Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Podróż

Sposoby na tanie wakacje – podróżuj i oszczędzaj

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Porówneo: Sposoby na tanie wakacje – podróżuj i oszczędzaj

Podróże to jeden z najlepszych pomysłów na spędzenie wolnego czasu – niezależnie od tego, czy są to dwutygodniowe wyjazdy, czy też krótkie, weekendowe wypady. Nic nie rozwija tak, jak poznawanie i eksplorowanie nowych miejsc, a zapaleni podróżnicy doskonale wiedzą, że chwilę po powrocie z jednej wycieczki planują już kolejną. Co zrobić, jeśli portfel nie jest aż tak zasobny, aby stale podróżować? Istnieją sprawdzone sposoby na tanie wakacje!

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Planuj z wyprzedzeniem

To z pewnością najważniejsza zasada osób, które chcą podróżować oszczędnie. Wiele biur podróży oferuje o wiele tańsze wakacje, jeśli tylko zarezerwuje się je z wyprzedzeniem – czasem nawet kilka miesięcy wcześniej. Co prawda wiele osób ma obawy, że w międzyczasie może się okazać, że wyjazd w tym terminie nie jest możliwy, jednak takie sytuacje zdarzają się rzadko. Z tego powodu warto poszukać ofert wakacyjnych wyjazdów już zimą, a kiedy tylko zacznie się sezon, można cieszyć się naprawdę tanimi wakacjami.

Wyjazd w ostatniej chwili

To dobra propozycja dla osób, które nie lubią planować wyjazdów z wyprzedzeniem. Obecnie coraz popularniejsze staje się korzystanie z ofert last minute – niektórzy podejmują decyzję o wyjeździe z dnia na dzień, kiedy tylko znajdą dobrą ofertę. Jeśli tylko masz taką możliwość, aby otrzymać urlop z dnia na dzień, warto na bieżąco śledzić takie oferty – kto wie, może jeszcze w tym tygodniu odbędziesz podróż swoich marzeń?

Podróżowanie poza sezonem

W czasie sezonu ceny w wielu miejscowościach turystycznych są o wiele wyższe. Z tego powodu warto wybierać się w podróż, kiedy sezon turystyczny się skończy. Najlepszym czasie na tanie wakacje jest jesień i wiosna – ceny są wtedy o wiele niższe niż w sezonie, dzięki czemu można sporo zaoszczędzić. Warto wybierać miejsca, w których jest ciepło już w maju, a dobra pogoda trwa nawet do października – przykładem takiego miejsca jest Chorwacja, gdzie temperatura w maju sięga nawet 20 stopni.

Własne zapasy jedzenia

Jednym z największych wydatków w czasie podróży jest jedzenie w barach i restauracjach – trzy posiłki dziennie na mieście mogą generować naprawdę spore koszty. Warto więc zaopatrzyć się we własne zapasy – sprawdzi się tutaj turystyczna lodówka czy własna kuchenka, która pozwoli na przygotowanie ciepłego posiłku. W czasie wyjazdu warto zaopatrywać się w marketach zamiast jadać w restauracjach – dzięki temu można naprawdę dużo zaoszczędzić. Warto jednak pamiętać o tym, aby nie rezygnować ze skosztowania miejscowych przysmaków – w końcu lokalna kuchnia to istotny element każdej podróży!

Podróżuj w grupie

Jeśli tylko masz taką możliwość, zdecyduj się na podróżowanie w większej grupie. W ten sposób można znacząco obniżyć koszty hotelu, paliwa, a nawet korzystania z atrakcji turystycznych – w końcu zawsze warto negocjować! Co istotne, podróż w grupie to również wspaniała przygoda – w końcu im więcej osób, tym weselej i ciekawiej. Jeśli nie masz grupy przyjaciół – podróżników, możesz poszukać specjalnych grup, w których ludzie poszukują towarzystwa na czas podróży. Kto wie, może przy okazji nawiążesz nową przyjaźń?

Tanie wakacje – opracuj swoje sposoby

Im większe doświadczenie w podróżowaniu mamy, tym więcej sposobów na tanie wakacje poznajemy – szczególnie jeśli wycieczki są istotnym elementem życia. Warto gromadzić swoje doświadczenia i szukać nowych sposobów na tanie podróżowanie – dzięki temu można zobaczyć o wiele więcej ciekawych miejsc bez konieczności sięgania na samo dno portfela.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty