Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Podróż

Kiedy przydaje się podróżne ubezpieczenie assistance?

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Kiedy przydaje się podróżne ubezpieczenie assistance

Ubezpieczenie podróżne składa się z kilku elementów składowych o różnorodnym charakterze. Część ubezpieczenia dotyczy nagłego zachorowania w czasie pobytu za granicą. Inna część chroni podróżnego na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia. Jeszcze inne elementy wspierają podróżnego w trudnych sytuacjach, ale to wsparcie ma charakter usługowy, a nie finansowy. W efekcie podróżny jest w pełni ubezpieczony i otoczony pełną ochroną.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Części składowe ubezpieczenia

Ubezpieczenie podróżne musi byś skonstruowane z kilku elementów, ponieważ jego zadaniem jest otoczenie ochroną podróżnego na wypadek różnych zdarzeń. Ta różnorodność pozwala właściwie odpowiedzieć na różne sytuacje, do których może dojść. I tak, zasadniczo ubezpieczenie składa się z trzech elementów, które mogą być jeszcze dodatkowo rozbudowane. Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków to ubezpieczenie od zdarzeń nagłych, których przyczyną są czynniki zewnętrzne lub osoby trzecie. Nieszczęśliwy wypadek nie może być skutkiem choroby lub niepełnosprawności ubezpieczonego. Nie jest wówczas nieszczęśliwym wypadkiem. W tym zakresie można ubezpieczyć się na wypadek pobytu w szpitalu, na wypadek operacji, leczenia, rekonwalescencji czy też konieczności odbycia podróży transportem medycznym. Ubezpieczenie od nagłego zachorowania to nieco inny pakiet ubezpieczeń. Zmiana klimatu, czasem zmiana strefy czasowej, zmiana otoczenia może poskutkować poważnym zachorowaniem. O ile wszystko skończy się na wizycie u lekarza lub domowej wizycie w ramach ubezpieczenia to jeszcze sprawa nie jest bardzo poważna. Takie zachorowanie może jednak poskutkować hospitalizacją, a to są już znacznie wyższe koszty. Tego rodzaju ubezpieczenie może być uszczegółowione poprzez umowę na wypadek pobytu w szpitalu, operacji lub konsultacji lekarskiej. Ubezpieczenie assistance ma specyficzny, usługowy charakter. To forma praktycznego wsparcia udzielanego tu i teraz w momencie zdarzenia.

Zakres assistance i jego zastosowanie

Zakres ubezpieczenia assistance jest bardzo zróżnicowany. W zasadzie wszystko zależy od tego, jaka polisa jest wykupiona. Nawet w grupie ubezpieczeń podróżnych assistance bywa bardzo zróżnicowane. Można natomiast spotkać kilka bardzo typowych świadczeń, które znajdują się raczej w standardzie. Ubezpieczenie bagażu podróżnego – to w przypadku assistance określona kwota pieniędzy przeznaczona na zakupy. Wystarczy zgłosić zdarzenie do centrum informacyjnego i zostanie zorganizowany podręczny bagaż do określonej kwoty. Można wskazać, co byłoby najważniejsze do odkupienia. Infolinia to również bardzo popularna forma ubezpieczenia assistance. Dzięki niemu, w razie zdarzenia wystarczy zadzwonić na infolinię i uzyskać wiele przydatnych i praktycznych wskazówek czy informacji. Wsparcie opiekunki lub psychologa – to pomoc cenna szczególnie wtedy, gdy są to wakacje rodzinne i ktoś z rodziców ulega wypadkowi. Drugi rodzic chce się nim zająć w szpitalu, natomiast ktoś musi też zostać z dziećmi i musi ich przypilnować. W takiej chwili wystarczy się zgłosić do ubezpieczyciela i ten organizuje pomoc opiekunki lub psychologa. Takie wsparcie to dla rodziców ogromna pomoc. Wiedzą, że dziecko jest bezpieczne i pod dobrą opieką, mogą więc zająć się czymś innym. Ubezpieczenie assistance przydaje się szczególnie wtedy, gdy to nie pieniądze są najbardziej potrzebne, a konkretna praktyczna pomoc. Wsparcie opiekunki, uzupełnienie bagażu, czy możliwość zarezerwowania hotelu w czasie podróży do domu, to bardzo wymierna i niezwykle cenna pomoc, której nie da się nie docenić. Ubezpieczony jest wyręczony nie tylko w kosztach, ale również w sprawach organizacyjnych, a to bardzo duże wsparcie.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty