Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Podróż

Pierwsze wakacje z dzieckiem – o czym należy pamiętać?

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Porówneo: Pierwsze wakacje z dzieckiem – o czym należy pamiętać?

Pierwsze wakacje z dzieckiem to spore wyzwanie – również dla tych par, które mają spore doświadczenie w podróżowaniu we dwójkę. Rośnie ilość rzeczy, o których trzeba pamiętać, a także spraw organizacyjnych. Z pewnością jednak warto podróżować z dzieckiem – to doskonały sposób na zobaczenie nowych miejsc jego oczami i poznanie całkowicie nowej perspektywy. Jak przygotować się do pierwszych wakacji z dzieckiem, aby cieszyć się wspólnym wyjazdem?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Wakacje z dzieckiem w wieku niemowlęcym – to możliwe!

Wyjazd z niemowlakiem budzi wiele obaw u rodziców. Często zwlekają z wyjazdem do momentu, aż dziecko będzie nieco starsze. Nie ma takiej potrzeby! Wyjazd z dzieckiem w wieku niemowlęcym może być wspaniałą przygodą – wystarczy zadbać o solidne przygotowanie do takiej podróży. Warto jednak pamiętać o tym, że urlop z maluchem będzie wyglądał zupełnie inaczej – koniec z beztroskim leniuchowaniem i imprezami do nocy. Na miejscu nie będzie również do dyspozycji wszystkich udogodnień, takich jak wanienka czy łóżeczko. Niemniej jednak warto wybrać się na urlop z dzieckiem – można potraktować to jako nowe wyzwanie dla świeżo upieczonych rodziców – szczególnie jeśli dotychczas często podróżowali i wspólne wyjazdy są istotnym elementem ich życia. Na wakacje z dzieckiem w wieku niemowlęcym można wybrać się, kiedy maluch skończy trzy miesiące. Wielu rodziców decyduje się na zabranie ze sobą babci – dzięki temu mogą oni nacieszyć się urlopem, a babcia spędzi więcej czasu z ukochanym wnukiem. Na wyjazd z dzieckiem należy wybrać spokojne miejsce, przygotowane na przyjęcie niemowlaka. Wiele hoteli dysponuje łóżeczkami i innymi sprzętami, które mogą być bardzo przydatne dla rodziców. Dobry moment na wyjazd to początek września – jest jeszcze ciepło, jednak w turystycznych miejscowościach nie ma już tłumów. Dzięki temu będziecie mogli nacieszyć się spokojem podczas wakacji. Wybierając hotel, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim pokój powinien mieć własną łazienkę – bez niej będzie Wam o wiele trudniej. Dobrze byłoby, gdyby był przestronny – choć dziecko jest jeszcze malutkie, jego bagaże zajmą najwięcej przestrzeni. Warto upewnić się, czy do dyspozycji gości będzie żelazko, pralka czy łóżeczko dla dziecka. Jeśli nie, warto zabrać ze sobą łóżeczko turystyczne i inne niezbędne rzeczy.

Wyjazd ze starszym dzieckiem – czas na przygodę!

Wyprawa ze starszym dzieckiem jest o wiele łatwiejsza niż kiedy podróżujecie w towarzystwie niemowlaka. Niezbędne będzie jednak odpowiednie przygotowanie – nawet jeśli pierwszy raz wyjeżdżacie z dzieckiem dopiero wtedy, kiedy kończy 3 lub 4 lata. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby podczas wyjazdu pojawiły się atrakcje odpowiednie dla malucha – jeśli będziecie jedynie spacerować i zwiedzać knajpki, może szybko się znudzić. Z tego powodu warto poszukać hotelu ze strefą malucha, z placem zabaw czy zajęciami dla dzieci. Nie można zapomnieć o ulubionych zabawkach dziecka – bez tego na miejscu może czekać Was nieprzyjemna niespodzianka, bo dziecko będzie płakało za ukochaną maskotką. Niezależnie od wieku dziecka, warto podróżować samochodem. Przede wszystkim będziecie mieli większy komfort, zabierzecie wszystkie niezbędne rzeczy i zatrzymacie się w razie potrzeby. Dobrym pomysłem jest zamontowanie w samochodzie rolety przeciwsłonecznej – jeśli dziecko przez kilka godzin podróży będzie oślepione słońcem, z pewnością nie prześpi wycieczki i będzie marudne. Należy pamiętać o tym, że dziecko nie powinno siedzieć w foteliku dłużej niż dwie godziny – po tym czasie należy zrobić minimum 15 minut przerwy, aby kręgosłup malucha mógł odpocząć. W czasie podróży z dzieckiem nie warto zmieniać jego rytmu dnia – jeśli maluch jest przyzwyczajony do wstawania o 7 rano i chodzenia spać o 20, należy się tego trzymać. Zmiana miejsca powoduje u dziecka dużo emocji – niezależnie od tego, w jakim jest wieku. Zapewnienie mu poczucia bezpieczeństwa poprzez trzymanie się rytmu dnia, pamiętanie o ulubionych zabawkach czy podawanie posiłków, do których jest przyzwyczajony, z pewnością zmniejszy stres.

Bezpieczeństwo podczas wyjazdu z dzieckiem

Kwestia bezpieczeństwa powinna być kluczowa, niezależnie od wieku dziecka, z którym podróżujecie. Należy spakować wszystkie leki, które mogą się przydać. Warto pamiętać, że stres związany z podróżą może wywołać u malucha lekkie stany gorączkowe – z tego powodu sprawdzi się odpowiednie lekarstwo, które obniży temperaturę. Oprócz tego zmiana wody, pożywienia czy klimatu może wywołać problemy trawienne – warto więc zaopatrzyć się w lekkostrawne posiłki czy wodę mineralną w butelkach. Przez cały czas miej oko na dziecko – nawet jeśli wydaje Ci się, że na placu zabaw przy hotelu jest całkowicie bezpieczne, a hotelowa opiekunka wydaje się być bardzo sympatyczną osobą. Nie należy zostawiać dziecka pod opieką innych turystów – nawet jeśli są otoczeni gromadką własnych dzieci. Podczas wyjazdu zasada ograniczonego zaufania to najlepszy sposób na zapewnienie bezpieczeństwa maluchowi. Dobrym pomysłem jest zakup ubezpieczenia turystycznego – szczególnie jeśli wyjeżdżacie za granicę. Ubezpieczyciel zapewni niezbędną pomoc w sytuacji, kiedy niezbędne będzie skorzystanie z pomocy lekarza czy udanie się do szpitala.

Czy warto podróżować z dzieckiem?

Oczywiście, że tak – szczególnie jeśli rodzice są zapalonymi podróżnikami! Wspólne wycieczki to najlepszy sposób na zapewnienie dziecku odpowiedniego rozwoju. Zyskuje ono możliwość poznawania nowych miejsc i kultur, staje się bardziej elastyczne, jeśli chodzi o same podróże czy nocowanie w różnych miejscach, a z biegiem czasu coraz bardziej otwarte. To również wspaniała szansa dla rodziców, którzy mogą zobaczyć nowe miejsca oczami dziecka – a każdy rodzic wie, że taka perspektywa jest bezcenna. W końcu nic nie rozwija bardziej niż podróże – szczególnie w gronie rodziny!

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty