Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Podróż

Koszty polisy turystycznej do USA

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Koszty polisy turystycznej do USA

Stany Zjednoczone to od lat bardzo popularny i pożądany kierunek wycieczek, podróży czy nawet dłuższych wyjazdów. Ludzie w każdym wieku marzą o tym, by się tam znaleźć i choć na chwilę zrozumieć, czym jest ten osławiony amerykański sen. Stany jawią się jako kraina nie tylko szczęśliwości, ale również szans, perspektyw i możliwości. Jest jednak również miejscem, w którym opieka zdrowotna jest szczególnie zorganizowana. Każdy dba tam wyłącznie o siebie. W związku z tym, w podróży do Stanów niezbędna będzie starannie dopasowana polisa ubezpieczeniowa.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Znaczenie polisy turystycznej

Polisa turystyczna ma bardzo duże znaczenie dla poczucia bezpieczeństwa osoby wyjeżdżającej, ale nie tylko. W razie zdarzenia, jej znaczenie nabiera bardziej praktycznego charakteru. Pozwala swobodnie podjąć leczenie, bez obaw o poważne zadłużenie, które często bardzo trudno spłacić. Ponadto, ubezpieczenie turystyczne pozwala pokryć koszty także różnorodnych dodatkowych działań, które czasem należy podjąć celem ratowania zdrowia lub życia. Chodzi tu mianowicie o transport medyczny, akcję poszukiwawczą, akcję ratowniczą czy konsultacje lekarskie. Wyposażenie się w ubezpieczenie turystyczne powoduje, że w razie zdarzenia, za wszelkie działania podjęte przez służby ratownicze, zapłaci towarzystwo ubezpieczeniowe, a nie sam ubezpieczony. Warto sobie też uświadomić, jakie koszty wchodzą w grę, by zrozumieć, jak istotne jest to ubezpieczenie. Sam pobyt w szpitalu to koszt od kilkuset złotych dziennie aż do kilku lub kilkunastu tysięcy dziennie – zależnie od oddziału, na którym chory przebywa. Do tego oczywiście dochodzą procedury medyczne, których koszt waha się od kilkunastu tysięcy aż do kilkuset tysięcy złotych. W skrajnych przypadkach, koszty sięgają nawet milionów. To wysokie kwoty, którymi raczej nikt nie dysponuje swobodnie, by w dowolnym momencie móc opłacić nieplanowane leczenie. Nie ma jednak możliwości, by uzyskać zwolnienie z takiej opłaty, być może długi będzie trzeba spłacać nawet przez resztę życia. Taka pamiątka z podróży jest raczej niepożądana.

Zakres ochrony polisy turystycznej do USA

Ubezpieczenie na wyjazd do Stanów Zjednoczonych powinno obejmować koszty leczenia. Warto tu zwrócić uwagę na to, że suma ubezpieczenia nie powinna być niższa niż 400.000złotych. mniejsze kwoty po prostu nie zaspokoją wszystkich potrzeb. Warto również ubezpieczyć się na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia, odpowiedzialności cywilnej i assistance. To ryzyka najbardziej realne i statystycznie najczęstsze, ich zabezpieczenie jest więc najbardziej rozsądnym działaniem. Nie ma potrzeby zabezpieczania się na wypadek zdarzeń mało prawdopodobnych, ponieważ to tylko podniesie wysokość składni. Znaczenie lepiej jest te pieniądze zainwestować w wyższą sumę ubezpieczenia. Wysokość polisy ma bowiem bardzo duże znaczenie.

Koszt polisy turystycznej do USA

A jakie mogą być właśnie koszty tak szerokiej ochrony, która dotyczy tak kosztownych usług? Ciekawostką jest to, że stosunkowo niewiele, jeżeli weźmie się pod uwagę wysokość sumy ubezpieczenia. Skrajne składki różnią się między sobą nawet pięciokrotnie. I tak, osoba samotna, która jedzie na siedem dni do Stanów i wykupuje polisę podstawową zapłaci około 76zł. Natomiast rodzina, która wybiera się na ten sam okres i wybiera najwyższe sumy ubezpieczeni zapłaci nieco ponad 380zł. W tej kwocie znajduje się jednak ubezpieczenie, w którym koszty leczenia są objęte ochroną całkowicie bez limitu. Porównując więc ewentualną konieczność zapłacenia blisko czterystu złotych, a kilkuset tysięcy złotych w razie zdarzenia, to składka za tak kompleksową ochronę jest rzeczywiście niewielka. Podsumowując, koszty polisy turystycznej do Stanów Zjednoczonych należą rzeczywiście do jednych z wyższych. Zakres ochrony jaki gwarantują i poczucie bezpieczeństwa, które oferują są jednak nie współmiernie duże i taka wartość składki wydaje się po prostu niewielka.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty