Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Podróż

Ubezpieczenie turystyczne do Rumunii

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Wyjazd do Rumunii nie może się udać bez ubezpieczenia turystycznego

Wyjazdy zagraniczne cieszą się wśród Polaków ogromnym zainteresowaniem i uznaniem. To znacznie częściej wybierane wczasy niż jakiekolwiek w Polsce. Egzotyka obcego kraju, jego odmienność, zupełnie inna kultura są tym, co przyciąga uwagę i budzi zainteresowanie. Prawdopodobnie właśnie dlatego jest to tak często wybierany kierunek. Warto jednak wiedzieć, że do każdego takiego zagranicznego wyjazdu trzeba się odpowiednio przygotować. Należy zadbać nie tylko o prawidłowe spakowanie swojego bagażu, ale również o odpowiednie zabezpieczenie swojego pobytu na miejscu, chociażby za pomocą dobrze dobranej polisy ubezpieczeniowej.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Wyjazd do Rumunii z ubezpieczeniem turystycznym

Jednym z często wybieranych kierunków turystycznych jest Rumunia. To malowniczy kraj, który poza przepięknymi bogactwami przyrody oferuje również niezwykłe doznania kulturowe. Można tutaj spacerować po górach lub wylegiwać się na plażach nad Morzem Czarnym. Można zachwycać się niezwykłymi obyczajami, zwyczajami i tradycjami i nieco zbliżyć się do tajemnicy najbardziej sławnego na świecie wampira. To przeżycie, którego się nie zapomina. Warto więc zadbać o to, by nic tych cudownych wspomnień nie zmąciło. Poniżej przedstawiamy dwa podstawowe rozwiązania ubezpieczenia wyjazdu turystycznego do Rumunii.

##Karta EKUZ jako ubezpieczenie turystyczne

Jedną z dostępnych form ubezpieczenia w czasie pobytu w Rumunii jest karta EKUZ. Z racji tego, że Rumunia jest krajem należącym do Unii Europejskiej, karta EKUZ obowiązuje również tam, a jej posiadanie znacznie zwiększa poczucie bezpieczeństwa i daje gwarancję, że przynajmniej część procedur medycznych będzie można wykorzystać nieodpłatnie. Karta EKUZ to Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Przysługuje ona każdemu, kto w swoim kraju zamieszkania jest osobą ubezpieczoną. Źródło ubezpieczenia ma wpływ wyłącznie na okres ważności karty. Osoby, które są ubezpieczone z racji umowy o pracę, własnej działalności czy emerytury mogą otrzymać kartę EKUZ na inny okres niż osoby bezrobotne zarejestrowane w Urzędzie Pracy – a więc również ubezpieczone, czy osoby przebywające na bezpłatnym urlopie wychowawczym. Nie mniej, karta taka z całą pewnością, niezależnie od źródła jej finansowania, na wyjazd wakacyjny wystarczy, jeżeli chodzi o okres jej ważności.

Ubezpieczenie turystyczne

Drugą opcją, którą warto rozważyć i wziąć pod uwagę jest ubezpieczenie turystyczne. EKUZ, jak wspomniano pokrywa wyłącznie część procedur medycznych. Co zrobić w sytuacji, gdy zdarzenie będzie wymagało podjęcia działań, które nie są finansowane przez kartę? Co w sytuacji, gdy konieczne będzie rozpoczęcie akcji poszukiwawczej lub ratowniczej, a te w ogóle nie są uwzględnione w państwowym ubezpieczeniu? Jeżeli nie zostanie wykupiona polisa turystyczna, to będzie trzeba te wszystkie działania i te wszystkie interwencje opłacić. Koszty mogą sięgnąć kilkuset tysięcy złotych, a to dla większości jest kwotą nie do pokrycia. Wiele osób, nie otrzyma nawet kredytu z banku w takiej wysokości, by móc pokryć koszty leczenia czy ratowania. Dodatkową trudnością jest tu konieczność transportowania chorego. Może się zdarzyć tak, że turysta będzie już musiał wrócić do rodzinnego kraju, ale jego podróż zwykłymi środkami transportu będzie wykluczona. Wówczas trzeba zorganizować transport medyczny. To również są ogromne koszty, a im większa odległość, tym większe. Jeżeli rodzina nie będzie w stanie za to zapłacić, to chory będzie musiał pozostać w szpitalu za granicą, a co za tym idzie, będą nieustannie rosły koszty szpitalne. Zacznie się swego rodzaju spirala zadłużenia, z której wyjście jest niemalże niemożliwe. Ubezpieczenie turystyczne do Rumunii nie musi być wykupione na sto procent. Można skomponować sobie taką polisę, która będzie wyłącznie uzupełnieniem karty EKUZ. Jest to sposób na zmniejszenie kosztów polisy, przy jednoczesnym zachowaniu jej kompleksowości.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty