Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Podróż

Ubezpieczenie turystyczne dla cudzoziemców - które wybrać?

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
Które ubezpieczenie turystyczne będzie najlepsze dla cudzoziemców

Ubezpieczenie turystyczne to niezwykle ważna i istotna polisa, której posiadanie jest wręcz konieczne, aby w czasie pobytu zagranicą czuć się bezpiecznie i pewnie. Polisa turystyczna pozwala na pokrycie kosztów leczenia, akcji ratowniczej, akcji poszukiwawczej czy konsultacji lekarskich, w razie gdyby zaszła konieczność skorzystania z któregoś z nich. To bardzo ważna sprawa, ponieważ koszty leczenia bardzo często sięgają nawet kilkuset tysięcy złotych.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie turystyczne dla cudzoziemców

Ubezpieczenie turystyczne chroni wszystkich podróżnych, którzy przebywają za granicą. To właśnie koszty zagranicznego leczenia są tak wysokie, ponieważ turyści nie są objęci państwowym ubezpieczeniem zdrowotnym poza granicami swojego kraju. Takie ubezpieczenie dotyczy wyłącznie mieszkańców danego państwa. Ciekawą sytuację mają jednak cudzoziemcy, którzy mieszkają w Polsce, tu pracują i tu opłacają składki, a zatem mają również ubezpieczenie zdrowotne państwowe, ale nie maja polskiego obywatelstwa, a chcą wyjechać za granicę na wakacje. Nie każda firma ubezpieczeniowa obejmuje ochroną osoby pochodzące z obcego kraju. Niektóre polisy ubezpieczeniowe przeznaczone są wyłącznie dla obywateli Polski, przy czym, obywatelstwo nie musi iść w parze z pochodzeniem z danego kraju. Jak jednakże wygląda sytuacja w przypadku osoby, która zamieszkuje w Polsce, ale nie ma polskiego obywatelstwa?

Ubezpieczenie standardowe cudzoziemca

Jedną z opcji jest ubezpieczenie standardowe. To polisa, która działa dokładnie tak samo, jak w przypadku obywateli polski, z tą różnicą, że ubezpieczenie nie działa w Polsce i w kraju, z którego dany cudzoziemiec pochodzi. Wszystkie pozostałe kraje, do których ubezpieczony zamierza pojechać są normalnie objęte ochroną.

Ubezpieczenie dedykowane cudzoziemcom

Drugą opcję stanowią polisy ubezpieczeniowe dedykowane cudzoziemcom. To polisy, których działanie jest bardzo podobne jak dla Polaków, z tą różnicą, że składka jest tutaj nieco wyższa. Oczywiście, zakres ochrony i sumy ubezpieczenia pozostają niezmienne.

Jak ubezpieczyć cudzoziemca?

W niektórych firmach ubezpieczeniowych cudzoziemiec może się ubezpieczyć samodzielnie. Wystarczy podać swój adres zamieszkania w Polsce i polski numer telefonu. Jeżeli jednak nie ma takich danych, to może tak być że towarzystwo ubezpieczeniowe będzie oczekiwało, by to Polak ubezpieczył takiego cudzoziemca. Wówczas, ubezpieczającym będzie Polak, a ubezpieczonym cudzoziemiec. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ umowa zawierana jest nie na obcokrajowca, ale na mieszkańca danego kraju.

Jaką polisę wybrać?

Przede wszystkim tę, która okaże się rzeczywiście korzystna i przydatna. Tylko takie ubezpieczenie ma znaczenie. Jeżeli zakres polisy, zarówno przedmiotowy, jak i kwotowy jest akceptowalny, to warto wybrać taką polisę chociażby dlatego, że spełni ona wszystkie oczekiwania i będzie dla niego najbardziej użyteczną. Nawet, jeżeli będzie ona kosztować nieco więcej, to i tak okaże się korzystniejsza. Warto bowiem dołożyć kilka złotych do składki, niż potem dopłacać wiele tysięcy złotych do kosztów leczenia za granicą.

Zainteresuje Cię również:

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty