Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Podróż

Karpacz – idealne miejsce na wyjazd na narty | Porówneo

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Porówneo: Karpacz – idealne miejsce na wyjazd na narty | Porówneo

Wiele osób, wyjeżdżając na narty, kieruje się prosto w stronę Karpacza. Kilkanaście stoków różnej długości, dobrze przygotowany kompleks narciarski, różne stopnie trudności, ciekawe szlaki górskie i bliska odległość do Czech. Co jeszcze kryje się w tym miejscu, że ma ono tylu miłośników? Przekonaj się sam!

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Jak na narty, to tylko do Karpacza!

Karpacz to jedno z najpopularniejszych miejsc na wyjazd na narty w Polsce. Jest to druga co do wielkości, zaraz po Szklarskiej Porębie, baza narciarska po polskiej stronie Karkonoszy. Miłośnicy sportów zimowych znajdą tam i w okolicznych miasteczkach aż kilkanaście wyciągów orczykowych. Największy ośrodek położony jest na Kopie. Górna stacja kolejki znajduje się tam na wysokości 1340 m n.p.m. Narciarze znajdą tam sześć wyciągów orczykowych i dwa krzesełkowe. Dodatkowo na terenie ośrodka znajdują się aż trzy stacje GOPR – na Kopie, na Złotówce i obok dolnej stacji wyciągu “Zbyszek”. Narciarze mogą tam znaleźć również wypożyczalnię sprzętu zimowego, szkołę narciarską i snowboardową, a nawet dwa schroniska, bufet i duży parking. W kompleksie narciarskim na Kopie znajdują się trasy o różnych stopniach trudności – łatwe, średnie i trudne – o łącznej długości 6,9 km. Kolejny ośrodek narciarski warty uwagi to Winterpol Karpacz – Biały Jar. Położony jest on w rejonie potoku Łomnica. Jest to miejsce warte uwagi dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem czy jazdą na snowboardzie. Można tam znaleźć trzy trasy o różnych stopniach trudności – jedną łatwą i dwie średnie. Łącznie mają one długość 2,1 km. Ośrodek Winterpol Biały Jar jako jedyny w całych Sudetach posiada kanapy z osłonami chroniącymi przed sypiącym śniegiem. Co więcej – mają one podgrzewane siedziska. Ośrodek w Białym Jarze cieszy się także wysoką przepustowością i brakiem kolejek, o czym niestety, w większych ośrodkach, można tylko pomarzyć. Dodatkowo w ośrodku znajduje się centrum szkoleniowe, restauracje i hotele. Mówiąc o nartach w Karpaczu nie sposób wspomnieć o Karpacz Ski Arena – największym ośrodku narciarskim w Karkonoszach u podnóża Śnieżki. Znajduje się tam kilka tras o różnych stopniach trudności – trzy łatwe, trzy średnie i jedna trudna. Narciarze znajdą tam aż siedem wyciągów – dwie kolejki krzesełkowe (dwuosobową i czteroosobową), dwie orczykowe, dwa wyciągi typu Poma oraz jedną taśmę. W Karpacz Ski Arena znajduje się siedem tras o łącznej długości ponad 5 km. Najdłuższa trasa – z Kopy – ma długość 1,5 km. Dużą popularnością cieszą się także trasy “Grosik”, “Liczykrupa” czy “Złotówka”. Karpacz wyróżnia się wśród innych ośrodków narciarskich w Polsce nie tylko wielkością i jakością wszystkich znajdujących się tam kompleksów. Miejsce to tworzy wyjątkowy klimat – oprócz świetnych warunków do uprawiania sportów zimowych, znajdzie się tam także dużo miejsc do spacerowania i zwiedzania dla miłośników chodzenia po górskich szlakach. W Karpaczu znajduje się najwyższy szczyt w Polsce – Śnieżka, który ma wysokość 1602 m n.p.m. Na szczycie Śnieżki znajduje się wiele miejsc wartych uwagi. Jednym z nich jest kaplica św. Wawrzyńca z 1665 r., a także budynek starego obserwatorium meteorologicznego czy też budynek Obserwatorium Wysokogórskiego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w którym kiedyś znajdowała się restauracja.

Do Karpacza z dziećmi? Oczywiście!

Karpacz to idealne miejsce nie tylko dla świetnych sportowców czy miłośników sportów zimowych o różnych umiejętnościach. Jest to również bardzo dobre miejsce dla rodzin z dziećmi – nawet z tymi, które nie lubią lub boją się jazdy na nartach. W Karpaczu specjalnie dla najmłodszych turystów wybudowano górki saneczkowe i tory snowtubing. Na górkach saneczkowych dzieci mogą zjeżdżać na sankach, a na torach snowtubing dla dzieci przygotowana jest atrakcja oferująca zjazdy na specjalnych ogromnych oponach. Dla dyspozycji dzieci do zjazdów zostały także przygotowane skutery i inne ślizgacze. Co warto podkreślić – rodzice nie będą musieli się wykosztowywać – jednorazowy bilet dla dziecka na zimowy plac zabaw bez limitu czasu kosztuje zaledwie 20 złotych.

Narty w Karpaczu – ile kosztuje wyjazd?

Cena wyjazdu na narty w Karpaczu zależy od wielu czynników. Podstawową opłatą jest bilet wstępu do ośrodka. W Karpacz Ski Arena za normalny bilet jednodniowy trzeba będzie zapłacić 90 złotych, a za ulgowy 70 złotych. W Białym Jarze jeden dzień zjazdów kosztuje 90 złotych. W kompleksie narciarskim Śnieżka z wyciągiem na Kopę bilet jednodniowy to koszt 65 złotych. Do ceny wyjazdu należy również doliczyć nocleg. Spać można zarówno w drogim hotelu jak i w schronisku. Cena noclegu w prywatnych kwaterach zaczyna się już od 55 złotych za noc. Za hotel trzeba będzie zapłacić o wiele więcej. Całkowity koszt wyjazdu zależy także od tego, czy posiada się sprzęt narciarski, czy nie. Jeśli tak – można sporo zaoszczędzić. Jeśli takiego sprzętu się nie posiada – trzeba doliczyć koszt wypożyczenia sprzętu, który za cały komplet (narty, kijki, buty) zaczyna się już od 45 złotych za osobę dorosłą i 40 złotych za dziecko. Osoby, które dopiero zaczynają jeździć na nartach i potrzebują dodatkowych lekcji, muszą także liczyć się z opłatą za szkołę nauki jazdy, która za godzinę nauki kosztuje około 90 złotych. Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę także wyżywienie, ale to już zależy indywidualnie od każdej osoby – niektóre oferty składają się z pełnego wyżywienia w hotelu, ale wtedy trzeba się liczyć z większymi kosztami. Dobrą kuchnię oferują też liczne restauracje znajdujące się w ośrodkach narciarskich. Kuchnia polska, grill, a nawet kebab – każdy znajdzie coś dla siebie!

Narty w Karpaczu – czy warto?

Niezależnie od tego, czy jest się profesjonalnym narciarzem czy amatorem – Karpacz to świetny wybór na wyjazd na narty. Szeroki wybór tras o różnych długościach i różnych stopniach trudności to tylko jedna z zalet takiego wyjazdu. W Karpaczu dla każdego znajdzie się coś dobrego – świetne restauracje, piesze szlaki turystyczne, ośrodki narciarskie – jest w czym przebierać!

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty