Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Podróż

Ubezpieczenia dla narciarzy i snowboardzistów

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
Ubezpieczenia dla narciarzy i snowboardzistów

Zarówno narty, jak i snowboard to sporty niosące ze sobą ryzyko różnego rodzaju kontuzji. Z tego właśnie względu warto wykupić polisę turystyczną, której zakres będzie obejmować uprawianie snowboardingu lub narciarstwa.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie w kraju a ubezpieczenie za granicą

Uprawiając narciarstwo lub snowboarding w naszym kraju nie trzeba zanadto martwić się o koszty, ponieważ większość osób objęta jest powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym. Oznacza to, że w przypadku jakiejkolwiek kontuzji koszty leczenia pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie trzeba też płacić za akcje ratownicze organizowane przez Górskie lub Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, ponieważ instytucje te same zabiegają o odpowiednie finansowanie swojej działalności. Jak więc widać, uprawiając sporty zimowe w Polsce, nie trzeba koniecznie wykupywać dodatkowego ubezpieczenia. Trochę inaczej wygląda sytuacja, gdy na narty lub snowboard wybieramy się za granicę. Wówczas publiczne ubezpieczenie także zapewnia ochronę, ale na zasadach, jakie obowiązują w konkretnym kraju. Przed wyjazdem koniecznie trzeba wyrobić sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Jest ona wydawana po złożeniu wniosku w regionalnych oddziałach NFZ. Należy jednak pamiętać, że Narodowy Fundusz Zdrowia nie pokryje kosztów związanych z akcją ratowniczą czy transportem do Polski. Właśnie dlatego warto wykupić dodatkową polisę.

Jak wybrać ubezpieczenie na narty lub snowboard?

Wybierając takie ubezpieczenie warto sprawdzić do jakiej kategorii przypisane jest narciarstwo lub snowboarding. Dość często sporty te są uważane przez ubezpieczycieli za sporty wysokiego ryzyka, co może wiązać się z wyższą opłatą. Jednak przed wyborem konkretnej polisy warto porównać kilka ofert, ponieważ nawet jeśli wybrany sport znajdzie się w grupie sportów podwyższonego czy wysokiego ryzyka, wcale nie musi to oznaczać droższej polisy. Ubezpieczenie narciarskie lub snowboardowe to najczęściej oferta pakietowa, która obejmuje różne ubezpieczenia, między innymi:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia, w tym również akcji ratowniczej,
  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, dzięki czemu można uzyskać odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu,
  • ubezpieczenie OC w życiu prywatnym – zapewnia pokrycie kosztów za szkody wyrządzone osobom trzecim,
  • Assistance – to bardzo przydatne ubezpieczenie, dzięki któremu można liczyć na szybkie zorganizowanie przez ubezpieczyciela transportu medycznego czy wizyty u lekarza,
  • ubezpieczenie sprzętu sportowego lub bagażu – obejmuje ubezpieczenie zarówno od zniszczenia, jak i kradzieży.

Na polisie narciarskiej nie warto oszczędzać, zwłaszcza jeśli planujemy uprawiać sport za granicą. Dzięki temu można mieć pewność, że w razie ewentualnego wypadku, nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty