonocne imprezy. Plan dnia będzie ściśle dostosowany do rytmu dziecka, m.in. pory drzemki czy czasu karmienia. Niemniej jednak dla chcącego nic trudnego! Dobrym pomysłem jest wybór takiej pory, kiedy miejscowości turystyczne nie są bardzo zatłoczone – może to być początek czerwca lub wrzesień. Turystów nie ma już wtedy tak wielu, więc odpoczynek z dzieckiem jest nieco spokojniejszy. Niektórzy rodzice decydują się również na zabranie ze sobą babci lub na wyjazd we czwórkę, czyli na przykład dwa małżeństwa i dwa niemowlaki. W ten sposób można pełnić przy maluchach dyżury – kiedy jedna para spędza wieczór ze śpiącymi niemowlakami, druga może wybrać się na drinka i romantyczny spacer po plaży.

Urlop z kilkulatkiem – jak go zaplanować?

Urlop z dzieckiem, które ma już kilka lat, jest o wiele łatwiejszym zadaniem. Tutaj wystarczy dobrej jakości wózek spacerowy i odpowiednia ilość proiwiantu – najlepiej słodkiego. Z takim wyposażeniem można wybrać się na pieszą wędrówkę lub spędzić cały dzień na zwiedzaniu. Kiedy dziecko będzie zmęczone, po prostu zaśnie w wózku, a rodzice będa mogli nieco odpocząć lub pozwiedzać te miejsca, które nie zainteresują malucha. Każdy rodzic powinien być również przygotowany na marudzenie, a nawet na bunt – szczególnie kiedy dziecko zacznie być zmęczony długim zwiedzaniem. Warto mieć wtedy w zanadrzu coś, co zajmie dziecko – nawet jeśli będzie to coś słodkiego lub nowa zabawka. W końcu urlop to najlepszy czas na to, aby nieco zaszaleć.

Planując wakacje z kilkulatkiem, warto na liście miejsc do zwiedzania uwzględnić te, które przeznaczone są dla dzieci. Mogą to być wyjątkowe place zabaw, gabinety luster, muzea domków dla lalek czy inne miejsca, w których dziecko może świetnie się bawić. Warto tutaj zrobić przeplatankę – atrakcja dla dziecka na zmianę z czymś, co interesuje rodziców. W czasie, gdy dorośli będą podziwiać Muzeum II Wojny Światowej, dzięcko będzie drzemac w wózku po szaleństwach w tzw. małpim gaju.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Niezależnie od wieku dziecka warto zdecydować się na podróżowanie samochodem. Wycieczka pociągiem może być nieco uciążliwa, szczególnie jeśli ilość rzeczy dla dziecka jest naprawdę duża. Jeżeli natomiast wyjeżdżacie za granicę i wiąże się to z lotem samolotem, warto postawić na kompaktowe wersje wózka lub na nosidło – zajmie ono o wiele mniej miejsca, a Wy nie będziecie trudzić się z ogromnym bagażem, składającym się z wielu toreb i walizek.

Bardzo istotne jest również kwestia bezpieczeństwa. Wybierając miejsce na urlop, szczególnie za granicą, należy zwracać uwagę na ostrzeżenia, np. te na stronie MSZ. Jeśli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy dane miejsce jest bezpieczne, warto zmienić kierunek podróży.

Nie należy również zapominac o ubezpieczeniu turystycznym – zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka. Szczególną uwagę należy zwrócić na takie elementy polisy, jak koszty leczenia, OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie bagażu czy NNW. Im większy zakres ubezpieczenia, tym bezpieczniej będziecie czuli się podczas wakacji z dzieckiem.

Wakacje z dzieckiem – podsumowanie

Wspólne wakacje z maluchem to wspaniały pomysł – niezależnie od tego, czy jest to kilkumiesięczny niemowlak, czy pięciolatek. Każda podróż to nie tylko okazja do odpoczynku dla rodziców (choć oczywiście różni się on od tego, który znacie z czasów podróżowania we dwoje), jak i dobry sposób na zapewnienie rozrywki maluchowi. Pamiętajmy również o tym, że podróże kształcą – nawet te kilkudniowe wypady nad polskie morze mogą okazać się wspaniałą przygodą, szczególnie dla dziecka, które po raz pierwszy w życiu zobaczy morskie fale.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty