Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Podróż

Moja wielka grecka przygoda – czas na wakacje w Grecji

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
Porówneo: Moja wielka grecka przygoda – czas na wakacje w Grecji

Grecja – kolebka historii, miejsce bogate w piękne krajobrazy, kuszące świeżą kuchnią i radosnym klimatem. Czyż nie brzmi to jak opis urlopu idealnego? Nie bez powodu to właśnie Grecja stała się popularnym celem wakacyjnych podróży, wybieranym przez turystów nie tylko z Polski, ale też z całej Europy. Kiedy myślimy o Grecji, przed oczami pojawiają nam się malownicze miasteczka, pełne białych domków, rozległe plaże i oczywiście wszystko to, co wiemy o Starożytnej Grecji. Kraj ten to idealna, wakacyjna propozycja nie tylko dla pasjonatów historii, ale też dla osób spragnionych spokojnego wypoczynku.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Grecja – mekka turystów z całej Europy?

Rok 2018 okazał się rekordowy dla greckiej turystyki. Kraj został odwiedzony aż przez 33 miliony turystów. Od wielu lat Grecja stanowi jeden z najbardziej popularnym kierunków wakacyjnych wyjazdów. W ubiegłym roku Polacy chętnie wybierali Grecję jako miejsce wakacyjnego odpoczynku – taka decyzja została podjęta przez milion osób z Polski. Czyni to Grecję numerem jeden na liście krajów, odwiedzanych przez Polaków w 2018 roku. Z roku na rok do Grecji przybywa coraz więcej turystów. Od kilku lat można zauważyć intensywny rozwój infrastruktury turystycznej niemal w całym kraju – szczególności w rejonach, które są najczęściej wybierane przez turystów.

Śladami historii – grecka podróż w czasie

Grecja to kraj wielowiekowej historii, na której – w dużej mierze – zbudowana została cała kultura europejska. Biura podróży prześcigają się w ofertach, skierowanych do osób zainteresowanych historią – wycieczka śladami mitycznych bogów czy poszukiwanie mitów greckich to tylko niektóre z ofert. Nie tylko osoby zainteresowane historią mogą poczuć wyjątkowy klimat Grecji. Zwiedzanie Akropolu Ateńskiego, Partenonu, Świątyni Zeusa, Klasztoru Meteory czy Erechtejonu – wszystko to pozwala unaocznić sobie, jak wyglądało życie w Grecji w dawnych czasach. Przed wyjazdem warto poczytać nieco więcej o historii kraju, aby w czasie wakacji w Grecji móc w jak największym stopniu cieszyć się możliwością zwiedzania najważniejszych obiektów historycznych.

Wakacje w Grecji – co warto zwiedzić?

Najważniejszym punktem turystycznym Grecji są oczywiście Ateny. Początkowo miasto może być nieco zaskakujące, jednak przy bliższym poznaniu zaczyna odkrywać się jego złożony charakter. Odrobinę śródziemnomorskie, nieco orientalne, a zarazem tętniące życiem niczym największe europejskie metropolie. Ateny to miejsce, które może zauroczyć. Liczne knajpki z przepysznym greckim jedzeniem, ogromna ilość atrakcji turystycznych czy wąskie uliczki, idealne na wieczorne spacery – wszystko to sprawia, że tak wielu turystów chętnie wraca do tego miasta. Spędzając wakacje w Grecji, warto również odwiedzić Kretę. Ta malownicza wyspa posiada rozległe plaże, które – na szczęście – nie we wszystkich miejscach pełne są turystów. Warto cofnąć się na chwilę myślami do dawnych czasów – szum fal, rozbijających się o brzegi Krety, jest niezmienny już od bardzo dawna… Santorini – to właśnie jedno z tych miejsc, które przychodzą nam do głowy, gdy myślimy o Grecji. To tutaj znajdują się piękne, białe wioski, które są dosłownie wczepione w skały. Poniżej rozciągają się kolorowe, ogromne klify. Są tutaj liczne, bardzo przytulne hotele i pensjonaty, w których warto się zatrzymać.

Wakacje w Grecji – idealny sposób na oderwanie się od codzienności

Jednym z najbardziej niesamowitych miejsc w Grecji są Meteory. Ogromne skały wydają się bardzo nieprzystępne, jednak na turystów czeka tam niespodzianka – na samej górze wybudowano ogromny klasztor. Niegdyś mnisi wciągali się na linach, aby dostać się do swojego miejsca modlitw. Dzisiaj na szczęście turyści mogą korzystać z wybudowanych schodów, dzięki czemu zwiedzanie klasztoru jest o wiele bardziej wygodne. Atrakcje turystyczne Grecji można mnożyć bez końca. Zakynthos, Chalkidiki, Korfu, Rodos, Saloniki, Wąwóz Víkos… Wakacje w Grecji to z pewnością sposób na intensywny urlop. Podczas wyjazdu nie warto poświęcać całych dni na wypoczynek na malowniczych plażach. O wiele lepszym pomysłem jest przeznaczenie czasu na zwiedzanie tego, co Grecja ma do zaoferowania. Nie bez powodu dla wielu osób wakacje w Grecji są niezapomniane. Do tego stopnia, że po powrocie z urlopu niemal natychmiast pojawia się myśl o kolejnej podróży do wyjątkowych zakątków…

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty