Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Podróż

Covidowe polisy, czyli ubezpieczenie turystyczne od koronawirusa

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Porówneo: Covidowe polisy, czyli ubezpieczenie turystyczne od koronawirusa

Planujesz wyjazd za granicę, jednak obawiasz się o swoje bezpieczeństwo w związku z powazną sytuacją epidemiczną? Zależy Ci na tym wyjeździe, ale nie wiesz, czy nie lepiej byłoby zrezygnować? Przed takim dylematem stoi obecnie wiele osób! Właśnie dlatego towarzystwa ubezpieczeniowe przygotowały specjalne oferty dla osób, które chcą zapewnić sobie bezpieczeństwo. Dowiedz się wszystkiego o covidowych ubezpieczeniach turystycznych.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Zagraniczne wakacje w czasach pandemii

Jeszcze rok temu wielu Polaków spędzało letnie urlopy za granicą, a szczególną popularnością cieszyły się takie kraje, jak Chorwacja, Grecja czy Hiszpania. Dzisiaj jednak, z powodu pandemii koronawirusa, sytuacja uległa zmianie. Okazuje się jednak, że wiele osób nadal decyduje się na zagraniczne wyjazdy do krajów, które pozwoliły na przyjmowanie turystów. Towarzystwa ubezpieczeniowe sprzedają tego lata ogromną ilość polis turystycznych, które zapewniają osobom podróżującym bezpieczeństwo. Powstaje jednak pytanie, czy taka polisa chroni przed COVID-19? Czy w razie zachorowania lub poważniejszych komplikacji zdrowotnych można liczyć na odszkodowanie?

Zanim wyjedziesz za granicę…

Warto zacząć od tego, że każdy, kto planuje zagraniczny wyjazd, powinien zadbać o zakup odpowiedniej polisy. Towarzystwa ubezpieczeniowe po raz kolejny wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, więc jest w czym wybierać. Lista ofert jest naprawdę długa. Jest w czym wybierać! Większość dostępnych ofert ubezpieczenia turystycznego obejmuje obecnie ochronę na wypadek zakażenia się koronawirusem i zachorowania na COVID-19. W niektórych przypadkach ochrona sięga nawet miliona złotych! Nietrudno się domyślić, że ten element polisy budzi obecnie ogromne zainteresowanie. To rozsądne: kiedy ryzyko zakażenia jest wysokie, warto zadbać o każde zabezpieczenie.

Należy pamiętać o tym, że nie w każdym przypadku ubezpieczenie będzie działało przez cały czas. Jeśli wylatujemy z Polski samolotem, a podróż ta objęta jest ofertą biura podróży, to ochrona ubezpieczeniowa działa od samego początku. Jeżeli jednak kupiliśmy wycieczkę z dojazdem własnym, ubezpieczenie zadziała dopiero wtedy, kiedy dotrzemy do celu podróży.

Gdzie kupić „covidowe ubezpieczenia turystyczne"?

Lista firm ubezpieczeniowych, które sprzedają – jak nazywa je wiele osób – „covidowe ubezpieczenia turystyczne", stale rośnie. Warto więc sprawdzić, czy dane biuro podróży oferuje takie polisy lub czy można wykupić je u swojego ubezpieczyciela. Cena tego typu polisy nie jest wyższa niż przy tradycyjnych ubezpieczeniach podróżnych. Z reguły cena takiego ubezpieczenia nie wynosi więcej niż kilka złotych na dzień – najczęściej do 10 zł na dzień. W przypadku niektórych firm ubezpieczeniowych można wykupić dodatkowy pakiet, zapewniający zwrot kosztów leczenia, poniesionych w związku z leczeniem COVID-19 – nawet do 50 tys. zł.

Ubezpieczenie turystyczne EKUZ

Oprócz komercyjnej polisy warto zadbać o ubezpieczenie turystyczne EKUZ, oferowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Każdy, kto planuje wyjazd za granice, może wyrobić sobie taką polisę online. Wystarczy wypełnić formularz online, a w ciągu pięciu dni otrzymamy numer ubezpieczenia.

EKUZ uprawnia nas on do nieodpłatnego leczenia na obszarze całej UE i Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej w przypadku nagłych zachorowań, włączając w to COVID-19. NFZ pokryje wtedy koszty leczenia, opieki ambulatoryjnej, a nawet wizyty domowej. Ubezpieczenie to działa w podobny sposób jak standardowa polisa dla obywateli kraju, którzy mogą korzystać z bezpłatnej opieki medycznej.

Ubezpieczenie turystyczne w czasie pandemii – podsumowanie

Tzw. „covidowe ubezpieczenia turystyczne" to jedna z tych rzeczy, o których powinien pamiętać każdy, kto w czasie pandemii zdecydował się na zagraniczny wyjazd. Warto również wyrobić numer ubezpieczenia EKUZ, aby zapewnić sobie jeszcze szerszą ochronę. Jednocześnie jednak należy pamiętać o rozsądku w czasie epidemii. Zachowywanie dystansu, stosowanie maseczek, regularna dezynfekcja dłoni i unikanie zatłoczonych miejsc to niektórych z metod, które mogą uchronić przed zakażeniem. Niezależnie od tego, czy urlop spędzamy w Polsce czy na Wyspach Kanaryjskich, dbanie o bezpieczeństwo powinno być dzisiaj priorytetem.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty