Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Podróż

Promem do Szwecji – przygoda na pełnym morzu

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Porówneo: Promem do Szwecji – przygoda na pełnym morzu

Marzysz o prawdziwej morskiej przygodzie? Dzień lub weekend, spędzony na pełnym morzu, w towarzystwie szumu fal, śpiewu mew i niezwykłych widoków, to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych wycieczek. Jeśli poszukujesz innej możliwości niż lot samolotem, a jednocześnie marzysz o chwili odpoczynku w naprawdę niezwykłych okolicznościach, to wycieczka promem do Szwecja jest idealną propozycją dla Ciebie.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Morska wycieczka, czyli weekend na pełnym morzu

Wyprawa promem do Szwecji to idealna propozycja dla wszystkich – osób, które potrzebują odpoczynku, młodych par, rodzin z dziećmi czy grupy przyjaciół. Podróż w jedną stronę może trwać cały dzień (lub noc – w zależności od wybranej opcji), jednak prom jest na tyle duży i dobrze wyposażony, że można poczuć się na nim jak w naprawdę dobrej klasy hotelu. Taka wyprawa to doskonały sposób na relaks – wystarczy położyć się wygodnie w jednym z leżaków i przyglądać się spokojnemu, rozciągającemu się po horyzont z każdej strony morzu. Osoby, które nie przepadają za leniwym odpoczynkiem, mogą oczywiście skorzystać ze strefy fitness czy sprawdzić ofertę napojów w barze, który znajduje się na promie. Wieczorami organizowane są ciekawe imprezy, które jeszcze bardziej uprzyjemniają podróż w stronę szwedzkich kurortów.

Karlskrona – największy kurort w południowej Szwecji

Karlskrona to jeden z największych ośrodków turystycznych na południu Szwecji. Z reguły to właśnie to miasto jest celem wycieczek promem. W zależności od wybranej opcji, można spędzić w nim jeden dzień lub więcej. Nastrój w miejscowości Karlskrona jest magiczny – to idealna propozycja dla wszystkich fanów slow life. Leniwie szumiące morze, które wydaje się nieco bardziej błękitne niż na polskich plażach, brak tłumów na uliczkach miasta i powolne spacery wśród oszałamiających widoków – taka właśnie jest Karlskrona. Osoby, które zdecydują się na taką wycieczkę, powinny obowiązkowo odwiedzić kilka miejsc.

Co zwiedzić w Karlskrona?

Karlskrona to miasto, które idealnie nadaje się do długich spacerów. Liczy ono zaledwie 36,5 tysiąca mieszkańców. Odpowiedni plan zapewni przyjemne zwiedzanie bez stresu. Przede wszystkim warto odwiedzić okręt podwodny (prawdziwy!), pochodzący z czasów zimnej wojny. Okręt pozostawiono niemal w takim stanie, w jakim pozostawili go marynarze, dzięki czemu odnosi się wrażenie, że zaraz wrócą oni do swoich obowiązków. Reszta Marinmuseum, bo właśnie tam znajduje się podwodny okręt, również nie pozwala się nudzić. Turystki w szczególności ucieszą się z galerii galionów, przedstawiającej rzeźby dziobowe (notabene dzielnie prężące muskuły przed przybyłymi turystami). Na uwagę zasługuje także osiedle kolorowych domków w Björkholmen, najstarszej dzielnicy Karlskrony. Domki, niegdyś należące do marynarzy, wyglądają bardzo optymistycznie. Co prawda nie do końca wiadomo, dlaczego mieszkańcy zdecydowali się na nadanie im tak intensywnych i różnorodnych barw, jednak na pewno robią one ciekawe wrażenie. To idealne miejsce na krótką przechadzkę. Osoby, które mają więcej czasu, mogą popłynąć na Aspö. Jest to druga pod względem wielkości wyspa na archipelagu Karlskrony. Odwiedza się ją przede wszystkim dla zapierających dech w piersiach widoków – znajduje się w niezwykłym miejscu, w którym króluje przyroda, a sama osada jest dodatkiem. Miasto jest nieco senne, a większość domków wynajmuje się turystom. Najważniejszym obiektem turystycznym na Aspö jest twierdza Brändaholm. W przypadku dłuższego pobytu w Szwecji warto rozważyć rezerwację noclegu w Aspö – to idealne miejsce na krótki odpoczynek. Karlskrona wpisana jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Warto wiedzieć, że miasto było kiedyś portem wojennym. Obecnie jednak nie można zwiedzać większości obiektów wojskowych, chyba że w zorganizowanym grupach. W mieście nie brakuje urokliwych uliczek i pięknych, choć nadgryzionych zębem czasu kościołów. Przy okazji można trafić na drewniany pomnik Pana Rosenboma – osoby, które chciałyby wrócić do Karlskrony, koniecznie muszą wrzucić mu do kapelusza kilka monet.

Wycieczka promem do Szwecji – informacje praktyczne

Początek lata to czas, kiedy przewoźnicy przygotowali mnóstwo ciekawych ofert na wycieczkę promem do Szwecji. Wyruszyć można z wielu nadmorskich miast, między innymi z Gdyni, Gdańska czy Świnoujścia. W zależności od wybranej opcji podróż może trwać jeden lub dwa dni. Uwaga, w niektórych przypadkach nie przewiduje się zejścia na ląd – po dopłynięciu w okolice Szwecji następuje krótki postój, a następnie rozpoczyna się podróż powrotna. Osoby, które chciałyby zwiedzić nadmorski kawałek Szwecji, powinny poszukać opcji 3-dniowej. Najczęściej miejsce noclegowe zapewnione jest na promie. Po całodniowym zwiedzaniu można wrócić tam odpocząć. Dodatkowo warto wiedzieć, że większość promów zapewnia mnóstwo dodatkowych atrakcji, takich jak pełne wyżywienie, imprezy i zabawy dla dzieci czy konkursy. Można tam również skorzystać z basenu, siłowni czy specjalnej strefy SPA. Jak widać, oprócz możliwości podziwiania rozciągającego się z każdej strony morza, można również skorzystać z innych rozrywek. Wycieczka promem do Szwecji to dobry sposób na spędzenie weekendu – wystarczą trzy dni, aby odbyć nadmorską podróż i zwiedzić jedno z najbardziej znanych, szwedzkich miast. Jest to również niezapomniana przygoda – w końcu nie na co dzień człowiek ma okazję płynąć po pełnym morzu, któremu nie ma końca. A szum fal to tutaj najlepsza muzyka dla uszu – to między innymi ona sprawi, że w kapeluszu Pana Rosenboma na pewno wyląduje kilka monet.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty