Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Podróż

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w podróży

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w podróży

Ubezpieczenie podróżne to nie tylko opcja dodatkowa przy wykupowaniu lub planowaniu wycieczki, to przede wszystkim pierwszy punkt planowania. Ubezpieczenie jest niezwykle ważne, jeżeli nie najważniejsze w czasie wyjazdu zagranicznego, czy w ogóle w podróży. Jego różne elementy pozwalają zadbać o różne aspekty życia i finansów. Jednym z nich jest zaś ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. To polisa, dzięki której pobyt na wakacjach nie stanie się jednocześnie momentem rodzinnego bankructwa.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej ogólnie, to polisa, która pozwala zabezpieczyć finansowo ubezpieczonego. Jej działanie rozpoczyna się w momencie gdy na skutek działania osoby ubezpieczonej dojdzie do szkody rzeczowej lub osobowej. Szkoda rzeczowa to zniszczenie przedmiotu lub rzeczy osoby trzeciej. To uszkodzenie bagażu, sprzętu video, aparatu lub komputera z uwagi na zbytnią niefrasobliwość. Mała ostrożność i brak perspektywicznego myślenia, czy też przewidywania konsekwencji własnych czynów powoduje, że dochodzi do uszkodzenia. Za straty w sprzęcie lub rzeczach ktoś musi zapłacić. Osoba nieubezpieczona musi zapłacić z własnych pieniędzy, a ubezpieczony pokryje te koszty z polisy. Szkoda osobowa to krzywda wyrządzona osobie trzeciej. Jeżeli na skutek działania jednej osoby, drugiej dzieje się krzywda, to sprawca tej krzywdy ponosi odpowiedzialność finansową. Nie ma znaczenia, jak poważna jest to krzywda. Oczywiście, im poważniejsza, tym wyższe koszty trzeba ponieść. Osoba ubezpieczona ma o tyle łatwiejszą sytuację, że wspomniane koszty będzie mogła pokryć właśnie z pieniędzy z polisy.

Ubezpieczenie w podróży

Ubezpieczenie OC w podróży ma szczególne znaczenie. Bardzo łatwo o wypadek i niezdarność, a to właśnie pociąga za sobą konsekwencje finansowe. Można komuś potrącić aparat fotograficzny lub kamerę. Nie patrząc przed siebie można wytrącić mu z ręki tablet lub komputer. To wszystko są bardzo poważne zdarzenia, a zniszczone sprzęty są stosunkowo drogie. W czasie zabaw na plaży może dojść do uderzenia kogoś piłką, wpadnięcia na niego czy wybicia mu zęba. Można się potknąć w czasie wędrówki, wpaść na kogoś, popchnąć i spowodować, że skręci sobie rękę lub nogę. Kto odpowie za to zdarzenie? Oczywiście sprawca. Właśnie dlatego tak istotne jest odpowiednie ubezpieczenie się w podróży. Coraz częściej towarzystwa ubezpieczeniowe oferują w swoim podstawowym pakiecie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Dzięki temu klienci zostają niejako postawieni przed faktem dokonanym. To rozwiązanie, które powoduje, że klient decydując się na ubezpieczenie automatycznie wykupuje również pakiet ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Przed zdarzeniem może nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, jak cenna jest ta polisa i jak bardzo jest ono ważne. Jednakże, gdyby doszło do zdarzenia, to waga takiej ochrony i jej znaczenie natychmiast dotrą do ubezpieczonego i doceni on tak skonstruowaną formę ochrony

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty