Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Podróż

Klauzula alkoholowa a ubezpieczenie turystyczne

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Podróżowanie wiąże się z koniecznością wykupu ubezpieczenia turystycznego

Ubezpieczenie turystyczne, choć nie należy do grupy ubezpieczeń obowiązkowych, powinno być standardowym wyposażeniem każdej osoby, która wyjeżdża na wakacje za granicę. Pobyt za granicą może bowiem zakończyć się poważnym wypadkiem, chorobą lub innym nieszczęśliwym zdarzeniem, a koszty leczenia w takiej sytuacji bywają naprawdę wysokie. Turystów nie obowiązuje bowiem bezpłatna opieka lekarska w kraju, w którym przebywają. Darmowe leczenie przysługuje wyłącznie tam, gdzie opłacane są państwowe ubezpieczenia. W razie zdarzenia więc ubezpieczony pokryć musi wszystkie koszty ewentualnej interwencji.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Czym jest ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne pozwala na większe poczucie bezpieczeństwa w czasie pobytu za granicą. Nie trzeba się bowiem obawiać skutków finansowych swoich działań, nie trzeba się obawiać, że ewentualny wypadek doprowadzi do bankructwa. Koszty leczenia są bowiem bardzo wysokie i ich pokrycie niejednokrotnie doprowadziło do tego, że poszkodowany turysta tracił cały swój majątek. Oczywiście, ubezpieczenie nie uchroni przed zajściem jakiegoś wypadku. Na to nikt nie ma wpływu. Można natomiast uchronić się po prostu przed utratą wszystkich pieniędzy na leczenie po tym zdarzeniu. Koszty nawet konsultacji z lekarzem sięgają niejednokrotnie kilkuset złotych, a gdy do tego dojdzie konieczność spędzenia kilku dni w szpitalu czy przejścia operacji, kwoty te rosną od kilkudziesięciu tysięcy do kilkuset, a czasem nawet do milionów. Wszystko zależy też od miejsca, w którym dana osoba przebywa i cen, jakie w danym kraju obowiązują. Nie mniej, są to kwoty, którymi nikt raczej swobodnie nie dysponuje.

Klauzula alkoholowa w ubezpieczeniu turystycznym

Klauzula alkoholowa jest to nowy, dodatkowy element ubezpieczenia turystycznego. To opcja, która już od momentu wprowadzenia jej do oferty zaczęła cieszyć się ogromnym zainteresowaniem i uznaniem. Polega ona na tym, że za dopłatą do składki podstawowej, można wykupić sobie ubezpieczenie, które działa nawet wówczas, gdy poszkodowany dozna wypadku będąc pod wpływem alkoholu. Klauzula alkoholowa znosi więc to jedno wyłączenie. Koszt tego dodatku to około 30% całej wartości polisy, cena więc nie jest wcale mała. Co jednak ważne, mimo tego, że nie jest to niska cena, klienci bardzo często o to pytają i gdy tylko taka opcja jest dostępna, to się na nią decydują. Nie ma się co dziwić. Wakacje sprzyjają rozluźnieniu, każdy chce się napić piwa czy skosztować egzotycznego drinka. Po wypiciu pojawiają się różne pomysły, których weryfikacja jest nieco utrudniona. Właśnie dlatego taka klauzula jest wręcz niezbędna. Nawet, gdy niezbyt szczęśliwy pomysł zostanie zrealizowany, a jego skutkiem będzie wypadek. To i tak koszty leczenia pokryje firma ubezpieczeniowa. Klauzula alkoholowa to bardzo praktyczne rozwiązanie i ogromny ukłon w kierunku turystów. Jej wprowadzenie spotkało się z ogromnym aplauzem i akceptacją, a klienci są zainteresowani jej wykupieniem.

Wyłączenia od ubezpieczenia turystycznego

Ubezpieczenia turystyczne mają jednak pewne wyłączenia, o których warto wiedzieć. Wyłączenia to sytuacje, w których towarzystwo nie przejmuje na siebie odpowiedzialności za zdarzenia ubezpieczeniowe. Wyłączeniem może być na przykład działanie pod wpływem środków odurzających. Jeżeli osoba odurzona dozna wypadku, to firma ubezpieczeniowa nie wypłaci odszkodowania, więc całe leczenie będzie trzeba sfinansować z własnych pieniędzy. Często też wśród wyłączeń znajduje się łamanie regulaminu danego miejsca, np. stoku narciarskiego czy kąpieliska, działanie nielegalne, łamanie prawa, udział w zamieszkach czy udział w przestępstwie. Jest to dość zrozumiałe. Firmy ubezpieczeniowe nie mogą się decydować na pokrywanie kosztów działań niezgodnych z prawem obowiązującym w danym miejscu, czy też działań, które były potencjalnie narażone na wypadek. Polisy mają chronić na wypadek nieszczęścia, a nie świadomego narażania własnego życia i zdrowia. Do niedawna wśród wyłączeń znajdowało się również spożycie alkoholu. Osoba znajdująca się pod wpływem alkoholu nie mogła otrzymać odszkodowania, ponieważ spożycie było kwalifikowane, jako świadome narażanie swojego zdrowia. Teraz ta sytuacja się nieco zmieniła.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty