Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Podróż

Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków w podróży

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków w podróży

Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków w podróży to jedno z ważniejszych wyjazdowych ubezpieczeń. Nieszczęśliwych wypadków nie da się zaplanować. Nie da się nawet ich przewidzieć. I nie ma tu znaczenia stan zdrowia ubezpieczonego. Nawet ten, kto się doskonale czuje może ulec wypadkowi. Koszty leczenia zaś poza granicami kraju to bardzo wysokie koszty i ubezpieczenie może pomóc je pokryć

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne jest to polisa, która ma stanowić wsparcie dla osoby podróżującej na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia, które wymusiłoby ratowanie jej życia lub zdrowia. Nagłe zachorowanie, konieczność spędzenia kilku dni w szpitalu, czy na przykład wypadek, który skutkowałby operacją, to zdarzenia których zwykle się na wakacjach nie planuje. To jednak zdarzenia, których skutki finansowe mogą być bardzo trudne do udźwignięcia, jeżeli się wcześniej tego nie przewidzi. Ubezpieczenie działa w ten sposób, że po dojściu do zdarzenia ubezpieczonemu wypłacane są pieniądze. Te pieniądze może przeznaczyć na własne cele, ale również może z ich pomocą opłacić podjęte przez lekarzy leczenie. Trzeba bowiem wiedzieć, że tak jak w kraju każdemu przysługuje leczenie (każdemu pracownikowi lub osobie zarejestrowanej jako bezrobotna), tak za granicą żaden obcy obywatel nie ma takiego zabezpieczenia. Wszelkie procedury medyczne trzeba samodzielnie opłacić i w tym właśnie pomocne jest ubezpieczenie.

Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków

Ten rodzaj polisy jest szczególnie istotny. Nieszczęśliwe wypadki mogą zdarzać się każdemu. Ponadto, zwykle ich skutki są bardzo duże i poważne, a przez to potrzebne są większe koszty na ich leczenie. Co to oznacza? Wakacje mogą się okazać jednym z najdroższych wyjazdów życia. Wszystko dlatego, że opłacenie hospitalizacji, ewentualnej operacji i rekonwalescencji są bardzo wysokie i bardzo obciążające. Samodzielne ich pokrycie może się okazać niemożliwe. Co za tym idzie. Bez polisy nie da się wyjść z tego rodzaju kłopotów finansowych. W niektórych sytuacjach konieczny jest nawet transport medyczny do domu. Można go również pokryć z kosztów polisy. Jednak co ważne, taki transport musi być opłacony z góry, przynajmniej w części. Bez zaliczki nikt się nie zgodzi na wykonanie usługi, a zatem zagraniczna hospitalizacja będzie się przeciągać, generując kolejne koszty. Czy o to właśnie chodzi? Oczywiście, że nie. Im szybciej chory trafi do domu lub do swojego państwowego szpitala, tym szybciej przestaną rosnąć długi i będzie można podjąć bezpłatne leczenie. Warto jednak mieć świadomość, że samo posiadanie ubezpieczenia to jeszcze nie wszystko. Musi być ono zawarte na odpowiednią wysokość sumy ubezpieczenia. Jeżeli polisa będzie zawarta na zbyt niską kwotę, ubezpieczenie nie spełni swojej roli, ponieważ i tak zabraknie pieniędzy na to, by sfinansować całość koniecznych do podjęcia procedur. Jeżeli jednak suma będzie odpowiednio wysoka, pozwoli spłacić wszystkie zobowiązania wobec dotychczasowego szpitala.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty